Porażka!

Źródło:

23.07.2003 20:58

(akt. 03.01.2019 02:20)

Legia Warszawa na obozie we Francji rozegrała dziś kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikeim podopiecznych Dariusza Kubickiego była trzecioligowa drużyna FC Beauvais. Legia przegrała po zaciętym i ciekawym spotkaniu 2:3. Do przerwy legioniści przegrywali 0:2. Po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się napastnik rodem z Argentyny Manuel Garcia. - W pierwszych minutach oni (rywale - przyp. red.) ruszali się żwawiej. To był zresztą dobry, bardzo zdyscyplinowany zespół. My wiatr w żagle złapaliśmy dopiero w drugiej połowie. Może wniosek z tego, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, bo przecież o mało co w końcu nie wygraliśmy tego meczu - powiedział po meczu Gazecie WyborczejJacek Zieliński. - W pierwszej połowie piłkarze grali słabo. Są już zmęczeni trwającym trzynasty dzień zgrupowaniem we Francji oraz dwugodzinną podróżą w dniu meczu. Po dwóch straconych golach trzeciego wbił do swojej siatki Wojciech Szala. W drugiej połowie legioniści grali już zdecydowanie lepiej. Legia z minuty na minutę rozkręcała się. Dwa gole zdobył Garcia, arbiter zaś nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych dla Legii za faul na Jarzębowskim i zagranie ręką w polu karnym - powiedział po spotkaniu Życiu Warszawy kierownik Legii Ireneusz Zawadzki. Skład Legii (za Gazetą Wyborczą): Boruc (46. Krzyształowicz) - Akwasi, Jóźwiak (46. Szala), Zieliński, Kiełbowicz - Sokołowski I (60. Sokołowski II), Surma (6). Magiera), Vuković, Wróblewski (46. Jarzębowski) - Saganowski (60. Wróblewski), Garcia.