Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

24.06.2021 19:55

(akt. 26.06.2021 00:47)

FK Bodo/Glimt, przeciwnik Legii Warszawa w I rundzie el. Ligi Mistrzów, rozegrał w czwartek mecz ligowy z Molde FK. Mistrz Norwegii przegrał 0:2.

Molde strzeliło pierwszego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego – wówczas błąd w kryciu popełnili obrońcy Bodo/Glimt. Ogólnie, mistrz Norwegii miał w tym meczu kłopot z kryciem przy stałych fragmentach. W 56. minucie kontuzji doznał podstawowy zawodnik, Ola Solbakken (3 gole, 2 asysty w tym sezonie ligowym), który został zmieniony. Gracze Bodo/Glimt starali się cały czas stosować pressing, gdy nie mieli piłki. Gdy Molde objęło prowadzenie, to cofnęło się na własną połowę i dobrze ustawiało się w obronie. Nadchodzący rywal Legii w eliminacjach Champions League miał przez to problemy z przebiciem się przez defensywę gości. Piłkarze klubu z Bodo częściej utrzymywali się przy piłce, szukali rozegrania do skrzydeł i dograń w pole karne, starali się być ciągle w ruchu.

W 79. minucie padło drugie trafienie dla Molde. Przyjezdni podeszli wyżej i wykorzystali błąd obrońcy Bodo/Glimt, który stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym. Wówczas Magnus Grodem podał z lewej strony „szesnastki” do niepilnowanego Ohi Omoijuanfo, który trafił do pustej siatki. W drugiej połowie rywal Legii w el. Ligi Mistrzów miał w zasadzie jedną dobrą sytuację w ofensywie. Widać było sporo niedokładności, a także to, że grali zbyt wolno, przewidywalnie. Obrona Bodo/Glimt zawiodła przy obu straconych golach.

Bodo/Glimt – Molde 0:2 (0:0)

Omojuanfo (51. min., 79. min.)

Bodo/Glimt: Haikin - Sampsted, Moe, Hoibraten (75' Lode), Bjorkan - Fet (88' Vetlesen), Berg, Saltnes - Sorli (88' Lindahl), Botheim (75' Nordas), Solbakken (57’ Pernambuco)

Molde (skład wyjściowy): Petersen - Holmgren, Bjornbak, Gregersen, Haugen - Aursnes, Hussain - Hestad, Ulland Andersen, Brynhildsen - Omojuanfo.

---------

Pierwsze spotkanie Legii z FK Bodo/Glimt, w I rundzie kwalifikacji do Champions League, odbędzie się 7. lipca o godz. 18:00. Rewanż, na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, zaplanowany jest na 14. lipca, godz. 20:00.