News: Z obozu rywala - Pogoń Szczecin

Pogoń zwycięska, Pogoń liderem!

13.11.2011 19:09

(akt. 22.12.2018 11:20)

<p>Piłkarze Pogoni Szczecin w niedzielny wieczór wygrali na własnym boisku z KS Polkowice 3:2. Już w 3. minucie prowadzenie po strzale Krzysztofa Janusa nieoczekiwanie objęli goście. Jednak Portowcy odpowiedzieli zaledwie dwie minuty później trafieniem Bartosza Ławy. W 40 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Donald Djousse, ale tuż przed przerwą wyrównał Marcin Nowak. Po zmianie stron Pogoń przeważała i zdobyła zwycięską bramkę za sprawą Donalda Djousse, który sprytnym strzałem z woleja z lewej nogi pokonał golkipera rywali. Wygrana dała upragnione trzy punkty i w sumie już cztery oczka przewagi nad drugą w tabeli Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.</p>

Olimpia Elbląg zremisowała z GKS-em Katowice 2:2, bramki zdobywali tym razem Łukasz Zaniewski i Bartosz Iwan. Olimpia prowadziła 2:1 do 80. minuty, ale wtedy stan meczu wyrównał Deniss Rakels. W 65. minucie meczu na murawie za Grzegorza Miecznika pojawił się wypożyczony z Legii Adam Banasiak. Remis niewiele dał ekipie z Elbląga, która wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I ligi mając trzy punkty straty do Polonii Bytom, która ma jednak dwa mecze rozegrane mniej.

Zagłębie Sosnowiec dość pechowo przegrało na wyjeździe z Energetykiem ROW Rybnik tracąc kluczową bramkę w doliczonym czasie gry. Wcześniej dwa gole dla sosnowiczan strzelili Patryk Stefański i Rafał Jankowski. Zagłębie spadło na ostatnia pozycję w II lidze w grupie zachodniej i ma dwa punkty straty do Nielby Wągrowiec.