Piłkarze Legii rozumieją konieczność cięć finansowych

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

06-04-2020 / 14:20

(akt. 06-04-2020 / 14:54)

– Żyjemy na tym samym świecie. Zgadzamy się, że trzeba obniżyć kontrakty – mówią jednym głosem piłkarze Legii. Kwestii redukcji nie podważają, ale oferta przygotowana przez klub nie do końca im pasuje.

W Legii zarabia się najwięcej, ale zawodnicy dostają tylko kwoty wynikające z umów, pojedynczych bonusów nie ma. Premie są tylko za mistrzostwo i Puchar Polski oraz awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Uzgodniono ich wysokość, ale regulaminu nie podpisano, więc nikt w zespole nie wie, jak ta kwestia zostanie rozwiązana. Legia zaproponowała obniżkę pensji o połowę, kolejna część zostałaby "zamrożona" i wypłacona później. Drużyna to akceptuje, ale kwestię wypłaty zamrożonych pieniędzy chce mieć spisaną na papierze. Z pozostałych 50 procent należnej zawodnikom kwoty klub chce płacić maksymalnie 20 tys. zł miesięcznie. Brutto. Resztę „zamrozić” i wypłacić gdy sytuacja się unormuje. W klubie przewidują, że może to nastąpić w lipcu. Obniżki mają obowiązywać od marca do czerwca włącznie, czyli cztery miesiące. Ale piłkarze nie dostali jeszcze wypłaty za luty, w tym roku na ich konta wpłynęła jedna pensja. Za poprzedni zaległości nie ma.

Jak takie cięcia wyglądałyby w praktyce? Osoba zarabiająca 140 tys. zł przez cztery miesiące dostanie po 20 tys. brutto, a 50 tys. ma zostać zamrożonych i wypłaconych później. Z drugiej połowy części kwoty zawodnicy się zrzekają, ale część również trafia do "zamrażarki". Dla niektórych to cięcia rzędu 80 procent. Zawodnicy tłumaczą, że z powodu wcześniejszych inwestycji, mających na celu zabezpieczenie przyszłości, raty kredytowe znacznie przekraczają kwotę zaproponowaną przez Legię. I dlatego limit będzie kwestią kolejnych rozmów zawodników z prezesem oraz dyrektorem sportowym Radosławem Kucharskim. Dalsze negocjacje prawdopodobnie we wtorek.

Więcej na stronach "Przeglądu Sportowego".

