Polonia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

13.05.2007 21:35

(akt. 23.12.2018 06:35)

Zagłębie Sosnowiec przegrało bardzo ważny mecz w Warszawie z Polonią na Konwiktorskiej 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 33. min spotkania <b>Jacek Kosmalski</b>. Na trybunach zasiadło wielu kibiców Zagłębia i Legii. Zagłębie zajmuje drugie miejsce w tabeli II ligi i wciąż ma ogromne szanse na awans do Orange Ekstraklasy. Poniżej składy obu drużyn i zapis konferencji prasowej.
Jerzy Dworczyk, trener Zagłębia Sosnowiec: - Gratuluję serdecznie drużynie Polonii. Postaram się nie oceniać drużyny gospodarzy i skupię się na mojej ekipie. W pierwszej połowie zagraliśmy słabo i bardzo bojaźliwie. Polonia była zdecydowanie lepsza a ja chciałbym o pierwszych czterdziestu pięciu minutach jak najszybciej zapomnieć. W drugiej odsłonie byliśmy już dla rywali równorzędnym przeciwnikiem i przy odrobinie szczęścia mogliśmy zremisować. Waldemar Fornalik, trener Polonii Warszawa: - Jestem bardzo zadowolony z gry mojej drużyny. Sprawę wygranej powinniśmy załatwić sobie już do przerwy i wtedy nie byłoby tylu nerwowych sytuacji w drugiej części gry. Po przerwie było sporo niebezpiecznych zagrań, kotłowało się pod obiema bramkami i mogły paść gole. Najbardziej żałuję niewykorzystanych sytuacji Kosmalskiego i Mąki. Słowa pochwały dla mojej drużyny za postawę i zwycięstwo. Składy obu drużyn: Polonia: Żankarlo Simunić - Jacek Moryc, Jacek Broniewicz, Ivan Udarević, Piotr Klepczarek, Krzysztof Bąk, Martins Ekwueme, Grzegorz Wędzyński, Marek Citko (75' Daniel Mąka), Mariusz Zasada (90' Maciej Tataj), Jacek Kosmalski (90' Łukasz Piątek) Zagłębie: Boris Peskovic - Arkadiusz Kłoda, Adrian Marek, Admir Adzem, Jacek Paczkowski - Dawid Skrzypek (74' Adrian Mierzejewski), Hubert Kościukiewicz, Marcin Lachowski (46' Krystian Prymula), Jacek Berensztajn, Sławomir Pach - Marcin Folc.