Powrót do treningów, brak Josue

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

17-01-2022 / 11:15

(akt. 17-01-2022 / 13:52)

W poniedziałkowy poranek do treningów z zespołem powróciło aż pięciu zawodników – Lindsay Rose, Lirim Kastrati, Mattias Johansson, Filip Mladenović i Rafael Lopes.

fot. Mateusz Kostrzewa / legia.com

Wszyscy pracowali z pełnym obciążeniem, brali udział w gierkach. To dobra informacja dla sztabu szkoleniowego, bo czasem na zajęciach czy w sparingach brakowało jakościowych zawodników – zwłaszcza na wahadłach. Normalnie ćwiczył też Luquinhas, który ostatnio był oszczędzany. 

Indywidualnie pracowali Artur Jędrzejczyk i Joel Abu Hanna. Kapitan zespołu mocno pracuje nad przygotowaniem fizycznym i motorycznym, ale ze względu na uraz jaki przeszedł (złamanie obojczyka) nie bierze udziału w ćwiczeniach i grach kontaktowych. Reprezentant Izraela będzie stopniowo zwiększał obciążenia, ale chwila minie zanim będzie mógł trenować na pełnych obrotach.

Gorszą informacją była nieobecność Josue. Portugalczyk ma problemy z mięśniem dwugłowym i pracował z fizjoterapeutami. W budynku hotelowym pozostał również Bartosz Kapustka.

Pierwsze pół godziny zajęć było poświęcone treningowi motorycznemu – piłkarze biegali od stacji do stacji. W tym samym czasie bramkarze w komplecie trenowali pod okiem trenerów Krzysztofa Dowhania i Jana Muchy.

Później były gierki. Najpierw na skróconym polu gry nastawione na intensywność i szybką wymianę podań. Piłkarze zostali podzieleni na dwa zespoły.

Szarzy: Skibicki, Pierzak, Charatin, Mladenović – Strzałek, Ciepiela, Celhaka, Kastrati – Lopes, Włodarczyk/Rosołek

Zieloni: Johansson, Wieteska, Rose – Kwiatkowski, Sokołowski, Slisz, Luquinhas, Hołownia – Muci, Pekhart.

Później zaś były gierki na całej długości boiska, a zawodnicy wystąpili w innym zestawieniu.

Czerwoni: Tobiasz – Noiszewski, Charatin, Pierzak – Kastrati, Celhaka, Ciepiela, Mladenović – Włodarczyk, Lopes, Rosołek

Niebiescy: Kikolski – Johansson, Wieteska, Rose – Kwiatkowski, Slisz, Sokołowski, Hołownia – Luquinhas, Muci, Pekhart

Kolejne zajęcia zostały zaplanowane na godzinę 16:30. 

Relacje z przygotowań Legii do rundy wiosennej - informacje, foto i wideo

Komentarze (29)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Za dużo u nas tych mikrourazów, przydała by się jakaś kontrola dlaczego tak się dzieje!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może lepiej audyt?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tu poczytaj:
https://legia.net/news/filip-latawiec-sytuacja-zdrowotna-wyglada-nadzwyczaj-dobrze/84430
W opowieściach to wszytko w Legii wygląda idealnie, jednak jak się spojrzy na klub obiektywnie, to wygląda to trochę inaczej niż przedstawiają pracownicy łącznie z naszym złotoustym prezesem... wystarczy spojrzeć na tabelę
Sierżant
 • 0 / 0
A gdzie Maik Nawrocki ?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Sprawa dziwna.