Komentarze (58)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
 • 4 / 1
Podobał mi się te inwestycje w tekście o Koseckim na weszlo. Ile szlo na weekend balowania, 20 tys.?
Porucznik
 • 1 / 1
Nie wiem jaki sens ma ustalanie czegokolwiek, póki nie wiadomo, kiedy zaczną grać. Na chwilę obecną wiadomo jest jedno: nie gramy = nie ma kasy. Mogą sobie nawet obiecać podwyżki, ale póki nie zaczną grać, wątpię by wypłacili nawet 10%, bo zwyczajnie nie ma z czego.
Dlatego tak ważne jest wznowienie rozgrywek w jakiejkolwiek formie. Jeszcze miesiąc-dwa, zaczną się bankructwa, pozwy i generalnie syf, i szybciutko wrócą pomysły, żeby zacząć cokolwiek grać, nawet w wersji Rakowa.
Porucznik
 • 5 / 1
Zarząd żyje z głowami w chmurach, za 50 tysi miesięcznie nie da sie wyżyć a jeszcze chcą ciąć pensje, to nie ludzie to wilki
Porucznik
 • 0 / 0
Całe szczęście jednak że "Piłkarze Legii rozumieją konieczność cięć finansowych" - należy im się za to wdzięczność i podziw...
Podporucznik
 • 2 / 2
A co Obradovic na to?
Zgadza się, czy nie.
Podporucznik
 • 0 / 0
"Rozumie"
Podporucznik
 • 2 / 7
Majecki nie tak dawno za ładny hajsik odszedł, Karbownik z rekordem ekstraklasy od czerwca w Niemczech (podobno). Myślę, że kasę Legia akurat ma, a takie mrożenie kasy to albo dmuchanie na zimne albo skąpstwo zwyczajne.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tylko kto za Karbo. Dawał wiatr na lewej stronie. A teraz ani lewego obrońcy ani sensownego skrzydłowego (Luqi dla mnie to 10tka)
Rynek będzie pełen dobrych zawodników, kogo będzie stać, to zatrudni.
Tak, a Ekstraklasa jest tak atrakcyjna że będą walić tu drzwiami i oknami!
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Parsifal
Jak tam stoperan już wziąłeś?
Inni byli szybsi - zabrakło.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
aaa Felka nie pytałeś, on może mieć :):)a jak nie ma, to NA PEWNO WIE, gdzie można kupić:):):)
Ależ pan marszałek nabrał wigoru i wieczorem rozbrykał się na forum. Na nadmiar energii najlepszy spacer na świeżym powietrzu.
Panowie,
dajcie spokój, wystarczająco źle się teraz żyje, mamy sporo stresów, dodatkowo nie są potrzebne...
Ustalmy jedno, jesteście zagorzałymi kibicami Legii, prawda? Więc nie ma sensu się kłócić. Mamy różne wizje, różne oceny, ale po co tak sobie do oczu skakać?
Pokoju, Panowie, pokoju nam trzeba!
Bardzo Was poważam, więc zasmuca mnie taka wymiana zdań...
Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Nie wolno
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Ledarg
Ale kto się tu kłóci?:) Ja tu widzę kilka zdań z lekkimi docinkami z obu stron, Parsifal nawet się nie zdenerwował:):)
jamm
chcesz być koniecznie najstarszym stażem trollem? :)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Z głową wszystko w porządku, czy jednak coś w niej padło?:)
Generał
 • 2 / 2
jammm:
no właśnie ciekawe co na to Felek Zdankiewicz i jaki jest jego przekaz dnia?
Bo normalnie nie wiem, co myśleć o tym wszystkim ;)
OK, przepraszam, że się wtrąciłem, ale naprawdę - jak już pisałem - mam sporo szacunku do Was, więc tak jakoś samo wyszło... Mam nadzieję, że jednak nie będzie między Wami złej krwi.
Pozdrawiam
Panowie piłkarze niech się w końcu wykażą i awansują do pucharów, a pan Mioduski niech będzie stanowczy, bo w tych chorych czasach ogon nie może machać psem, a negocjacje coś się za bardzo przedłużają.
Jakie ty mądrości tutaj nam wypisujesz, będziesz mówił Miodkowi co i jak ma robić...
Kup sobie klub, albo załóż w C klasie nowy, i będziesz sobie dowodził...
Napisz nam, jak ci poszło
Żeby usprawiedliwiać obecną sytuację w Legii, gdy cały świat drastycznie obniża piłkarzom zarobki, trzeba być bałwanem.
