Jakub Adkonis Legia II Warszawa - Pelikan Łowicz 2:1 (1:0)

Polska U-18: Wygrana ze Szwajcarią, gol Adkonisa

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

15.10.2024 15:15

(akt. 15.10.2024 15:28)

Reprezentacja Polski do lat 18, prowadzona przez selekcjonera Łukasza Sosina, wygrała 3:2 ze Szwajcarią w drugim meczu towarzyskim. W podstawowym składzie znalazło się trzech zawodników Legii, czyli Jakub Adkonis (gol na 2:0), Mateusz Szczepaniak (asysta na 2:0) i Jakub Zbróg, którzy zostali zmienieni odpowiednio w 88., 55. i 65. minucie.

Polacy objęli prowadzenie w 11. minucie. Jakub Adkonis zagrał piętą do Adriana Przyborka, ten podał w pole karne do Michaela Izunwanne, którego uderzenie zostało obronione przez bramkarza, ale Przyborek popisał się skuteczną dobitką.

Po pół godzinie gry biało-czerwoni podwyższyli wynik. Adkonis odebrał piłkę na połowie Szwajcarów, a po chwili otrzymał podanie wzdłuż boiska od Mateusza Szczepaniaka i strzelił gola z 12. metra. Moment później rywale złapali kontakt.

W 62. minucie było już 3:1 dla reprezentacji Polski. Adkonis oddał strzał z 16. metra, bramkarz zbił piłkę do boku, a Mateusz Książek udanie dobijał z bliska. Wynik ustaliła Szwajcaria.

SPARING U-18: SZWAJCARIA – POLSKA 2:3 (1:2)
Vasovic (36. min), Rufener (81. min) – Przyborek (11. min), Adkonis (35. min), Książek (62. min)

ŻÓŁTA KARTKA: Foro

SZWAJCARIA: Huwiler – Bein (63' Kospo), Damnjanovic (63' Stork), Ademi (80' Raicevic) – Rexhaj (71' Etoski), Zimmermann (80' Corbon), Foro (63' Rufener), Kabashi (71' Turhan), Vasovic (71' Mahar), Volken (80' Macumi) – Renovales (63' Cakolli)

POLSKA: Perchel – Synoś (46' Mońka), Fałowski, Szwiec, Szczepaniak (55' Książek) – Zbróg (65' Jaroszewski), Sarapata (46' Iwańczyk), Brzyski (55' Dziewiatowski), Przyborek (65' Plichta), Adkonis (88' Koziej) – Izunwanne (88' Mras)

W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni przegrali 0:1.