Piłka kobiet: Zwycięstwo na koniec rundy jesiennej

Jan Szurek

Źródło: Legia.Net

15-11-2020 / 20:07

(akt. 16-11-2020 / 09:49)

Zwycięstwem 5:2 (2:0) nad Żbikiem Nasielsk zawodniczki Legia Ladies zakończyły rundę jesienną rozgrywek IV ligi kobiet.

Rozegrany w niedzielę mecz „pod balonem” przy Łazienkowskiej 3 mecz oba zespoły zaczęły dość nerwowo z dużą liczbą strat i fauli. Po kwadransie legionistki pierwsze się otrząsnęły i zaczęły składnie grać zdobywając wyraźną przewagę. Jej ukoronowaniem był gol strzelony w zamieszaniu na polu karnym przez niezawodną Amelię Przybylską. Ta sama zawodniczka w ostatniej minucie pierwszej połowy podwyższyła wynik na 2:0, zdobywając bramkę z rzutu karnego podyktowanego za faul na niej samej.

Drugą połowę Legia Ladies rozpoczęły z dużym animuszem i dość szybko strzeliły kolejne gole. Najpierw Amelia Przybylska skompletowała swój czwarty hat-trick w sezonie, a później strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego na 4:0 bramkę zdobyła Julia Biesiada.

Gdy wydawało się, że kolejne trafienia dla legionistek to tylko kwestia czasu, zawodniczki z Nasielska w odstępie trzech minut zdobyły dwie bramki i wyraźnie poczuły się pewniej na boisku. Tym razem jednak nasze dziewczyny nie chciały doprowadzić do nerwowej końcówki, jak przy niedawnym spotkaniu z Gosirkami Piaseczno, i nadal rozważnie atakowały starając się przypieczętować sukces i podwyższyć wynik. Udało się to stoperce Adriannie Bielak, która dalekim strzałem zza pola karnego zaskoczyła nieprzygotowaną bramkarkę Żbika i ustaliła wynik spotkania na 5:2.

Legia Ladies z 21 punktami (bramki 30-17) zajmują drugie miejsce w tabeli za Jantarem Ostrołęka (23 pkt, 45-8) i wygląda na to, że między tymi dwoma zespołami rozegra się na wiosnę walka o awans. Trzeci Fuks Pułtusk i czwarty KS Raszyn II tracą odpowiednio sześć i siedem punktów do liderek.

W rundzie jesiennej bramki dla Legia Ladies zdobyły:

Amelia Przybylska - 18
Martyna Syperek - 5
Izabela Przegalińska - 2
Paulina Zatorska - 1
Barbara Staszewska - 1
Julia Biesiada - 1
Adrianna Bielak - 1
Samobójcza - 1

Autor: Marek M.

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
  • 0 / 0
Brawo, dziewczyny. Dobra pozycja wyjściowa do walki o awans :)
Generał brygady
  • 1 / 0
Super dziewczyny!!!
Pułkownik
  • 0 / 0
Ładnie się spisałyście, kobietki.
~Luk
  • 0 / 0
Nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje hehe
Generał
  • 0 / 0
Człowiek uczy się całe życie :)
Swoją drogą Fuks Pułtusk, co za nazwa :-)
Amelia nie zwalnia tempa, mam nadzieję, że w naszej jedynce doczekamy się kogoś równie skutecznego, jak niegdyś Niko. Gratulacje za zwycięstwo!
Major
  • 0 / 0
Gratulacje za 3 pkt. Szkoda że jeszcze nie lider, ale na wiosnę wszystko w nogach dziewczyn.