Bieszczady
Szeliga pogonili cię głupku z weszło, to tu przyszedłeś dokazywać ?
Zaraz i tu szybko twoja kariera trolla dobiegnie końca :D
Te cięcie płac o 50% na 3 miechy to góra 2,5 mln euro. Ostatni nasz zakup w eklapie to blisko 2 mln euro. Zastanówcie się nad skalą i burzą jaka toczy się na forum. I pomysłami ciąć nie zważać itd. Całe szczescie, ze to nie kibice z forum decydują bo wylali by dziecko z kąpielą.
Starszy sierżant
 • 0 / 2
To miało być tak.... Każdy z piłkarzy ma podpisana umowę z klubem w większości sami prowadzą własną działalność. Albo niech zwrócą się o pomoc do rządu, banku. Niech odrocza im spłaty, zawieszą ZUS, pit. Wtedy 50%wynagrodzenia chyba powinno wystarczyć.
Podporucznik
 • 0 / 0
Zeby zawieszenie zusu czy spłaty kredytu było takie łatwe :)
"Piłkarze Legii rozumieją konieczność cięć finansowych" - dobrze, ze rozumieja chociaz to.
Przychodzi 10 -ty czy też 15 -ty a piłkarze nie dostali pensji za luty ?!!! A może w rzeczywistości to my nie jesteśmy tak daleko od Lechii czy innych klubów w których się nie płaci ? Jakie jest na to wytłumaczenie ? Jak później siadać do rozmów z piłkarzem ? Może ta liga rzeczywiście powinna sięgnąć dna i odbudowywać się od zera. Brak słów.
Pisałem przy okazji informacji o sprawozdaniu finansowym Legii za ubiegły rok, że prezes Mioduski roluje długi, no i to się potwierdza w elemencie regulowania stałych płatności. Nie dość, że nie mają płacone od lutego, to jeszcze chce z nimi teraz negocjować. Słabo!
~Mkl
 • 0 / 0
Ariel popieram
Młodszy chorąży
 • 4 / 2
Mam być szczery po co klub kombinuje jakieś zamrażarki czy inne wydziwnienia . Po prostu obniżyć wszystkim pensje o 50 procent w czasach pandemii czy do czasu kiedy wszystko wróci do normalności i zacznie się granie . Myślę że zawodnicy Legii by na to poszli . W Pogoni tak zrobiono , w Wiśle Płock w Wiśle Kraków i Cracovii i tam zawodnicy nie mieli z tym problemu wszyscy zgonie się na to zgodzili
A nie, bo my w Legii mamy wielkie "gwiazdy", które nie przyjmują takich argumentów.
~ja
 • 3 / 2
"Osoba zarabiająca 140 tys. zł przez cztery miesiące dostanie po 20 tys. brutto, a 50 tys. ma zostać zamrożonych i wypłaconych później." - jak to ma tak działać to się nie dziwię, że piłkarze tego nieakceptują, haha.
Pułkownik
 • 2 / 6
Bardzo słabo to wygląda jak Miodek ostatnie pieniądze przelał piłkarzom za styczeń. Tyle chajsu wpadło z transferów a w kasie klubu pusto.
~hmm
 • 0 / 0
miec a nie miec X milinow, ktore nagle uciekly odbija sie na kazdym klubie swiata... tak samo jak na calej swiatowej gospodarce. wzbogaca sie tylko bogaci.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Jeśli tak jest to OK i jeśli na redukcję 50 % zgadzają się wszyscy z 18ki meczowej. Z innymi typu Obradovic jak nie zaakceptuje może uda się rozwiązać kontrakt. Co do zamrozenie pozostałej części to też powinni to zrozumieć w końcu to dostaną. Minusem dla klubu jest fakt że mamy kwiecień a oni nie mają pensji za luty. To jest słabe mimo że gdzie indziej może być gorzej. To że ktoś inwestuje i na 10 kredytów jest ok ale to ze nie ma płynnych oszczędności na regulowanie zobowiązań na 6 miesięcy znaczy że nie wie co to inwestycje, co to ryzyko, co to płynność ale OK gdyby przedstawili faktyczne raty ale i faktyczne wpływy (np hostoria rachunku itp) to indywidualnie jest do zrozumienia jeśli ktoś tak postrzega inwestowanie że może trzeba zostawić mu więcej niż 20 tys....ale naprawdę jednostki lub sorry dla wszystkich jedna nawet ciut wyższa kwota...mogą kasę pożyczyć jak nie w banku to jacyś koledzy po fachu mają chyba coś płynnych oszczędności...

