Piłkarze Lecha o meczu z Legią

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net, Canal+, lechpoznan.pl, TVP Sport

17-10-2021 / 22:15

(akt. 18-10-2021 / 14:04)

- W takich meczach decydują indywidualności, my mamy ich kilka. Czasami nie rozgrywamy może najlepszego spotkania, ale wiemy, że np. Mikaelowi Ishakowi wystarczy jedna sytuacja do zdobycia bramki. Dzisiaj okazała się ona zwycięska – mówił w rozmowie z Canal+, po ligowej rywalizacji z Legią w Warszawie, obrońca Lecha Poznań, Lubomir Satka.

- Wydaje mi się, że to zasłużone zwycięstwo. W końcu udało nam się wygrać w Warszawie. Myślę, że było to wyrównane spotkanie. I my mieliśmy sytuacje, i Legia. Była to trochę taktyczna walka. Ale tak jak powiedziałem – zdecydował jeden moment, który sprawił, że zdobyliśmy trzy punkty – dodał Satka.

Mikael Ishak, strzelec jedynego gola: - Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, bo z takim rywalem, na jego stadionie, nigdy nie ma łatwych spotkań. Uważam jednak, że już w pierwszej połowie byliśmy lepszym zespołem, naciskaliśmy, mieliśmy kilka niezłych okazji i byliśmy bliscy ich wykorzystania. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy zachowywać więcej spokoju będąc przy piłce - i to się nam udawało. Po przerwie szybko strzeliliśmy gola. Później przeciwnicy się na nas mocniej rzucili, ale my dobrze się broniliśmy i wywalczyliśmy niezwykle ważne trzy punkty, które bardzo nas cieszą.

Jakub Kamiński, skrzydłowy "Kolejorza": - To jedno z ważniejszych spotkań w tym sezonie dla nas, dla całej społeczności Lecha Poznań. Jestem dumny z tego, że tutaj wygrałem, bo wcześniej dwa razy mi się to nie udało. Mówi się, że do trzech razy sztuka – to się dziś spełniło. Zrobiliśmy kolejny krok, aby walczyć o mistrzostwo Polski. Do końca rundy jesiennej zostało jeszcze osiem czy dziewięć gier. Mamy 15 punktów przewagi nad Legią, ale dobrze wiemy, że Piast Gliwice też miał taki sezon, w którym tracił tyle "oczek", a mimo tego sięgnął po tytuł. Musimy wycisnąć maksimum do końca tej rundy, dobrze przepracować okres przygotowawczy - i wiosną będziemy walczyć o mistrzostwo.

Bartosz Salamon, środkowy obrońca Lecha: - To był dla nas bardzo ważny mecz. To była Legia, odwieczny rywal Lecha. Zwycięstwo w Warszawie, po kilku latach przerwy, to wielka satysfakcja, na to pracujemy. Trzy punkty zdobyte, wciąż mamy lidera, ale jedziemy dalej, chcemy wygrać kolejne spotkanie.  

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Młodszy chorąży
  • 2 / 0
Przegraliśmy,tak więc trochę pokory ludzie.Dzisiejsza Legia jest slaba
Marszałek Polski
  • 0 / 0
I dlatego wygrała ze Spartakiem i Leicester?
Cieszcie sie chwila, bo następna okazja najprędzej za 10 lat. Fakt, ze macie szanse poprawić osiągniecie z zeszłego sezonu, czyli 11ste miejsce! Wiem, ze to dla was wielka sprawa
Lepiej patrzmy na siebie.