News: Z obozu rywala - Pogoń Szczecin

Pogoń wygrywa i lideruje

06.11.2011 23:03

(akt. 22.12.2018 11:20)

<p>Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali w Bytomiu z Polonią aż 3:0, a prowadzenie objęli już w 2. minucie meczu za sprawą Ediego Andradiny. Po zmianie stron kolejne trafienia dołożyli Donald Djousse i były gracz Legii Adam Frączczak. Trzy punkty pojechały do Szczecina, a "Portowcy" powrócili na pozycję lidera I ligi mając 35 punktów na koncie. </p>

Pierwsze zwycięstwo od 27 sierpnia odniosła Olimpia Elbląg, która pokonała na własnym boisku Bogdankę Łęczna 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Iwan. Na ostatnie dziewięć minut na murawie pojawił się wypożyczony z Legii Adam Banasiak. Niestety wygrana nie wiele zmieniła - Olimpia nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I ligi mając zaledwie 12 punktów.

Drugoligowe Zagłębie Sosnowiec przegrało o siebie z Elaną Toruń 1:2. Na tablicy wyników długo widniał rezultat bezbramkowy, ale tuż przed przerwą bramkę dla gości zdobył wypożyczony z Legii Radosław Mikołajczak. Na początku drugiej odsłony wyrównał Adrian Marek, ale kilka minut później ponownie na prowadzenie zespół z Torunia wyprowadził Damian Sędziak. Wynik już nie uległ zmianie, a Zagłębie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli II ligi grupy zachodniej walcząc o opuszczenie strefy spadkowej.

Kibicowskie Zagłębie 1906 Sosnowiec zakończyło już rozgrywki w tym roku i po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli B klasy grupy sosnowickiej.