Piłkarski skrót

Źródło:

30.10.2000 23:59

(akt. 19.12.2018 07:37)

Bezbramkowym remisem zakończył się towarzyski mecz piłkarski Włochy - reszta świata rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Pierwszy raz w trakcie swojego pontyfikatu, Jan Paweł II kibicował zawodnikom na stadionie. Papież zmienił wcześniej ustalony program i postanowił obejrzeć cały mecz, a nie - jak wcześniej zapowiadano - tylko pierwszą połowę.
Japonia zdobyła piłkarski Puchar Azji, pokonując w niedzielnym finale obrońcę tego trofeum, drużynę Arabii Saudyjskiej 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył w 30 minucie Shigeyoshi Mochizuki. Piłkarze Japonii - gospodarze mistrzostw świata 2002 - zdobyli to trofeum po raz drugi. W meczu o trzecie miejsce Korea Południowa pokonała reprezentację Chin 1:0.
Szef FIFA Joseph Blatter zagroził wykluczeniem Brazylii z finałów piłkarskich mistrzostw świata w 2002, jeśli parlament tego kraju złamie zasady obowiązujące w światowym futbolu. Złamaniem tych zasad miałoby być przesłuchanie międzynarodowych sędziów piłkarskich i członków międzynarodowych sądów futbolowych w ramach prowadzonego przez Kongres śledztwa dotyczącego korupcji w brazylijskiej piłce nożnej.
Reprezentacyjna drużyna piłkarska polskich księży rozgromiła gwardzistów szwajcarskich z Watykanu 8:1. Mecz odbył się w Rzymie z okazji Jubileuszu Sportowców. Drużyny grały w składach ośmioosobowych, dwa razy po trzydzieści minut. Trenerzy mogli przeprowadzać dowolną liczbę zmian. Polacy byli w znacznie korzystniejszej sytuacji - nasza reprezentacja liczyła 26 zawodników, a szwajcarska - tylko 10. [PAP]