News: Piłka wodna: Pewne zwycięstwo legionistów

Piłka wodna: Pewne zwycięstwo legionistów

Justyna Jankowska

22.11.2014 17:44

(akt. 13.12.2018 14:53)

Dzisiaj na basenie OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 drużyna piłki wodnej Legii Warszawa rozegrała mecz towarzyski z naszym stołecznym pierwszoligowym rywalem AZS Uniwersytet Warszawski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii 24:8 (6:2, 4:1, 9:2, 5:3).

Fotoreportaż z meczu (fot. Justyna Jankowska)

Fotoreportaż z meczu (fot. Karolina Makulska)

Od samego początku spotkania Legia pokazała swą wyższość nad rywalem zdobywając liczne bramki. Pierwsza i druga kwarta należała do tych bardziej spokojnych, bez większych emocji. W trzeciej i czwartej kwarcie gra nabrała tempa – Legia zdobyła kolejne bramki - tym samym utrzymując znaczną przewagę do samego końca. Najlepszym strzelcem tego spotkania był Maciej Iwoła, który w dzisiejszym meczu towarzyskim zdobył dla naszej drużyny 7 bramek.

Tomasz Durjasz (1)

Trener: Jakub Słowikowski (żółta kartka)

Jakub Słowikowski: - Mieliśmy założenia taktyczne, które dzisiaj zamierzaliśmy zrealizować. Oczywiście nie zawsze wszystko wychodzi. Powoli, powoli przygotowujemy się do meczów z Gorzowem, który jest teraz dla nas najważniejszy. Chłopcy muszą więcej grać : więcej sparingów, więcej treningów – myślę ,że będzie dobrze w tym roku. Do sparingów nie podchodzimy na luzie. My musimy grać każdy sparing, każdy mecz na poważnie, aby w tym roku powalczyć o medale.