AZ Aston Villa Legia Zrinjski

Porażka Aston Villi, remis AZ, wygrana Zrinjskiego

28.09.2023 23:45

(akt. 29.09.2023 00:00)

Aston Villa (Anglia), AZ Alkmaar (Holandia) oraz Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina), czyli rywale Legii Warszawa w grupie E Ligi Konferencji Europy w sezonie 2023/2024, ze zmiennym szczęściem rozgrywali mecze w trakcie obecnego tygodnia.

W środę Aston Villa przegrała u siebie 1:2 z Evertonem i zakończyła rywalizację w Carabao Cup (Puchar Ligi Angielskiej) na 3. rundzie (1/16 finału). Goście objęli prowadzenie w 15. minucie (James Garner), powiększyli je po przerwie (Dominic Calvert-Lewin), a zespół Unaia Emery’ego ustalił wynik w końcówce meczu, po golu Boubacara Kamary.

3. runda Carabao Cup: Aston Villa – Everton 1:2 (0:1)
Kamara (83. min.) – Garner (15. min.), Calvert-Lewin (50. min.)

Żółte kartki: Watkins, Digne, Konsa, Luiz – Patterson, Tarkowski, McNeil

Aston Villa: Olsen – Cash, Konsa, Torres, McGinn (45' Kamara) – Dendoncker (45' Digne), Luiz – Bailey (31' Zaniolo), Tielemans (78' Kellyman), Diaby – Duran (45' Watkins)

Everton: Pickford – Keane, Tarkowski, Branthwaite – Patterson, Garner, Onana (79' Doucoure), Mykołenko (45' Young) – Harrison (65' McNeil), Danjuma (72' Gueye) – Calvert-Lewin (72' Beto)

ZRINJSKI NADROBIŁ ZALEGŁOŚCI W DOBRYM STYLU

Sześć goli w zaległym meczu 2. kolejki Premijer lige BiH. Zrinjski zwyciężył na wyjeździe 4:2 Tuzlę City. Goście objęli prowadzenie po mocnym strzale Mario Cuze z 12. metra. Miejscowi wyrównali na początku drugiej połowy (samobój Slobodana Jakovljevicia), ale między 67. a 71. minutą stracili dwie bramki. Najpierw Nemanja Bilbija wykończył płaskie dośrodkowanie, a potem miał asystę drugiego stopnia przy trafieniu Tarika Ramicia. Gospodarze odpowiedzieli skutecznym uderzeniem Djordje Pantelicia. Wynik ustalił zespół z Mostaru, konkretnie Tomislav Kis.

Zrinjski zajmuje 5. miejsce w lidze, ma na koncie 12 punktów (4 zwycięstwa, 2 porażki) i 6 "oczek" straty do FK Borac Banja Luka (lider), który zagrał o 1 spotkanie więcej.

2. kolejka Premijer lige BiH: Tuzla City – Zrinjski Mostar 2:4 (0:1)
Jakovljević (48. min. – sam.), Pantelić (74. min.) – Cuze (25. min.), Bilbija (67. min.), Ramić (71. min.), Kis (79. min.)

Żółte kartki: Nukić, Corić – Ivancić

Tuzla: Fejzić – Nukić (60’ Mesinović), Sukilović, Hodzić (88’ Rekić), Corić (75’ Karjasević) – Redzić (75’ Osmić), Ordagić, Kobiljar (60’ Susić), Mehanović – Pantelić, Hadzić

Zrinjski: Marić – Marin, Jakovljević, Radić, Corluka (64’ Ticinović) – Lukanić (46’ Kozulj), Ivancić (58’ Canadija), Ramić – Misić (64’ Sabljić), Bilbija (72’ Kis), Cuze

AZ STRACIŁ PIERWSZE PUNKTY W SEZONIE

W czwartkowy wieczór AZ Alkmaar po raz pierwszy stracił punkty w Eredivisie w sezonie 2023/2024. Rywal Legii zremisował u siebie 1:1 z Heraclesem Almelo. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie, po golu Vangelisa Pavlidisa. Druga połowa rozpoczęła się od niemiłej wiadomości dla miejscowych. Riechedly Bazoer musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, co oznaczało powrót Bruno Martinsa Indiego na AFAS Stadion po ponad roku. Chwilę później nadeszły kolejne złe wieści, gdyż Anas Ouahim wyrównał i jednocześnie ustalił wynik meczu.

AZ jest obecnie na 2. miejscu w Eredivisie z dorobkiem 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis) i stratą 2 "oczek" do prowadzącego PSV Eindhoven.

3. kolejka Eredivisie: AZ – Heracles Almelo 1:1 (1:0)