Polska U-19: Wygrana ze Szwecją, grali Ziółkowski i Urbański

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

10.09.2023 17:00

(akt. 10.09.2023 17:09)

Reprezentacja Polski do lat 19, prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę, wygrali 2:0 ze Szwecją w meczu o 3. miejsce w Nordic Tournament w Danii. Podstawowi zawodnicy III-ligowych rezerw Legii Warszawa, czyli Wojciech Urbański (nr 15) i Jan Ziółkowski (nr 18), znaleźli się w wyjściowym składzie i grali odpowiednio do 65. oraz 75. minuty.

Ziółkowski m.in. trzykrotnie, udanie interweniował w defensywie. Urbański miał asystę drugiego stopnia przy golu na 1:0, dwa świetne, prostopadłe podania i dwie sytuacje w ofensywie. W pierwszej połowie uderzył z dystansu, ale nie w bramkę, a w drugiej, również po strzale zza pola karnego, został zablokowany przy naprawdę niezłej okazji.

U-19: Polska  Szwecja 2:0
Gole: Nsangou, Kowalski

Polska (skład wyjściowy): Mikułko – Barczak, Kobus, Lewicki, Gromek, Rosiak, Urbański (65' Kalemba), Nsangou, Drachal, Ziółkowski (75' Tomaszewski), Kozłowski

Szwecja (skład wyjściowy): Bishesari – Jeng, Cardaklija, Perez, Skogmar – Karlsson, Aviander, Dahbo – Madjed, Kanga, Agbonifo