Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

11.03.2020 20:00

(akt. 11.03.2020 20:04)

We wtorek rozpoczęły się ćwierćfinały Pucharu Polski. Cracovia jako pierwsza awansowała do kolejnej rundy, dzień później tej sztuki dokonała Lechia.

We wtorek Cracovia zmierzyła się w Tychach z miejscowym GKS-em.  Do przerwy żadna z drużyn nie strzeliła gola. Tuż na początku drugiej połowy, Mateusz Wdowiak pokonał Konrada Jałochę, byłego bramkarza Legii. Gospodarze do końca walczyli o wyrównującą bramkę i udało im się to w 90. minucie za sprawą Wojciecha Szumilasa. W dogrywce gola na wagę awansu do półfinału strzelił w 115. minucie Pelle van Amersfoort. W środę Lechia Gdańsk jako druga drużyna awansowała do półfinału Totolotek Pucharu Polski. Obrońcy trofeum wygrali z Piastem Gliwice 2:1 (0-0). Pierwsze trafienie dla Lechii zanotował Ze Gomes, a drugiego gola dołożył Flavio Paixao. Dla mistrzów Polski bramkę strzelił Kristopher Vida.

GKS Tychy - Cracovia 1:2 (0:0, 1:1)
Szumilas (90. min.) - Wdowiak (51. min.), van Amersfoort (115. min.)

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:1 (0:0)
Ze Gomes (57. min.), Paixao (64. min.) - Vida (82. min.)

17.03, 18:00 - Stal Mielec - Lech Poznań
18.03, 18:00 - Miedź Legnica - Legia Warszawa

Miedź Legnica poinformowała, że mecz z Legią odbędzie się bez udziału publiczności, co ma związek z pandemią koronawirusa oraz wtorkową decyzją wojewody dolnośląskiego.