Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0 Jan Ziółkowski

Polska U-20: Turcja pokonana, bramka Ziółkowskiego

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

15.10.2024 15:48

(akt. 15.10.2024 16:01)

Reprezentacja Polski do lat 20, prowadzona przez Miłosza Stępińskiego, wygrała 4:2 z Turcją w Elite League. W wyjściowym składzie biało-czerwonych wystąpiło dwóch zawodników pierwszej drużyny Legii, czyli Jordan Majchrzak (do 56. minuty, gol samobójczy) i Jan Ziółkowski (od 1. do 90. min, bramka na 1:0), a także Maciej Kikolski (cały mecz), który przebywa na wypożyczeniu z "Wojskowych" do Radomiaka Radom.

Polacy objęli prowadzenie już w 6. minucie, po wykorzystaniu autu. Jordan Majchrzak powalczył o piłkę w powietrzu, wygrał przebitkę, która przełożyła się na zgranie do Aleksandra Buksy, ten miękko podał wzdłuż boiska, do Jana Ziółkowskiego, który skutecznie główkował na dalszym słupku.

Chwilę później biało-czerwoni podwyższyli wynik. Akcję zapoczątkował Ziółkowski, który posłał celne podanie do Buksy, ten podał do Dariusza Stalmacha, który wypatrzył Wiktora Nowaka, a ten trafił do siatki.

W 21. minucie Turcja złapała kontakt po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Maciej Kikolski piąstkował po centrze, ale nabił Majchrzaka, który pechowo skierował piłkę do własnej siatki. W końcówce pierwszej połowy rywale poszli za ciosem i doprowadzili do wyrównania po wykorzystaniu karnego. W drugiej części gry Polacy zdobyli jeszcze dwie bramki i zwyciężyli 4:2.

ELITE LEGUE U-20: POLSKA – TURCJA 4:2 (2:2)
Ziółkowski (6. min), Nowak (12. min), Stalmach (47. min), Żuberek (69. min – k.) – Majchrzak (21. min – sam.), Sune (40. min – k.)

ŻÓŁTE KARTKI: Smolarczyk, Stalmach – Erdem, Sarikaya

POLSKA: Kikolski – Ziółkowski, Smolarczyk, Okusami – Krajewski (86' Predenkiewicz), Kowalczyk (86' Wojciechowski), Stalmach, Majchrzak (56' Młynarczyk), Nowak (76' Drachal), Luberecki (86' Drapiński) – Buksa (56' Żuberek)

TURCJA: Ertas – Demir (61' Yavuz), Fidan (83' Yilmaz), Basyigit (83' Sarikaya), Erdem (69' Yilmaz) – Ozturk (69' Karademir), Sertkaya (62' Gezek), Bars (62' Ozbek), Sune (83' Altunkara), Sever (83' Yontem) – Eroglu (do 83. min)