Logo Legia.Net

Prawie 20 tys. na meczu w tym 9 tys. na karnety

Marcin Szymczyk

Źródło: Rzeczpospolita

22-11-2010 / 08:45

(akt. 15-12-2018 / 06:18)

- Wszystkie wyobrażenia, modele, nawet najlepiej zrobione wizualizacje, nie oddają autentycznej jakości stadionu, jego architektonicznego piękna i nowoczesności. To naprawdę perełka wśród polskich obiektów sportowych. Kibice, którzy od otwarcia stadionu tłumnie nas odwiedzają (średnia widzów na meczach wynosi blisko 20 tys.), przekonali się, że nie mamiliśmy ich pustymi hasłami, zaprosiliśmy ich na stadion o jakim śnili, taki piłkarski raj przy Łazienkowskiej 3 - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" dyrektor marketingu i komunikacji Danuta Kowalska.

Kampania promocyjna, którą klub rozpoczął trzy miesiące przed otwarciem stadionu, zaskakiwała swoją formą i rozmachem.

- To była pierwsza tego typu kampania w Polsce. Nikt wcześniej nie reklamował na tę skalę stadionu. Najlepiej do wyobraźni przemawiają liczby. W sezonie 2009/2010 mieliśmy sprzedanych niespełna 2700 karnetów. Teraz kibice kupili ponad 9000 rocznych abonamentów. Stadion cały czas żyje. W pierwszych dwóch miesiącach jego funkcjonowania, imprezy zorganizowane na obiekcie Legii zgromadziły ponad 200-tysięczną widownie. To pokazuje, że obrana przez nas strategia jest właściwa.

Co sprawia, że uważacie Państwo stadion Legii za tak wyjątkowy?

- Na nowym obiekcie mamy piękne muzeum, sportową restaurację, sklep kibica, Skybox - unikalną w skali kraju powierzchnię konferencyjną, za chwilę otworzymy fitness club i klinikę rehabilitacyjną. A to nie koniec zmian. W marcu 2011 roku oddana zostanie do użytku ostatnia przebudowywana trybuna, zachodnia. Jej przeznaczenie i funkcjonalność będą odmienne od trzech pozostałych. Atmosferę piłkarskiego święta tworzą na stadionie tłumy kibiców, szczególnie tych najbardziej zagorzałych i najgłośniej dopingujących. Aby jednak mogli oni oglądać mecze w dobrych warunkach i za rozsądną cenę, a także podziwiać piłkarzy prezentujących wysoki poziom sportowy, stadion musi na siebie zarabiać. Nowoczesne obiekty na całym świecie mają jedną wspólną cechę - największe przychody generują strefy o podwyższonym standardzie, oferując ciekawe rozwiązania ludziom biznesu, gotowym zapłacić więcej niż przeciętny kibic, ale w zamian oczekującym komfortu i prestiżu. Od wielu miesięcy pracowaliśmy intensywnie nad koncepcją oferty skierowanej dla biznesu. Wspieraliśmy się badaniami niemieckiej firmy Sport&Markt, doświadczeniami zachodnich operatorów stadionowych i przedstawicieli klubów. Przygotowaliśmy ofertę, która spełni oczekiwania każdego. Na trybunie zachodniej znajdzie się 1200 miejsc w klubach biznesowych oraz 40 ekskluzywnych lóż. Co ciekawe, połowa z nich jest już zarezerwowana!

Komentarze (31)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Mrófka
 • 0 / 0
Zapewne przez zapomnienie Pani Dyrektor zapomniała dodać, że tak gorliwie zapraszają nas na stadion wybudowany z naszych pieniędzy.
Sra.(ją) się tym stadionem a zasługa ich żadna, że ten stadion stoi.

Za to drużyna jest na miarę ITI - taka o jakiej marzyłeś !! Ale znowu przez zapomnienie pani mądralińska o tym nie wspomina.

Oczywiście mija się też z prawdą, że stadion na siebie w chwili obecnej nie zarabia !! Przychód z biletów to lekko ponad 1mln zł/mecz więc niech paniusia nie opowiada, że stadion na siebie nie zarabia skoro dzierżawa obiektu to 6mln zł/rok !!

Reszty nie chce się komentować bo to poziom rozumowania Miklasa czyli mniej niż zero.

