Plotki transferowe: Legia zainteresowana Felixem

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

04-12-2019 / 10:00

(akt. 04-12-2019 / 10:48)

Dziewięć goli strzelonych przez Jorge Felixa w 17 występach ekstraklasy w tym sezonie zrobiło wrażenie. W poprzednich, debiutanckich w Polsce rozgrywkach tułający się wcześniej po III-ligowych hiszpańskich stadionach Felix zdobył sześć bramek i w 34 spotkaniach dołożył trzy asysty. Takiego zawodnika chciałaby sprowadzić Legia - informuje "Przegląd Sportowy".

Felix o tym wie i nie jest przeciwko, bo w Gliwicach może liczyć na dziesięć-dwanaście tysięcy euro miesięcznie. W listopadzie Piast przedstawił mu propozycję nowej umowy, ale raczej nie będzie w stanie płacić tyle, ile może zagwarantować Legia. Piastowi trudno będzie zatrzymać Felixa, ale wcale nie oznacza to, że trafi do Legii, która w kwestiach transferowych zimą chce podążać szlakiem sprawdzonym latem – sprowadzać wyróżniających się ligowców, takich jak Arvydas Novikovas z Jagiellonii czy Walerian Gwilia z Górnika. Tyle że Felix ma także oferty z Włoch, Rosji i Hiszpanii. Jakiś czas temu pytał o niego klub z Indii. Niedługo dojdzie do rozmów przedstawicieli Legii i Piasta w sprawie warunków ewentualnego transferu gotówkowego Felixa do Warszawy - głosi "Przegląd Sportowy".

QUIZ Historia Legii: Co wiesz o początkach klubu

Komentarze (122)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
ja uważam, że jest za słaby na Legię
Oj Bruno, to kto dałby radę. Temat bardzo ciekawy. Czy aby prawdziwy to inna bajka.
Porucznik
 • 0 / 5
Dobry ruch ze strony Legii. Felix jest zwrotny kuma taktykę i przede wszystkim odpowiednio wyszkolony technicznie do gry kombinacyjnej. Przyjście Felixa będzie oznaczało pożegnanie się zapewne albo z Niezgodą albo z Kante. Choć uważam, że Legia powinna za wszelką cenę zatrzymać ten skład do końca el LM . Jeżeli już sprzedać to za jak największą sumę gotówki aby były koszta na zakrycie luki w składzie.
Major
 • 1 / 1
I tak to powinno wyglądać od dawna. Ograni, sprawdzeni ligowcy w 2-3 najbogatszych klubach i można doganiać Europę, a i reszta e-klapy na tym skorzysta.
Kapitan
 • 2 / 1
Hiszpan w Legii i to strzelający gole.Co na to Vuko.
Porucznik
 • 5 / 1
Pamiętam jak Legia przegrała niedawno z Piastem a Felix strzelił ładnego gola. Ile tu było komentarzy, że Piast ma jednak mocniejszą ofensywę od Legii a teraz już te same głąby piszą, że najważniejszy i najlepszy w tym sezonie piłkarz Piasta jest za słaby na Legie albo dobry tylko na ławke.
Generał dywizji
 • 4 / 5
Nam potrzeba piłkarzy na poziom gry w Lidze europejskiej ,bez której długo nie pociągniemy i na takie 2 transfery liczę .Felix to ewentualne uzupełnienie kadry .Grając w pucharach kadra musi być szeroka.
Dokładnie.minimum dwóch dobrych piłkarzy robiących różnicę, z doświadczeniem.
Z doświadczeniem to jest Jedza, Obradović. Doświadczenie miał Nacho Novo...
Na potrzeba takich, którzy tu i teraz - w tej hooyovei lidze wybijają się na tle reszty i nie kosztują 4mln euro.