Przemknęło mi przez głowę, że może go właśnie kupujemy, żeby go sprzedać z zyskiem i dlatego nie bierze udziału w treningach i gierkach, by nie nabawił się jakiejś kontuzji, ale od razu zastrzegam, że to tylko taka spekulacja.
https://legia.net/news/urazy-nawrockiego-i-kwiatkowskiego/84436
~WETERAN
 • 0 / 0
Nawrocki nie jest wymieniany wśród kontuzjowanych,nie ma go liście do ewentualnego odejścia i nie widać go zdjeciach ! Powód ?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kontuzja.
Mam nadzieje, ze Josue szybko wróci, troche pech...jak juz ktoś sie wyróznia patrzac na reszte zespolu, to jakiś uraz musi sie przyplatać.
Generał dywizji
 • 0 / 3
Problem naszych transferów polega właśnie na tym, że pozyskaliśmy zbyt wielu zawodników o mikrym zdrowiu fizycznym. Na liście tego typu zawodników są: Rose, Josue, Johannson, Ribeiro, Hanna itp. Im co niedługi czas coś jest.
A taki np Wieteska, Luquinias, Slisz grają wszystko i nic się większego nie dzieje.
Problem jest taki, że jak któryś z tych kontuzjogennych zacznie dobrze grać to przydarza się kolejna kontuzja.
Mówcie co chcecie, ale nie jesteśmy ośrodkiem OPS, domem starców czy gabinetem rehabilitacyjnym. Dlatego takich zawodników powinno się weryfikować w trakcie sezonu i dziękować za współpracę jeżeli nie widać postępów w pracy zawodnika nad urazami.
A mieli normalny okres przygotowawczy?
Generał dywizji
 • 1 / 2
Ale co weryfikować? Popatrz na ich CV, ostatnie 3 lata gry. Każdy grał regularnie, nie miał wielu kontuzji. Problem latem i jesienią był dużo głębszy niż ich słabe zdrowie...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Rose złamany nos, Abu Hanna, kontuzja wiezadeł w meczu reprezentacji, nie wiem, jak można uniknąć kontuzji podczas meczu, po prostu nie wchodzić w kontakt z przeciwnikiem, odpuszczać sobie walkę o piłkę? Tego chcesz?
Podpułkownik
 • 0 / 0
Słabe argumenty pod tezę:
Rose - złamany nos po ataku drwala,
Abu Hanna - więzadło po ataku na nogę,
Josue - grał całą rundę,
Ribeiro - do dyspozycji prawie całą rundę, obecnie wyrostek.
Jeden Johansson rzeczywiście był chorowity i pauzował. Przypomnę tylko, że piłka nożna jest jednym z najbardziej kontuzjogennych sportów jbc.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Trochę nie trafiłeś ze swoją teorią.
Generał
 • 2 / 1
A lekarz twierdzi ,że wszyscy zdrowi.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Wywiad mógł być przeprowadzony wcześniej.
Generał
 • 0 / 0
Pewnie miesiąc temu.
...tak się zastanawiam. Jeśli chodzi o niepodważalną PROFESURĘ Pana Dowhania w swoim fachu, jakie ma podejście do jego zajęć Artur Boruc (szacunek na pewno) stary boiskowy Lis. Czy przy końcu aktywnej sportowo kariery, traktuje to jako rozruch, czy ma ochotę się czegoś jeszcze ...nauczyć od Profesora.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Myślę, że Artur jest teoretycznym i praktycznym profesorem w swoim fachu. Trener Dowhań jest w tym momencie kimś, kto trzyma nad naszym bramkarzem bat, aby chciało mu się wyciskać siódme poty z własnego organizmu.
Mnie bardziej zastanawia, czy Artur pracuje na tyle solidnie i rzetelnie, aby jego sylwetka pokazywała, że mamy do czynienia ze sportowcem.
Kapitan
 • 1 / 1
Artur trenuje na tyle solidnie, na ile pozwalają mu kolana.
Gdyby mu się nie chciało, to dałby sobie spokój.
Generał brygady
 • 3 / 7
Oszczędzać Josue. To nasz kluczowy zawodnik, a widać, że łapie formę.
Kapitan
 • 4 / 4
To kluczowy zawodnik do zrozumienia, dlaczego jesteśmy w strefie spadkowej.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Josue, jedna z twarzy formacji, odpowiedzialnej za naszą bezproduktywną grę w lidze, co w efekcie doprowadziło do najgorszej rundy, jaką pamiętam jako kibic Legii, a pamięć mam dobrą.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ale schudł i zacznie biegać. Obiecał XD
~Tede
 • 2 / 0
Co z Nawrockim?
Podporucznik
 • 1 / 0
Oby z Nawrockim nie było tak jak z Emrelim!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak okres przygotowawczy, to oczywiście kontuzja.