Pierwsze urodziny sekcji futsalu

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

09-05-2020 / 21:45

(akt. 09-05-2020 / 22:27)

Sekcja futsalu Legii Warszawa istnieje już równy rok. 9 maja 2019 roku postała na bazie stowarzyszenia WIN WIN, które od 2013 roku, dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa i klubu, prowadziło program aktywizacji sportowej dla młodzieży z warszawskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz założyło własny zespół.

Objęci programem stowarzyszenia zawodnicy w wieku 15 – 19 lat otrzymali szansę aktywizacji sportowej i integracji społecznej, która ułatwi im wejście w dorosłe życie. W ubiegłym roku stowarzyszenie powołało do życia klub futsalowy, który zakończył rozgrywki II ligi w województwie mazowieckim na trzecim miejscu.

Pół roku później legijna drużyna futsalu zagrała swój pierwszy oficjalny mecz z zespołem Podkowy Teqball Club – wygrali 9:3. W marcu rozgrywki II ligi zostały zawieszone – na jedną kolejkę przed końcem. Legioniści zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i czekali na baraże o awans do I ligi.

Legioniści swój dom mają w hali przy ul. Gładkiej - tam trenują i rozgrywają swoje mecze w roli gospodarza. Trzeba przyznać, że spotkania cieszą się sporym powodzeniem. Mecze kilka razy obserwował komplet publiczności, czyli 999 kibiców.

Z okazji pierwszych urodziny życzymy wszystkim zawodnikom i trenerom dużo zdrowia oraz upragnionego awansu do I ligi.

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Zatem wszystkiego najlepszego. Twórzcie piękną historię!
Pułkownik
  • 0 / 0
No to jazda do przodu chłopaki
Życzymy dalszych gładkich wygranych ... w I lidze