Tacy, co robią różnicę, to potem jej nie robią.
Zdecydowanie bardziej wolałbym Ramireza z ŁKS-u.
Jestem na tak. Nie dlatego, że jest lepszy od tych grajków których mamy w kadrze.
Ale po prostu dlatego że powinno być strategią Klubu podkupowanie w każdym okienku transferowym przynajmniej jednego znaczącego piłkarza od głównych konkurentów.
W ten sposób przyszli do nas m.in. Carlitos, Jodłowiec, Broź i inni. Nie żadne gwiazdy, ale solidni ligowcy którzy coś tam wnieśli do gry.
I oczywiście nie wszyscy transfery wypalą, ale w ten sposób buduje się i umacnia pozycję Klubu.
A ryzyko mniejsze niż ściąganie ludzi spoza naszej ligi, bo aklimatyzacja łatwiejsza.
Generał broni
 • 2 / 5
To plota, nie wierzę że ktoś mógłby chcieć tego kopacza w Legii.
Zwykły ligowy kopacz.
Starszy kapral
 • 1 / 3
Budowanie tanim kosztem i liczenie na szkolke by odpalił....p.Romanowski był lepszy
Podporucznik
 • 1 / 0
Przypomnij jeszcze jak Legia pana Romanowskiego skończyła i ile lat lizała rany?
A mnie to wydaje się, że panowie wojskowi włodarze ówczesnej Legii to mieli sporo więcej za uszami. Nie jest kwestią przypadku, że Romanowski kupował piłkarzy do Pogoni Konstancin i wypożyczał Legii, nikt nie lubi być...
Generał dywizji
 • 0 / 1
Romanowski nie byłby biznesmenem ,żeby iść na układ tak niekorzystny dla siebie .
Generał brygady
 • 1 / 0
Romanowski zwyczajnie nie dał się wydudkać "gienierałom", którzy wtedy rządzili w Legii. Oni chcieli by, żeby na własny koszt sprowadzał zawodników. A ewentualne kwoty ze sprzedaży owych graczy, to już "wicie, rozumicie". A tak? Pogoń Konstancin i wypożyczenie do Legii. I generałowie mogli go w du.pę pocałować! A mistrzostwo Legii dał!
Gdyby generałowie dogadali się z Romanowski, to złoty okres Legii trwałby o wiele dłużej i napewno Widzew nie zdobyłby mistrzostwa 1996 i 1997r. Jeszcze z Polonią zdobył mistrzostwo w 2000r.
Wątpię czy rozprzedałby niesamowity skład z tego okresu. Odejścia byłyby - kasa na klub, ale nie w takim stopniu i byłyby odpowiednie wzmocnienia.
Generał brygady
 • 0 / 0
Gdyby generałowie dogadali się rozsądnie z Januszem Romanowskim, to kolejne sezony spędził by jako sponsor Legii. Olisadebe byłby Legionistą a nie Polonistą, a Legia święciła by kolejne tytuły. Były to czasy, kiedy aktywnie jeszcze działałem w sporcie, i miałem wiadomości z pierwszej ręki.
~Nowrotek
 • 2 / 6
Nie dla Felixa w Legii
~nowrotek
 • 2 / 6
Felix zdecydowsnie nie ????
Generał brygady
 • 0 / 0
A czemu? Rozwiń.
Generał brygady
 • 3 / 2
Oglądam mecze naszej ekstraklasy i muszę powiedzieć, że akurat ten piłkarz na mnie jakiegoś większego wrażenia nie robi. Taki jakiś anemiczny trochę, mimo 9 bramek strzelonych.
Dokładnie, dodatkowo pamiętam ich grę w pucharach, to właśnie on i ten ich bramkarz byli najsłabsi...
Piłkarz bardzo ciekawy piłkarsko dla Legii - wpisuje się w aktualną taktykę trenera Vuko, jak i nową politykę budowania zespołu zmodyfikowaną przez dyr. sportowego - wyróżniający się ligowi piłkarze, odpada problem aklimatyzacji i piłkarz jest, że tak to ujmę, prześwietlony od podszewki. Nie bez znaczenia jest aspekt finansowy - piłkarz z wygasającym niedługo kontraktem jest względnie tani dla Klubu. Jest takie powiedzenie:"łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo", przekładając na piłkarskie realia: zespół jest tak mocny jak jego najsłabszy piłkarz i nie ma zastosowana obiegowa prawda, że o jego sile stanowi najmocniejsze ogniwo - zawodnik.
~Andreas
 • 2 / 2
Chcemy grać w Europie kupujmy zawodników o wyższym poziomie sportowym A nie z e klapy.
Tak krawiec kraje jak mu materii staje.
~stankoL
 • 1 / 1
Podobno Legia i Lech chcą Haydarego z Olimpii Grudziądz
Podporucznik
 • 0 / 0
To żeś teraz "niusa" sprzedał.
Skoro chcą go Indie to jesteśmy bez szans. Rupia stoi mocno, no i można sobie małolatki brać za żony także będzie ciężko go przekonać. Czyżby komin płacowy?
via @janekx89

