Vamara Sanogo

Pierwszy gol Sanogo dla Legii

11.06.2020 12:33

(akt. 11.06.2020 13:15)

Vamara Sanogo strzelił pierwszego gola dla Legii Warszawa. W rywalizacji z Arką Gdynia (5:1) napastnik wszedł na murawę w 68. minucie, zastępując Tomasa Pekharta, i skierował piłkę do siatki pod koniec spotkania.

Francuz zdobył ostatnią bramkę w spotkaniu z klubem z Gdyni. 25-latek zbiegł do środka, mocno uderzył z lewej nogi i wpakował piłkę do siatki. - Dałem z siebie maksimum. Jestem naprawdę szczęśliwy - mówił po meczu. Dla Vamary Sanogo to jednocześnie trzeci występ w pierwszym zespole Legii. W przeszłości dwukrotnie wystąpił w III-ligowych rezerwach "Wojskowych", w których strzelił jednego gola.

Snajper stołecznego klubu wrócił do gry po prawie rocznej przerwie kontuzją. 11 lipca 2019 roku zawodnik zerwał więzadła w kolanie w spotkaniu z Europa FC (1:1) w eliminacjach Ligi Europy.

Legia wygrała z Arką  5:1. Pierwszą bramkę dla warszawiaków zdobył Paweł Wszołek. Potem gole strzelili jeszcze Luquinhas, Mateusz Cholewiak i Sanogo, a samobójczą bramkę zdobył Adam Marciniak. Aktualni wicemistrzowie Polski prowadzą w ekstraklasie. Legioniści mają 10 punktów przewagi nad drugim zespołem, czyli Piastem Gliwice