Polonia Warszawa - Legia Warszawa 0:5 (0:2)

Źródło:

25.05.2005 15:19

(akt. 28.12.2018 17:21)

Niesamowitą skuteczność zaprezentowali w drugim kolejnym spotkaniu zawodnicy Legii. Rozgromili warszawską Polonię 5:0 i odnieśli tym samym najwyższe zwycięstwo w historii pojedynków derbowych na Konwiktorskiej. Wynik otworzył <b>Tomasz Kiełbowicz</b>, który zdobył dla Legii dwie pierwsze bramki. Po przerwie trafiali: <b>Piotr Włodarczyk</b>, <b>Bartosz Karwan</b> oraz <b>Marek Saganowski</b>.<br><br><a href=http://relacja.legia.net class=link target=blank>Relacja "minuta po minucie"</a><br><a href=http://www.legia.net/mecz.php?id=214 class=link target=blank>Pełna relacja z meczu</a>
W bardzo napiętej atmosferze rozpoczęły się 44. derby Warszawy. Przed spotkaniem doszło do awantur pomiędzy kibicami oraz policją. Decyzją KP Polonia oraz PZPN, na stadion nie mogą wejść kibice Legii. Na boisku gra na szczęście toczy się normalnie. Od 20. minuty legioniści prowadzili 1:0. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Tomasz Kiełbowicz. Ten sam zawodnik 11 minut później okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Na początku drugiej połowy przypomniał o sobie bohater niedzielnego spotkania z Wisłą, Piotr Włodarczyk który podwyższył prowadzenie Legii. W 64. minucie na placu gry pojawił się Tomasz Jarzębowski, dla którego jest to powrót do pierwszego zespołu po długotrwałej kontuzji. 72. oraz 77. minuta przynoszą kolejne bramki dla Legii. Najpierw Bartosz Karwan, a następnie Marek Saganowski pokonuje Banaszyńskiego. Kolejny pogrom w wykonaniu legionistów!