,,Legia jest blisko pozyskania rezerwowego gracza Wolverhampton, 24 letniego hiszpańskiego skrzydłowego, ex Real Betis - Aigel Awazsraw ""
Gdzie niby tak napisał?
Skąd ty to wytrzasnąłeś?
O patrzcie panowie ale mamy komika na forum. Napisał "Warszawa Legia" od tyłu. Niesamowite poczucie humoru, co za trolling.
Kapitan
 • 0 / 0
Ostatnie litery powinny być z dużej pisane :)
Panowie wyjmijcie kija z tyłka :D
Generał dywizji
 • 0 / 2
Maikel
Gratuluję czujności i spostrzegawczości.
technojezus

"When I was a little boy and told people I was gonna be a comedian, everyone laughed at me. No one's laughing now."
Było już...
Generał
 • 0 / 3
Szanowna redakcjo, dobrze by było ustalić kto go chce, jaki klub etc. Bo w kontekście Indii, jego zainteresowanie ogranicza się pewnie do gry menadżerów.
Generał dywizji
 • 0 / 3
Redakcja powinna wywieźć do lasu menadżera i zawodnika i nakłonić do szczerej rozmowy nad wykopanym dołem, żeby zaspokoić ciekawość forumowiczów. Bo jak inaczej to wyjaśnić?
Generał
 • 0 / 1
Zgoda z tym lasem, tyle, że ja bym jeszcze dodał oklep narastająco do wyjawienia kto, co i za ile.
Młodszy chorąży
 • 1 / 3
Jorge Felix to jeden z najlepszych piłkarzy w tej lidze w dodatku w każdym mecz przebiega bardzo dużo km. Ma świetną wydolność a takich zawodników chyba Vukovic szuka. Dani Ramirez z ŁKS-u jest równie ciekawy, ale podejrzewam że jeśli przyjdzie do Legii to dopiero latem. Teraz ŁKS go nie odda poniżej 1mln euro bez niego mają pewny spadek z ligi.
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Do 30 czerwca 2020 ma ważny kontrakt.
100/150 tys euro?
Chyba bardziej 300-350 tys. euro czyli podobnie do ceny Novikovasa.
Młodszy chorąży
 • 1 / 2
Taa bo Piast puści za takie grosze do Legii swojego najlepszego piłkarza do Legii w bajki wierzycie? Zrobią wszystko żeby do nas nie trafił nawet puszczą za granicę za mniejszą kwotę.
Generał
 • 0 / 4
Pewnie 80-100 tys euro, na więcej Legii nie stać.
Lasocki
A zawodnik nie nic do powiedzenia?
Kapitan
 • 0 / 0
W czerwcu będzie za kwotę podpisu
Starszy kapral
 • 2 / 4
No to ja poproszę więcej takich „ żartów „ w Legii jak ten felix od chanysow
Jeszcze Ci ich mało?
Podpułkownik
 • 3 / 4
Carlitos reaktywacja ? biegał w tej drużynie zawodnik, który umiejętnościami nie pasował do taktyki trenera ale przewyższał większość zawodników ligi. Trener promował zawodnika, którego sztab nie potrafił przygotować do sezonu. Historia zatacza koło
Może nie tylko do taktyki ale widocznie do mentalności też, Vuko buduje drużynę na trochę innych fundamentach.
Mam nadzieję, że to żarty...
A co? kolega nie ogląda ekstraklasy? Felix to jeden z najlepszy zawodników z ligi - w Legii, która teraz gra bardziej techniczną piłkę opartą na podaniach bardzo by się przydał.
Jakiś powód dlaczego to miałyby być żarty?
Starszy kapral
 • 0 / 3
No zyczylbym sobie więcej takich „ żartów „ w Legii
A potem zastanawiajcie się dlaczego odpadamy w pucharach,...
No właśnie oglądam ekstraklasę i na palcach jednej ręki można policzyć wartościowych zawodników, Felix nie jest jednym z nich.
To jest jeden z punktow który powinien być realizowany przynajmniej raz w roku podczas okienka transferowego... wyłapać jednego z najlepszych piłkarzy grających w naszej lidze.
Na tych właśnie "kilku wartościowych" już nas nie stać.
Ci wartościowi kosztują od 1 mln do 4 mln euro... Felix napewno nie jest pierwszym wyborem transferowym ale napewno mieści się w czołówce, a dodatkowy fakt że kończy mu się kontrakt pozwala zyskać niezłego zawodnika za niską kwotę lub za darmo jeśli podpisze kontrakt od czerwca. Nie pisze o nim że ma być zbawieniem Legii ale to piłkarz który poznał ekstraklasę, zaakalimatyzowal się w Polsce i daje większą gwarancję na to że nie okaże się transferowym niewypałem. Dlatego uważam że taki jeden transfer z polskiej ligi na przykładowo 4 podczas okienka to dobry ruch.
~Skoo
 • 0 / 2
Buksa to były Wislak więc nie wiadomo czy pokochał by Legie :) Podobno jego brat jest dużym talentem więc lepiej zakręcić się koło niego