Tak czy siak ten tekst WRESZCIE pokazuje że zawodnicy u nas niee idą pod prąd co cieszy i jest ważne bo to Legia i u nas mimo że trudniej pierwszym powinno się to ustalać i komunikować
"Piłkarze rozumieją konieczność cięć finansowych" - a niby co mają oficjslnie powiedzieć, że mają to dokładnie tam, gdzie pan majster każe dię na budowie całować?

I tak sobie dyskutują już kolejny dzień a jutro będzie następny odcinek telenoweli.

W innych klubach i tych wielkich - Barca,ale i małych: Pogoń, Cracovia, Wisła jakoś nie dyskutowali tylko usiedli i postanowili.

Mnie to się wydaje, że we wspomnianych klubach dlatego posxło tak szybko, bo tam piłkarze nie myślą o własnej przyszłości, nie to co nasi.
Starszy sierżant
 • 5 / 2
Ni fajnie wymienileś kilka klubów a gdzie reszta? W Angli rozmowy trwają i tylko MU zeszli z pensji. To samo w Niemczech
Starszy sierżant
 • 1 / 1
I spokojnie zejść zejdą jak nie 70 to 50%
Parsifal

Ostatnio siejesz sporo fermentu pod artykułami dotyczącymi obniżek pensji piłkarzy, co masz na celu?
Pietrek, odczuwam absmak czytając po raz kolejny, jak to nasi milusińscy mają problem z dogadaniem się z panem Mioduskim. No może nastał czas, by doświadczyć na własnej skórze problemöw z jakim stykają się "śmiertelnicy", nie uważasz?

Ferment ? Mnie to wydaje się, że panowie piłkarze żyją w bańce i na raz są mocno zaskoczeni, że dopadły ich problemy normalnych ludzi. A może czas na 10% bezrobocie wśród piłkarzy. A może czas doświadczyć niwypłacalności pracodawcy i długoletniej i wyczerpującej sądowej batalii, niekoniecznie zakończonej sukcesem.

Tak prosto z mostu - niewiele obchodzą mnie problemy bardzo dobrze zarabiających panów piłkarzy i oczekuję, że ten żenujący spektakl zostanie zakończony dla dobra Klubu, bo tak naprawdę,to tylko on mnie interesuje.
Parsifal

W takim razie proponuje czytać ze zrozumieniem artykuły które komentujesz i spróbować wyczytać z nich na czym polega problem i dlaczego negocjacje tak długo trwają.
Nie kupuję tego i nie zamierzam się tu kłócić o panów piłkarzy. Napisałem to co zamierzałem i tyle. Mam prawo do własnych ocen.Miłego wieczoru.
Generał
 • 1 / 1
"Mnie to się wydaje, że we wspomnianych klubach dlatego posxło tak szybko, bo tam piłkarze nie myślą o własnej przyszłości, nie to co nasi. "
To dobrze, że nasi piłkarze myślą o własnej przyszłości. To oznacza, że są ogarnięci, a często zarzuca się piłkarzom, że nie myślą i przepuszczają kasę.
Generał brygady
 • 3 / 0
Wszyscy na tym całym wirusie tracimy.
Pułkownik
 • 3 / 0
Panowie dogadać się przeciez wszystkim powinno zależeć na pozytywnym zakończeniu tchy rozmów
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Jak rozumieją to super, to dogadać się i tyle. Kondycje utrzymać, bo nie wiadomo kiedy walnie wiadomość że jest wznowienie ligi
Generał broni
 • 6 / 4
Jeśli prawdą jest że klub pokazał piłkarzom strukturę swojego budżetu i ile teraz straci, to niech piłkarze pokarzą potwierdzenie swoich kosztów. Jestem również ciekawy co sie stanie z ich kosztami jeśli klub zbankrutuje i nic nie wypłaci? A może jak z powodu niezgody na przedstawione przez klub warunki rozwiążą kontrakty za porozumieniem stron, to wtedy kto im będzie płacił pieniądze. Do lipca mają murowaną dziurę budżetową. Według mnie z tymi kosztami to ściema żeby utrzymać pozycję negocjacyjną i mieć "czyste kapcie".
Podporucznik
 • 5 / 5
Pokarzą?
Czemu się mają karać?
I z jakiej racji mają pokazywać prywatne zobowiązania?
Są świadomi obniżek, ale bardzo dobrze, że domagają się gwarancji "obietnic".
Też widziałem błąd, ale kto ich nie robi, niech pierwszy itd.
Dla jest ważniejsza zawartość od przypadkowego błędu.
Podporucznik
 • 3 / 4
Zawartość na poziomie ortografii.
BMW, pozwolisz, że nie podzielę Twojej powyższej opinii.
Podporucznik
 • 0 / 0
Nikt nie zabrania Ci pisania głupot, którymi zalewasz forum, więc sobie nie podzielaj.
No i tyle w temacie, a wy kibice od siedmiu boleści dalej wyzywajcie swoich piłkarzy...
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Wystarczy jakiś fakenews na tłiterku i już sporo kibiców mało się nie opluje. Później oficjalnie wyjdzie coś inaczej i cisza. Nikt nagle nic nie mówił.