Pływanie: Kozakiewicz dwukrotnym mistrzem Polski!

Źródło: Legia.Net, polswim.pl

06.12.2021 20:00

(akt. 06.12.2021 20:01)

W ostatnich dniach odbyły się zimowe mistrzostwa Polski seniorów w pływaniu. Świetnie zaprezentował się w nich Jan Kozakiewicz. Zawodnik Legii Warszawa został dwukrotnym mistrzem kraju!

Jan Kozakiewicz zdobył medale w stylu klasycznym. Najpierw okazał się najszybszy na 100m – przepłynął dystans w 58,05s. Drugie miejsce zajął Dawid Wiekiera (58,51s; Wodnik 29 Tychy), a trzecie – Robert Kusto (58,61s; G-8 Bielany).

Potem legionista wygrał decydujący wyścig na 50m. Uzyskał wynik 26,25s – był zdecydowanie najlepszy, choć liczył na jeszcze więcej. – Jest pewien niesmak, bo nie ma rekordu Polski. Na to polowałem najbardziej, ale dwa złota to i tak jest piękna rzecz – żyć, nie umierać – mówił po zwycięstwie. Do wyrównania rekordu kraju zabrakło mu raptem sześciu setnych sekundy. – Mam nadzieję, że mikrofony nie zbierały za dużo z tego, co tam mówiłem. Troszeczkę mi się bluzgnęło, ale w tonie jeszcze w miarę smakowym – śmiał się 25-letni Kozakiewicz. Srebrny medal wywalczył Kusto (26,79s), a brązowy – Jan Kałusowski (26,9s; Trójka Łódź).