Polska - Dania 1:1 (1:1)

Źródło:

01.06.2008 18:18

(akt. 20.12.2018 11:19)

W ostatnim meczu towarzyskim przed finałami mistrzostw Europy, reprezentacja Polski zremisowała 1:1 w Chorzowie z Danią. Wynik spotkania otworzył w 28. minucie <b>Martin Vingaard</b>, a gola wyrównującego dla "Biało-czerwonych" zdobył w 43. minucie <b>Jacek Krzynówek</b>. Nieco wcześniej doskonałą okazję do strzelenia bramki zmarnował <b>Maciej Żurawski</b>, który nie wykorzystał rzutu karnego podytkowanego za przewinienie na Smolarku. Przez pierwsze 45 minut na murawie przebywał legionista <b>Jakub Wawrzyniak</b>, a od początku drugiej części spotkania zagrał inny gracz klubu z Łazienkowskiej, <b>Roger Guerreiro</b>. Obaj zaliczyli udane występy.
Polska - Dania 1:1 (1:1) Krzynówek (43. min.) - Vinegaard (28. min.) Żółte kartki: Poulsen (Dania) Polska: Boruc - Wasilewski, Jop, Bąk, Wawrzyniak (46' Golański) - Zahorski (46' Łobodziński), Dudka, Lewandowski, Krzynówek (78' Garguła), Smolarek (77' Saganowski) - Żurawski (46' Roger) Dania: Sorensen - Jacobsen, Christensen, Kroldrup, Jorgensen (46' Rasmussen) - Rommedahl, Retov (64' Kristensen), Poulsen (78' Augustinussen), Nielsen (46' Jensen), Vingaard (68' Jorgensen) - Bendtner (90' Sorensen)