Polska - Ukraina 1:1, występ Iwańskiego i Rybusa

04.09.2010 18:59

(akt. 15.12.2018 15:31)

Reprezentacja Polski w końcu nie przegrała meczu. Wybrańcy <strong>Franciszka Smudy</strong> zremisowali 1:1 z kadrą Ukrainy po bramce <strong>Ireneusza Jelenia</strong> w 42. minucie meczu oraz golu <strong>Jewhena Sełezniowa</strong> w doliczonym czasie gry. Polacy powinni wygrać ale seryjnie znakomite sytuacje marnował Jeleń, niezłą okazję zaprzepaścił także <strong>Robert Lewandowski</strong>. Nieliczne akcje rywali w dobrym stylu bronił <strong>Artur Boruc</strong>, ale raz skapitulował. Swój udział w remisie mieli dwaj legioniści. <strong>Maciej Iwański</strong> wyszedł w pierwszym składzie i na murawie przebywał ponad godzinę. Dwa razy dobrze zagrał prostopadłą piłkę do kolegów. <strong>Maciej Rybus</strong> na boisku pojawił się w 84. minucie i chwilę później mógł pokonać bramkarza Ukrainy.

Polska - Ukraina 1:1 (1:0)
42' (1:0) Ireneusz Jeleń
90' (1:1) Jewhen Sełezniow

Polska - 1. Artur Boruc - 21. Łukasz Piszczek, 3. Grzegorz Wojtkowiak, 14. Michał Żewłakow , 2. Sebastian Boenisch - 16. Jakub Błaszczykowski (84' 6. Maciej Rybus), 19. Tomasz Bandrowski (46' 15. Adam Matuszczyk), 8. Rafał Murawski, 20. Maciej Iwański (64' 9. Robert Lewandowski), 17. Sławomir Peszko - 11. Ireneusz Jeleń (87' 7. Euzebiusz Smolarek).

Ukraina: 12. Andrij Pjatow - 3. Artem Fedeckyj, 6. Jewhen Chaczeridi, 17. Taras Mychałyk, 2. Ołeksandr Romanczuk (85' 13. Denys Kożanow) - 9. Ołeh Husiew (46' 25. Denys Kułakow), 4. Anatolij Tymoszczuk, 19. Ołeh Krasnopiorow (65' 15. Ihor Chudobjak), 8. Ołeksandr Alijew (53' 20. Wołodymyr Polowyj) - 7. Andrij Szewczenko (59, 11. Jewhen Sełezniow), 22. Marko Dević (46' 10. Andrij Woronin).

----------

Wcześniej kolejnej kompromitacji doznali zawodnicy Stefana Majewskiego, którego reprezentacja do lat 23 przegrała 0:2 z Iranem.