News: Porażka i wygrana waterpolistów Legii

Porażka i wygrana waterpolistów Legii

Justyna Jankowska

23.04.2017 12:34

(akt. 13.12.2018 00:55)

W ten weekend waterpoliści Legii Warszawa rozegrali mecze w ramach ósmej kolejki Ekstraklasy Waterpolo sezonu 2016/2017. Po raz pierwszy w historii mecz rozegrany został na basenie "Warszawianki" przy ul. Merliniego 4 - pełnowymiarowym boisku do waterpolo (30m x 20m). Rywalem stołecznejj drużyny była WTS Polonia Bytom.

Fotoreportaż ze spotkań (fot. Justyna Jankowska)

Pierwszym mecz rozegrany został w sobotni wieczór. Równo o 20:30 odbyła się prezentacja obu drużyn, po czym zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Pierwsze trzy minuty spotkania to próba zdobycia pierwszej bramki i pierwszych punktów przez obie drużyny. Pierwsze trafienie należało do bytomian. Jego autorem w czwartej minucie był Patryk Cebo. Legioniści nie pozostawiali tego bez odpowiedzi szybko wyrównując na 1:1 po strzale Emila Kalaty. Później rozpoczęła się mocna walka o kolejne bramki. Nie brakowało kolejnych prób i szybkich kontr. Pechowa dla legionistów okazała się ostatnia minuta meczu, w której przyjezdni osiągnęli jednobramkową przewagę. Wcześniej obie ekipy wręcz wymieniały ciosy, padał gol za golem, a tuż przed końcem bytomianie powiększyli swój dorobek. Mecz skończył się porażką legionistów 8:10 ( 2:2; 2:2; 3:3; 1:3) i wielkim rozczarowaniem gospodarzy. Warto nadmienić, że za dyskusje z sędzią, czerwoną kartką ukarany został Kacper Ślusarczyk.

Drugie spotkanie odbyło się w niedzielny poranek. Po sobotniej przegranej, warszawiacy już od samego początku byli bardzo zdeterminowani i nastawieni na wygraną. Mocny początek i zaciętość utrzymywała się aż do samego końca ostatniej minuty czwartej kwarty meczu. Współpraca, spokój ducha i pewność siebie widoczna była u gospodarzy podczas całej konfrontacji. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną legionistów 15:2.

Skład Legii:

A. Oleksów (bramkarz), J. Nasterski, M. Iwoła, J. Oleksów, P. Rudziński, M. Machniewski, T. Durjasz, K. Ślusarczyk, T. Sypuła, M. Kozera, E. Kalata, A. Maciejewski

Trener: P. Biadoń