Porażka na koniec roku

Jan Szurek

24.10.2015 18:29

(akt. 07.12.2018 19:25)

W sobotnie popołudnie na boisku Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej rugbiści Legii podejmowali Czarnych Pruszcz Gdański. Niestety, to goście wygrali ten mecz 23:5 (7:5) i umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Dla legionistów było to ostatnie spotkanie w tym roku i zimę spędzą prawdopodobnie na czwartym miejscu. A to za sprawą sensacyjnego zwycięstwa Budowlanych Lublin z liderem, Juvenią Kraków.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Dzisiejsze spotkanie zaczęło się dobrze dla legionistów, którzy pierwsi zdobyli punkty po przyłożeniu. Niestety, goście błyskawicznie doprowadzili do wyrównania, a na prowadzenie wyszli po skutecznym podwyższeniu. Do końca pierwszej połowy przewagę mieli rugbiści z Warszawy. Niestety żadnej z akcji nie zdołali zamienić na punkty. W decydującym momencie brakowało dokładnego podania lub błąd techniczny załamywał ich atak.

Druga część meczu to bardzo skuteczna gra gości z Wybrzeża, którzy zupełnie zdominowali grę. Przez długie minuty nie pozwalali zbliżyć się legionistom do swojego pola punktowego, a sami wykorzystywali nadążające się sytuacje do zdobycia punktów czy to przykładajac piłkę, czy wykonując celnie rzut karny. Nawet w końcówce meczu gdy losy spotkania były już rozstrzygnięte, a ciężar gry przeniósł się na połowę Czarnych Legioniści nie potrafili wykończyć akcji.

Następny mecz RC legia rozegra w drugi weekend kwietnia 2016. Przeciwnikiem będzie faworyt do awansu do Ekstraligi Juvenia Kraków.