Podnoszenie ciężarów: Mierzejewska z medalem

Źródło: pzpc.pl

14-01-2020 / 20:45

(akt. 14-01-2020 / 20:52)

Na skutek dyskwalifikacji Hripsime Churszudjan za naruszenie przepisów antydopingowych, brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów przypadł zawodniczce Legii Warszawa, Aleksandrze Mierzejewskiej.

W 2016 roku zawodniczka Legii Warszawa zadebiutowała w zawodach seniorskich. Podczas mistrzostw Europy w Forde Aleksandra Mierzejewska zajęła czwarte miejsce w kategorii +75 kilogramów. Pierwsza była Hripsime Churszudjan z Armenii. Drugą pozycję wywalczyła Gruzinka Anastasija Hotrfrid, a trzecią - Brytyjka Mercy Brown. Po prawie czterech latach Ormianka została pozbawiona złotego medalu. Dyskwalifikacja Churszudjan spowodowała, iż Mierzejewska otrzyma brązowy krążek.