Piłka kobiet: Zwycięstwo na koniec rundy jesiennej

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

15.11.2020 20:07

(akt. 17.09.2021 23:04)

Zwycięstwem 5:2 (2:0) nad Żbikiem Nasielsk zawodniczki Legia Ladies zakończyły rundę jesienną rozgrywek IV ligi kobiet.

Rozegrany w niedzielę mecz „pod balonem” przy Łazienkowskiej 3 mecz oba zespoły zaczęły dość nerwowo z dużą liczbą strat i fauli. Po kwadransie legionistki pierwsze się otrząsnęły i zaczęły składnie grać zdobywając wyraźną przewagę. Jej ukoronowaniem był gol strzelony w zamieszaniu na polu karnym przez niezawodną Amelię Przybylską. Ta sama zawodniczka w ostatniej minucie pierwszej połowy podwyższyła wynik na 2:0, zdobywając bramkę z rzutu karnego podyktowanego za faul na niej samej.

Drugą połowę Legia Ladies rozpoczęły z dużym animuszem i dość szybko strzeliły kolejne gole. Najpierw Amelia Przybylska skompletowała swój czwarty hat-trick w sezonie, a później strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego na 4:0 bramkę zdobyła Julia Biesiada.

Gdy wydawało się, że kolejne trafienia dla legionistek to tylko kwestia czasu, zawodniczki z Nasielska w odstępie trzech minut zdobyły dwie bramki i wyraźnie poczuły się pewniej na boisku. Tym razem jednak nasze dziewczyny nie chciały doprowadzić do nerwowej końcówki, jak przy niedawnym spotkaniu z Gosirkami Piaseczno, i nadal rozważnie atakowały starając się przypieczętować sukces i podwyższyć wynik. Udało się to stoperce Adriannie Bielak, która dalekim strzałem zza pola karnego zaskoczyła nieprzygotowaną bramkarkę Żbika i ustaliła wynik spotkania na 5:2.

Legia Ladies z 21 punktami (bramki 30-17) zajmują drugie miejsce w tabeli za Jantarem Ostrołęka (23 pkt, 45-8) i wygląda na to, że między tymi dwoma zespołami rozegra się na wiosnę walka o awans. Trzeci Fuks Pułtusk i czwarty KS Raszyn II tracą odpowiednio sześć i siedem punktów do liderek.