to byłby bardzo solidny transfer za żadne pieniądze
Generał broni
 • 0 / 0
Biorąc pod uwagę jakie są od prawie roku "DOBRE" stosunki na linii Legia piast to zdanie:
"Niedługo dojdzie do rozmów przedstawicieli Legii i Piasta w sprawie warunków ewentualnego transferu gotówkowego Felixa do Warszawy - głosi "Przegląd Sportowy". Wydaje się mocno abstrakcyjne. Zapewne skończy się an tym, że hanysy krzykną cenę z 4 liter powiedzmy 700-800k euro i będą znów w prasie płakać na Legię, ze nie chce tyle dać itp.
Wystarczy że Legia poczeka do 1 stycznia i dogada się z zawodnikiem na kontakt od 01.07.2019 - i wtedy negocjacje z Piastem o cenie będą zupełnie inaczej wyglądać.
Starszy sierżant
 • 2 / 2
Piast ściąga za 50 tys euro a po roku sprzedaje za pół mln euro lub wiecej.
Oni sprzedali najwięcej po sezonie.
Pytam gdzie nasz scauting?
Przychodzi do nas trener cudzoziemiec i ma układy...Ale co z naszym scautingiem?
Afryka, Ameryka płd, Japonia ?
Generał broni
 • 0 / 0
Pamietasz letnie negocjacje o tego ich rudego LO i jak się to skończyło???
Zawsze był "obiektem" transferów bezgotówkowych. Poza jednym, ostatnim, gdy przechodził do Piasta za 25k euro. Pomijając że to pewnie plotka, albo jakiś temat alternatywny, to ciekawe ile teraz za niego trzeba by przepłacić przy pół roku kontraktu? 100-150k?
Max myśle te kwoty co piszesz chociaż Piast na oferty z Legii reaguje wiadomo jak
Generał dywizji
 • 2 / 1
Przyszłości w Legii nie ma Nagy i chyba Agra ,więc może się przydać .
Tylko jeszcze trzeba się kogoś pozbyć żeby zszedł z listy płac
Generał dywizji
 • 0 / 1
Adriao myslę zwłaszcza o Nagy że uda się go przekonać do odejscia .
Starszy sierżant
 • 5 / 3
Gral w słabych III ligowych zespołach....czy My sami z tej trzeciej ligi nie możemy wyciągnąć wyróżniającego sie grajka? Czolowego np strzelca.
Musimy zawsze brać kogoś już wyszukanego...
Tzn , że my nie potrzebnie płacimy sekcji scautingu.
A może czołowy strzelec np z 2 ligi Argentyny, Urugwaju?
Kiedyś Wisla ściągnęła Marcelo ze slynnego Santosu...
Pułkownik
 • 5 / 0
Wiesz, bo nie każdy wyciągnięty z III ligi się sprawdza. Jak nie wypali w piaście czy ŁKS-ie to trudno, jak nie wypali w Legii to będzie krzyk i pół roku zmarnowane.
Pułkownik
 • 4 / 0
Po prostu stać nas aby inni sobie testowali.
Generał dywizji
 • 1 / 2
Głos rozsądku :)
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Przychodzi za grosze, podpisuje kontrakt na 18 miesiecy 150 tys euro rocznie.
Koszta niskie , ryzyko żadne.
Tam w tych IV i III ligach powinniśmy mieć zaufanego człowieka.
My nadal działamy " na telefon"
Hallooo masz coś dla nas? Lewego obrońcę.
Jak na lewe skrzydło, jestem jak najbardziej za.
Pułkownik
 • 10 / 1
Skoro koleś to typ boiskowego pracusia i pasuje Vukoviciowi do taktyki to brać skoro jest taka możliwość. Przyda się do rotacji, zwłaszcza w obliczu pozbycia się Nagya i problemów Novikovasa.
Porucznik
 • 3 / 2
Tym bardziej, że od obu - lepszy.
Tylko żeby znalazł się potencjalny chętny na Nagya
Dobry piłkarz ale chyba jednak wolałbym Ramireza z ŁKS
Generał dywizji
 • 1 / 4
popieram zawodnik w grze przypomina mi naszego Luqniasa a grać Hiszpan potrafi ! Felix przy nim to tak jakby nic nie napisać na jego temat !
Młodszy chorąży
 • 7 / 1
Biorąc pod uwagę kłopoty Novikowavasa to bardzo by się przydał, żeby Luki nie musiał się marnować na skrzydle. Do tego czasu ja bym obstawiał Rocha na lewej obronie, lewe skrzydło Karbo i Luki w środku.
Plutonowy
 • 0 / 0
Zgoda!
Starszy kapral
 • 0 / 0
Dla większego spokoju Karbo z tyłu, Rocha na skrzydlo
Generał dywizji
 • 8 / 7
Wkleję ten cytat z PS jeszcze raz. Legia buduje skład z zawodników chcących tworzyć zespół i pracować dla niego. To jest słuszna droga.
"Nawet kiedy nie imponował skutecznością w ofensywie, był chwalony przez trenera Piasta Waldemara Fornalika. Trener często podkreślał ogromną pracę, którą zawodnik wykonuje, pomagając kolegom w grze defensywnej. Ma sporo odbiorów piłki, jeśli nie przebiega najwięcej kilometrów, to często jest w czołówce tych, którzy na boisku męczą się, gdy nie są w ruchu"

