Polska - Brazylia 1:0!

30.06.2007 22:13

(akt. 22.12.2018 19:57)

Reprezentacja Polski pokonała Brazylię w mistrzostwach świata do lat 20 w Montrealu. W 22 minucie spotkania przed polem karnym Canarinhos został sfaulowany napastnik Legii <b>Dawid Janczyk</b>. Do piłki podszedł <b>Grzegorz Krychowiak</b> i pięknym strzałem pokonał bramkarza Brazylii. Polacy od 27 minuty grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę obejrzał <b>Krzysztof Król</b>. Polacy do końca grali bardzo ambitnie i odnieśli wielki sukces jakim jest niewątpliwie pokonanie Brazylii!
Napastnik Legii Dawid Janczyk przebywał na boisku przez 73 minuty. Pracował i walczył jak tylko potrafił. W 54 minucie legionista źle stanął na nogę, upadł i z grymasem na twarzy opuścił murawę. Po interwencji lekarzy jednak wrócił na boisko. Opłacało się gdyż Polska wygrała z Brazylią 1:0. Składy: Polska Bartosz Białkowski - Ben Starosta, Jarosław Fojut, Krzysztof Strugarek, Krzysztof Król - Artur Marciniak, Grzegorz Krychowiak, Adam Danch, Tomasz Cywka - Patryk Małecki, Dawid Janczyk. Brazylia Cassio - Eduardo, Luizao, David Luiz, Carlao - Roberto, Renato Augusto, Leandro Lima, Ji Parana - Alexandre Pato, Jo. W grupie oprócz Polski i Brazylii są jeszcze Stany Zjednoczone, z którymi zagramy juz 3 lipca oraz Korea Południowa. Sędzią spotkania był Anglik, Howard Webb.