Marcus McGuane
fot. Oxford United Official (Facebook)

Plotki transferowe: McGuane wzbudził zainteresowanie Legii

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: looksports.media

16.01.2024 20:20

(akt. 19.01.2024 13:49)

Marcus McGuane (rocznik 1999), defensywny pomocnik Oxford United z League One (3. poziom rozgrywkowy w Anglii), wzbudził zainteresowanie Legii Warszawa – poinformował serwis Look Sports Media.

Marcus McGuane to były zawodnik akademii Arsenalu, który ma też na koncie dwa mecze w pierwszym zespole (oba w fazie grupowej Ligi Europy). W 2018 roku przeniósł się do Barcelony, gdzie występował w rezerwach, grając w jednej drużynie z Ronaldem Araujo. Spędził także kilka miesięcy na wypożyczeniu w holenderskim SC Telstar.

Od 3,5 roku jest piłkarzem Oxford United (3. poziom rozgrywkowy w Anglii), do którego przeszedł najpierw na zasadzie wypożyczenia z Nottingham Forest, a potem definitywnie.

W obecnym sezonie McGuane zagrał 31 razy, zdobył 2 bramki i miał 2 asysty. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2024 roku, ale zawiera opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Serwis Look Sports Media spodziewa się, że Oxford United, który walczy o awans, prędzej zdecyduje się na przedłużenie współpracy z kluczowym zawodnikiem, niż rozważy odejście McGuane’a.

Najgorsze transfery ostatnich lat

Ivan Obradović
1/13 Steeven Langil najlepiej w Legii zagrał na … pianinie, kiedy legioniści lecieli do Dublina na mecz z Dundalk w ostatniej fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Potem było źle lub jeszcze gorzej. Palił sziszę, zarzucał rasizm. Z jakiego kraju pochodził i barwy reprezentował Langil?

Polecamy

Komentarze (131)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.