"Połówka" Philippsa, porażka z Duńczykami

Redaktor Piotr Kamieniecki

15.10.2019 22:19

(akt. 16.10.2019 08:35)

Chris Philipps wystąpił w reprezentacji Luksemburga, która przegrała 0:4 z Danią. Gracz rezerw Legii Warszawa wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania.

Duńczycy od początku spotkania towarzyskiego z Luksemburgiem prowadzili grę. Łącznie oddali o czternaście uderzeń więcej (22) i byli częściej przy piłce. Do przerwy prowadzili oni 2:0 po bramkach Michaela Braithwaite'a oraz Kaspera Dolberga. Od początku drugiej połowy spotkania, na murawia zameldował się gracz rezerw Legii, Chris Philipps. W 59. minucie swoją drugą bramkę zdobył Dolberg. Ostatniego gola strzelił atakujący Lecha Poznań, Christian Gytkjaer

Dania - Luksemburg 4:0 (2:0)
Braithwaite (13. min.), Dolberg (22. min., 59. min.), Gytkjaer (67. min.)

Żółte kartki: Jorgensen (Dania) - Carlson, Philipps, Rodrigues (Luksemburg)

Dania: Schmeichel - Dalsgaard (67' Knudsen), Jorgensen, Kjaer (82' Andersen), Ankersen - Wass, Eriksen (46' Lerager), Hojbjerg, Skov - Dolberg (61' Gytkjaer), Braithwaite (61' Andersen)

Luksemburg: Moris (46' Schon) - Martins (74' Bensi), Chanot, Gerson, Carlson, Jans - Sinani (46' Philipps), O. Thill (82' Skenderović), Barreiro (90' Bohnert), V. Thill (54' Da Mota) - Rodrigues