Goncalo Feio Jacek Zieliński Radosław Mozyrko Legia Warszawa - Pafos FC 0:1
fot. Marcin Szymczyk

Plotki transferowe: Sergio Barcia dogadał się z Legią, jeszcze rozmowy z klubem

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: ElDesmarque

02.07.2024 08:20

(akt. 02.07.2024 08:22)

Sporting de Gijon chciał pozyskać Sergio Barcię, 23-letniego obrońcę CD Mirandes. Jednak jak informują dziennikarze "ElDesmarque" piłkarz nie zostanie w Hiszpanii, że najbliżej mu do Polski, do Legii Warszawa.

Jego klauzula wykupu wynosi milion euro. Władze CD Mirandes oczekują kwoty nieco niższej, ale wyższej niż pół miliona euro za ewentualny transfer. Sporting nie był w stanie sprostać tym warunkom. "Skorzystać z sytuacji chcą ludzie z Legii Warszawa, jednego z najbardziej prestiżowych klubów w Polsce. Legia jest gotowa spełnić oczekwiania finansowe CD Mirandes i samego zawodnika. A to oznacza, że zaoferuje znacznie wyższe wynagrodzenie niż mogą to zrobić zespoły z zaplecza La LIga. Legia Warszawa złożyła ofertę, której zawodnik nie mógł odrzucić. Teraz polska drużyna musi sfinalizować jego transfer. Choć rozmowy nie będą łatwe, działacze CD Mirandes są przyzwyczeni do twardych negocjacji w sprawie swoich młodych zawodników" - czytamy w "ElDesmarque".

Garcia mierzy 186 centymetrów, jest prawonożny. Grywał na środku defensywy w systemie z czterema defensorami. W ostatnim sezonie zagrał w 41 meczach, strzelił 2 gole i 5 razy był karany żółtymi kartkami. 

Polecamy

Komentarze (182)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.