News: PP: W finale z Lechem

PP: W finale z Lechem

09.04.2015 23:10

(akt. 08.12.2018 01:21)

Lech Poznań pokonał 5:1 po dogrywce w 1/2 finału Pucharu Polski Błękitnych Stargard-Szczecińskich. Tydzień temu drugoligowcy pokonali na własnym terenie bardziej utytułowanych rywali 3:1, a przy Bułgarskiej również sprawili graczom "Kolejorza" sporo trudności. 2 maja poznaniacy powalczą o trofeum na Stadionie Narodowym z Legią Warszawa, która w środę pokonując Podbeskidzie przypieczętowała awans do finału.

Wynik spotkania otworzył piłkarz Błękitnych, Piotr Wojtasiak. Akcja bramkowa drugoligowców była naprawdę ładna i zrobiła wrażenia na obserwatorach meczu. Później gospodarzom trochę pomógł sędzia - szybko dwie żółte kartki otrzymał Kosakiewicz i musiał opuścić boisko. Skutki tej decyzji ambitni goście odczuwali do końca spotkania. Piłkarze Lecha wyrównali rezultat w 34. minucie za sprawą Paulusa Arajuuriego. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli miejscowi, a piłkę do siatki posłał Dariusz Formella.

W drugiej połowie lechici zdołali za sprawą gola Dawida Kownackiego wyjść na prowadzenie 3:1. To wystarczyło tylko do dogrywki, gdzie goście osłabieni czerwoną kartką Kosakiewicza nie mieli już zbyt wielu sił. Przyjezdnych łapały skurcze, a poznaniacy w dodatkowym czasie gry zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw z trafienia cieszył się Kasper Hamalainen, a potem ponownie Marka Ufnala pokonał Kownacki.

Błękitni odpadli z rozgrywek, ale zaszli naprawdę wysoko w Pucharze Polski. Graczom ze Stargardu Szczecińskiego należą się wielkie gratulacje i szacunek za wyniki we wspomnianych rozgrywkach. Finał PP odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym.

W Dzień Flagi Narodowej odbędzie się dziesiąty w historii Pucharu Polski mecz Legii z Lechem. Do tej pory 4 razy wygrali piłkarze Legii, padły 3 remisy, a 2 razy warszawiacy okazywali się gorsi. "Wojskowi" do tej pory szesnaście razy cieszyli się z triumfu w tych rozgrywkach - Lech takiego zaszczytu dostąpił pięć razy.

PP: Lech Poznań - Błekitni Stargard Szczeciński 5:1 (2:1) p.d
Arajuuri (34. min.), Formella (44. min.), Kowancki (74. min., 106. min.), Hamalainen (100. min.) - Wojtasiak (19. min.)

Żółte kartki: Kownacki, Keita, Formella, Jevtić (Lech) - Kosakiewicz (Błękitni)

Czerwona kartka: Kosakiewicz (Błekitni - 28. min. - za dwie żółte)

Lech: Gostomski - Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas - Trałka, Linetty (74' Ubiparip) - Pawłowski (55' Jevtić), Hamalainen, Keita (27' Formella) - Kownacki.

Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk - Fadecki (95' Inczewski), Poczobut, Wojtasiak (66' Wiśniewski), Flis, Gutowski - Gajda (32' Baranowski).