To że dominowaliśmy w meczu z Łęczną to żadne zaskoczenie, ale sposób tej dominacji powoduje optymizm. Mimo że mogliśmy poczekać na swojej połowie i tam odbierać piłki, to atakowaliśmy zawodników niemal na całym boisku. Doskok i atak był dla nas normą. Potrzebujemy zawodników ogarniętych technicznie i pracujących przez cały mecz.
Pułkownik
 • 3 / 1
A nie możemy poszukać drugiego jak Lukinias ;)
Generał dywizji
 • 2 / 10
Lepiej nie, chyba że będzie jak Luquinhas.
Starszy sierżant
 • 1 / 1
a myślisz że nie szukają?
Pewnie i szukamy ale łatwo nie jest poszukać takiego za niskie pieniądze a ligowych kopaczy jednak jest szansa bardziej zweryfikować
Jak Polska e-klapa jest słaba pokazują właśnie takie przypadki.Jorge Felix sprzedany przez 3-ligowca Lleida Esportiu za 25tys. euro do Piasta,co pokazuje że nie był w tej drużynie potrzebny,jest u nas gwiazdą ligii.
spoko, a Prio Legia wyciągnęła z 2 ligi greckiej a sprawdzał się po wytrasferowaniu z Legii. nie ma więc reguły.
Kapral
 • 4 / 0
On zdaje się przyszedł do L z Turcji a nie z Grecji.
*tureckiej
Porucznik
 • 3 / 0
Takie porównania nie mają sensu. U nas Lewy nie załapał się do Legii a proszę w Bayernie gwiazda:-)
I teraz Legia będzie musiała na niego wywalić 300-400tys.euro i to tylko dlatego, że kończy mu się kontrakt.
Pół roku kontraktu także zdecydowanie mniej myślę Max 100-200 tys euro
Podpułkownik
 • 4 / 1
Gracz może mało efektowny, ale bardzo konkretny w swoich poczynaniach. Ciekawe, czy obserwowany jest również Dani Ramirez z ŁKS.
Generał dywizji
 • 0 / 8
Tak, ale pewnie przez Lecha. My już mamy 10.
Jedną 10 możesz Boras u siebie grać
Bardzo fajnie jakby udało się go ściągnąć.Nie dość, że niedrewniany, to i osłabiony Piasta.
Zresztą na skrzydłach u nas bieda. Novikovas i Wszołek tak naprawdę.Mlodych, Agry i Nagyego nie liczę.
Sierżant
 • 2 / 5
Nie no, bez żartów....
9 goli w 17 meczach POLSKIEJ EKSTRAKLAPY???
Przy niechcianym u nas Carlitosie to on ma goowno nie statystyki.
Feli to skrzydłowy, Carlitos to napastnik.
Generał brygady
 • 2 / 0
Zgadam się mieliśmy najlepszego z Hiszpanów i wypchaliśmy go do arabów. To po co nam gorszy??? Chyba, że będzie tani lub przyjdzie za darmo to na rezerwę może być.