News: Piłka wodna: Drugie miejsce legionistów

Piłka wodna: Drugie miejsce legionistów

02.12.2012 14:57

(akt. 10.12.2018 10:01)

Juniorzy Legii zajęli drugie miejsce w turnieju piłki wodnej Warsaw Cup. W finale podopieczni Donata Oleksowa przegrali 9:13 z UFK Lwów. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Jana Oleksówa, a statuetkę dla najlepszego golkipera odebrał Alessandro Leone. Piłka wodna okazała się ciekawą dyscypliną, w której najważniejsza jest wola walki, a także taktyka. Gracze często wychodzili z wody pokiereszowani, po tym jak szarpali się z rywalami. Poniżej relacja z imprezy.

Tło

Drużyna juniorów młodszych Legii, to mistrzowie Polski z poprzedniego sezonu. W ekipie występują zawodnicy z roczników 95 oraz 96. W turnieju finałowym, legioniści okazali się lepsi od UKS-u Bytom, który przyjechał także na zakończony już turniej w stolicy. Na trzeciej lokacie uplasowali się gracze Pałacu Warszawa. Z tej samej drużyny, do naszego klubu trafił ostatnio bramkarz Alessandro Leone.

Skład juniorów młodszych, którzy w Oświęcimiu wywalczyli mistrzostwo kraju: Widomski - Nowakowski, Leśniewski, Idzi, Przybysz, Bulski, Madej, Skarżyński, Ślusarczyk, Oleksów, Kozera, Piecuch. Zespół prowadzili trenerzy Donat Oleksów, Jakub Słowikowski oraz Riszad Oleksów. Pierwsza dwójka dowodzi także reprezentacją kraju w roczniku 94, 95, a także 96.

W kadrze narodowej występowało ostatnio pięciu legionistów. Mowa o Macieju Kozerze, Alessandro Leone, Janie Oleksowie, Igorze Piecuchu, a także Cyprianie Widomskim.

Faza grupowa w wykonaniu legionistów

Pierwszego dnia, legioniści ulegli 10:15 zespołowi UFK Lwów. Podopieczni Donata Oleksowa byli słabsi. Rywale pokazali za to, że są faworytami Warsaw Cup. W sobotę, stołeczna ekipa miała w planach dwa spotkania. Z rana nastolatkowie pokonali kolegów z Bytomia, będąc lepszymi o jednego gola. Godzinę później Ukraińcy pokonali Pressburg Bratysława, aż 26:5! Z kolei bytomianie ulegli ekipie UFK 3:16. W ostatnim mecz w fazie grupowej, legioniści mierzyli się ze Słowakami, których pokonali 14:10 i zajęli drugie miejsce w tabeli. Na pierwszej lokacie znaleźli się Ukraińcy, którzy zanotowali komplet zwycięstw.

Dzień finałów:

Z rana, w potyczce o trzecie miejsce, WTS Bytom zmierzył się z Pressburgiem Bratysława. Wicemistrzowie Polski juniorów młodszych, źle rozpoczęli spotkanie, ale dzięki kapitalnej postawie pod koniec drugiej kwarty, prowadzili po połowie spotkania 4:3. Z czasem, do głosu zaczęli dochodzić Słowacy, którzy potrafiali trafiać w niesamowitych sytuacjach, i to oni mogli cieszyć się z miejsca na pudle po wygranej 8:7. Bytomianie w końcówce nie pokazali woli walki i można powiedzieć, że stracili trzecią lokatę na własne życzenie.

W finale, grę rozpoczęli goście ze Lwowa i niespełna po dwóch minutach prowadzili 1:0, szybko wyrównał jednak Jan Oleksów. Od samego początku spotkania, świetnie dysponowany był golkiper Legii, Cyprian Widomski. Gdyby nie on, stołeczna drużyna straciłaby znacznie więcej bramek. Oba zespoły wymieniały ciosy. Po pierwszej kwarcie było 2:2.

Druga część gry, rozpoczęła się od trafienia Macieja Kozery, po chwili dwie fantastyczne bramki zdobyli rywale z Ukrainy, którzy przycelowali dokładnie w okienka naszej bramki. Golkiperowi Legii, nie pomagała zbyt pasywna defensywa, która popełniała błędy w kryciu. Na 4:5, na 13 sekund przed przerwą, trafił z karnego ponownie Kozera. W kolejnej kwarcie, mieliśmy sporo pecha. Straciliśmy trzy głupie trafienia, a dodatkowo brakowało "farta" w ataku, gdyż przy jednym uderzeniu Oleksowa, piłka odbiła się od dwóch słupków i pozwoliła jeszcze rozpocząć kontrę przyjezdnym, którą wykorzystał Fedoryszyn. Końcówka należała jednak do nas i przed ostatnimi ośmioma minutami, przegrywaliśmy jednym golem.

60 sekund po wznowieniu, był już remis, ale Ukraińcy cały czas się rozkręcali, w czwartej kwarcie, to oni dominowali i odskakiwali legionistom po golach poprzedzonych ładnymi, zespołowymi akcjami. Mimo walki i staraniom legionistów, to rywale wygrali 13:9 i triumfowali w w Warszawie.

Pocieszeniem mogą być indywidualne nagrody dla zawodników stołecznej drużyny. Jan Oleksów został wybrany MVP całych zawodów, a Alessandro Leone, odebrał statuetkę dla najlepszego golkipera. Seniorzy sezon rozpoczną w styczniu i już teraz zapowiadają, że chcą powalczyć o najwyższe lokaty. Serwis Legia.Net będzie monitorował starania naszych piłkarzy wodnych.

Mecze juniorów młodszych Legii na stołecznym turnieju.

Faza grupowa:

Legia - UFK Lwów 10:15
Bramki dla Legii: Piecuch (trzy), Oleksów (dwie), Targowski, Bulski, Ślusarczyk, Madej, Kozera.

Legia - UKS Bytom 11:10
Bramki dla Legii: Piecuch (pięć), Kozera (pięć), Targowski.

Legia - Pressburg Bratysław 14:10
Bramki dla Legii: Oleksów (dziewięć), Targowski (dwa), Piecuch, Ślusarczyk, Kozera.