News: Piłkarze wodni brązowymi medalistami Mistrzostw Polski 2015!

Piłkarze wodni brązowymi medalistami Mistrzostw Polski 2015!

Justyna Jankowska

31.05.2015 23:17

(akt. 07.12.2018 23:27)

W miniony weekend piłkarze wodni warszawskiej Legii rozegrali ostatni w tym sezonie dwumecz w ramach Mistrzostw Polski 2014/2015. Warszawiacy na swoim basenie dwukrotnie pewnie pokonali swojego rywala – Polonię WTS Bytom. Pierwsze sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 21:8 (4:3, 7:1, 3:2, 7:2), a drugie niedzielne 18:10 (8:2, 4:3, 4:2, 2:3).

Fotoreportaz z meczu (fot. Maciej Baranowski)

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się równo o 21:00 kiedy to na płycie basenu do prezentacji przystąpiły obie drużyny. Pierwsza kwarta meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie i zakończyła przewagą tylko jednej bramki dla naszej drużyny. W kolejnych trzech kwartach legioniści narzucili bardzo szybkie tempo gry gościom, którzy mimo prób niestety nie zdołali w żaden sposób dogonić wojskowych. Spotkanie kończy się znaczną przewagą naszej drużyny 21:8.

Drugi mecz legioniści rozegrali w niedzielę w samo południe. Po sobotnim pewnym zwycięstwie pewni siebie warszawiacy już od samego początku pokazali gościom siłę walki oraz pragnienie sięgnięcia pod brąz Mistrzostw Polski 2015. Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do wojskowych, którzy z minusy na minutę powiększali liczbę zdobytych bramek (8:2). W drugiej i trzeciej kwarcie tempo gry nieco zwalnia. Polonia WTS Bytom cały czas próbowała odrobić straty punktowe podejmując ataki na naszą bramkę w której znakomitą obroną wykazał się bramkarz Adam Oleksów. Ostatecznie spotkanie kończy się przewagą ośmiu bramek dla drużyny Legii Warszawa 18:10 (8:2, 4:3, 4:2, 2:3).Żółtą kartką w tym spotkanie zostaje ukarany trener Legii Warszawa – Jakub Słowikowski.

Jan Bakuło strzelił w dwumeczu 12 bramek. Dzięki temu w całym sezonie uzyskał 82 trafienia, które dały mu tytuł króla strzelców Ekstraklasy 2015!

Skład brązowych medalistów Mistrzostw Polski 2015 i ilość strzelonych bramek w całym sezonie: