Plany na najbliższe dni: Dwa treningi dziennie i sparing ze Stalą Rzeszów

Redaktor Marcin Szymczyk

17.09.2022 03:15

(akt. 17.09.2022 10:31)

Piłkarze Legii Warszawa wygraną z Miedzią Legnica zakończyli pierwszy etap ligowych rozgrywek. Po dziesięciu kolejkach mają na koncie 20 punktów, są liderami w tabeli ekstraklasy. Wszyscy są jednak świadomi, że jest wiele do poprawy w samej grze. Widać to było choćby po pierwszych 20 minutach starcia z Miedzią gdy rywale stworzyli sobie cztery świetne sytuacja, a wykorzystali dwie.

Teraz przez zawodnikami przerwa na mecze kadr narodowych. Trener Kosta Runjaić zapowiedział już mocną pracę w tym okresie nad wieloma elemantami gry - m.in. organizacją gry w defensywie, stałymi fragmentami gry czy ataku pozycyjnym. Sztab szkoleniowy będzie miał do dyspozycji całkiem szeroką kadrę. Na zgrupowanie reprezentacji wyjeżdzają jedynie Filip Mladenović powołany do kadry Serbii i Kacper Tobiasz do młodzieżowej reprezentacji Polski. Będzie więc można poćwiczyć w dużej grupie. Planowane są po dwa treningi dziennie w ośrodku treningowym przewidziane na godziny 11. i 17. W czwartek legioniści rozegraja też mecz sparingowy z I-ligową Stalą Rzeszów. - To dla nas dobry przeciwnik w takim okresie, na odpowiednim poziomie, będziemy mogli przećwiczyć różne aspekty gry - podsumował krótko trener Legii. Sparing zostanie rozegrany w Legia Training Center bez udziału publiczności. Początek został zaplanowany na godzinę 17. Tak by wszyscy zdążyli się umyć, przebrać i obejrzeć zaplanowany na 20:45 mecz Polski z Holandią w Lidze Narodów.