Polska U-20: Porażka z Niemcami, asysta Majchrzaka

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

11.10.2024 19:16

(akt. 11.10.2024 19:34)

Reprezentacja Polski do lat 20, prowadzona przez Miłosza Stępińskiego, przegrała na wyjeździe 1:3 z Niemcami w Elite League. W piątkowym meczu wystąpiło dwóch zawodników pierwszej drużyny Legii, czyli Jordan Majchrzak (do 60. minuty, asysta przy golu na 1:0) i Jan Ziółkowski (od 46. min), a także Maciej Kikolski (od 1. do 90. min), który przebywa na wypożyczeniu z "Wojskowych" do Radomiaka Radom.

Jordan Majchrzak (zmieniony w 60. min) walczył w kontakcie, na ogół był ustawiony nieco bliżej prawej strony, pracował w pressingu, a w 3. minucie miał udział przy golu na 1:0 dla Polski. Dariusz Stalmach dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, do napastnika Legii, ten celnie zgrał głową wzdłuż boiska, na 5. metr, do Antoniego Młynarskiego, który trafił do siatki.

Niemcy zdołali szybko wyrównać, a w końcówce pierwszej połowy objęli prowadzenie. Maciej Kikolski – który w trakcie spotkania zatrzymał rywala (ostry kąt), złapał kilka dośrodkowań i strzał zza pola karnego, a także główkowanie po kornerze – przepuścił uderzenia Nelsona Weipera (1. FSV Mainz), mającego na koncie 17 meczów w Bundeslidze (3 w obecnym sezonie). Najpierw przeciwnik dopadł do płaskiego zagrania z prawej flanki na 6. metr i skutecznie trafił bez przyjęcia w prawy dolny róg, a potem udanie główkował na dalszy słupek. Chwilę po przerwie gospodarze podwyższyli wynik. Błysnął Ilyas Ansah (SC Paderborn, 2. poziom rozgrywkowy w Niemczech), który opanował centrę z lewej strony "szesnastki" na dalszy słupek i wykończył akcję w drugim kontakcie, po interwencji bramkarza, przebywającego na wypożyczeniu z Legii do Radomiaka.

Jan Ziółkowski wszedł na murawę tuż po zmianie stron. Grał na prawej stronie trójosobowego bloku defensywnego, miał trochę interwencji (m.in. przeciął i wybił dośrodkowanie), a w 72. minucie główkował po centrze z rożnego, ale niemiecki bramkarz złapał futbolówkę.

ELITE LEAGUE U-20: NIEMCY – POLSKA 3:1 (2:1)
Weiper (11. min, 41. min), Ansah (53. min) – Młynarczyk (3. min)

ŻÓŁTE KARTKI: Kade, Baum – Stalmach, Wojciechowski

NIEMCY (SKŁAD WYJŚCIOWY): Backhaus – Baum, Collins, Pauli, Ullrich – Kade, Kemlein, Komur, Ansah, Downs – Weiper

POLSKA: Kikolski – Krajewski (60' Predenkiewicz), Matyjewicz (46' Ziółkowski), Smolarczyk (70' Kaczor), Drapiński (70' Okusami), Guercio (46' Luberecki) – Majchrzak (60' Drachal), Kowalczyk (60' Łysiak), Stalmach (60' Wojciechowski), Młynarczyk (46' Nowak) – Buksa (60' Żuberek)