Legia II Warszawa - Wigry Suwałki 1:1 (1:1) Pascal Mozie

Polska U-17: Wygrana z Rumunią, grali legioniści

Źródło: 90minut.pl

06.09.2024 18:04

(akt. 06.09.2024 18:20)

Reprezentacja Polski do lat 17, prowadzona przez Dariusza Gęsiora, wygrała w rzutach karnych z Rumunią w drugim meczu turnieju o Puchar Syrenki. W spotkaniu wystąpiło trzech piłkarzy Legii Warszawa. Mateusz Lauryn zagrał od początku do końca, Pascal Mozie pojawił się na murawie w 78. minucie, a Maciej Ruszkiewicz wszedł na boisko tuż po przerwie i wykorzystał rzut karny (na 1:0) w serii "jedenastek". Jakub Zieliński, bramkarz "Wojskowych", tym razem oglądał rywalizację z ławki.

W następnym spotkaniu biało-czerwoni zagrają z Norwegią (9 września, godz. 11:00, Grodzisk Mazowiecki).

U-17: POLSKA – RUMUNIA 2:2 k. 4:3
Dudek (8. min.), Skorb (40. min.) – Butu (7. min.), Avramescu (88. min. – k.)

ŻÓŁTE KARTKI: Podoleanu, Niculaesei

KARNE: (0:0 Avramescu – obroniony), 1:0 Ruszkiewicz, 1:1 Bota, 2:1 Osowski, 2:2 Radu, 3:2 Falkiewicz, (3:2 Gheorghe – obroniony), (3:2 Czerniatowicz – obroniony), 3:3 Podoleanu, 4:3 Prajsnar

POLSKA: Charuży – Łukaszka (78' Mozie), Falkiewicz, Kędziora, Lauryn, Szywała (46' Rostek) – Delikat (78' Karmelita), Dudek (46' Ruszkiewicz), Rzeszutek (63' Prajsnar), Gmur (63' Osowski) – Skorb (63' Czerniatowicz)

RUMUNIA: Ursu – Radu (59' Gheorghe), Vechiu, Moisa, Precupanu (66' Bota) – Repciuc (46' Popescu), Ristoiu (59' Radu), Draghici (59' Podoleanu), Miu (66' Niculaesei), Amarandei (46' Rus) – Butu (59' Avramescu)