A jak im tak na kasie zależy to niech zrobią same loże biznesowe i rozprowadzą wejściówki wśród szejków arabskich. Po co im normalni kibice sorry klienci na stadionie ?
~xex
 • 0 / 0
Jak Ci nie pasi to ogladaj mecze na sopcast i wypad.
~ernest
 • 0 / 0
a w Krakowie czy Poznaniu za czyje budowali stadiony? w Gdańsku również? a halę w Sopocie to za czyje budowano? za czyje pieniądze utrzymuje się Twoja ukochana partia? za czyje pieniądze Twój ukochany ksiądz zbudował swe imperium medialne?
ogarnij się człowieku!
~Mrófka
 • 0 / 0
~xex: iloraz inteligencji masz o 1 większy od kury a to tylko dlatego, żebyś na podwórko nie robił
~ernest: dlaczego mnie nie dziwi, że jesteś w grupie 80% Polaków, którzy nie rozumieją co czytają. Szkoda czasu na polemikę.

ITI miało takie zasługi w powstanie tego stadionu jak Walter w bitwie pod Grunwaldem.
~ernest
 • 0 / 0
fakt to Jarosław dowodził pod Grunwaldem...
bo jeżeli ktoś nie rozumie tekstu to Ty sam i to jeszcze własnego tekstu nie potrafisz zrozumieć, a to już jest problem dość poważny. ale co tam strona Legii drużyny sportowej a koleś z forum Gazety Polskiej tu pisze, może wróć na swe forum i daj nam rozmawiać o sporcie a nie o polityce ok?
~kibic
 • 0 / 0
Ale apetyczna kobieta.... Więcej takich na Legii.
~Mrófka
 • 0 / 0
~xex: iloraz inteligencji masz o 1 większy od kury a to tylko dlatego, żebyś na podwórko nie s(r)a,,Ł
~ernest: dlaczego mnie nie dziwi, że jesteś w grupie 80% Polaków, którzy nie rozumieją co czytają. Szkoda czasu na polemikę z taboretem.

ITI miało takie zasługi w powstanie tego stadionu jak Walter w bitwie pod Grunwaldem.
~Tinkin(L)
 • 0 / 0
Wydaje mi się, że nawet jakby nowy stadion reklamowała goła dupa Waltera to po podpisanym porozumieniu średnia wynosiłaby 20tyś...
~Tinkin(L)
 • 0 / 0
*...* - tam miało być d00pa
~stiwi łonder
 • 0 / 0
odpowiedź tej baby na drugie pytanie to żenada...

najlepsza była jak poszła do Waltera ,ze ma nowy hymn dla LEGII ,tytuł brzmiął ,,Do boju biało -zieloni '' ... i Walter wygonił ją za drzwi jak usłyszał sam tytuł
no i parkingi na 25tyś aut,pozdrawiam i tak trzymać
~buzun
 • 0 / 0
Oczywiście że tak. Z tym że poziom sportowy w sposób rażący powtarzam rażący nie pasuje do stadionu, oprawy meczu itd. I wolałbym posłuchać odpowiedzialnych właśnie za poziom sportowy jak zamierzają ustosunkować się do takiego stanu rzeczy i jakie kroki podjąć. A stadion, kibice to oczywiście że nie można się do niczego przyczepić.
~Ed.
 • 0 / 0
Czytanie ze zrozumieniem, nie jest najmocniejszą stroną polaków, o tym wiadomo już od dawna, tak jest i teraz. Można tej pani nie lubić i się z nią nie zgadzać, tyle że poruszyła ona temat stadionu ,infrastruktury itp a nie kwestii poziomu sportowego, bo za to akurat to nie ona odpowiada, tylko inne osoby w klubie. Wg mnie ona swoja robotę robi dobrze w przeciwieństwie do pionu sportowego z Miklasem j Jóźwiakiem na czele, tam należy kierować swoje uwagi i pretensje.
~ikis
 • 0 / 0
Nie warto dłużej zatrzymywac sie nad tą paplaniną...
Mnie interesuje co innego: Skybox, czyli studio tv. Podczas ostatniego meczu Canal + rozstawił sobie budę w rogu boiska... a tymczasem w Skyboksie z pieknym widokiem na boisko - ciemno - w oslawionym studiu żywego ducha nie uświadczysz... Myślałem że to studio ma ubarwiać relacje tv, że tzw ekperci będą w pracować w kulturalnych warunkach i w ciepelku. To jak to jest z tym skyboxem: ma ubarwiać telewizyjne transmisje, czy tylko być miejscem odgrzewania dań w srebrnych korytkach za kasę czyli tzw eventow?
Obawiam sie ze pani Kowalska już mi w tym tekscie odpowiedziała...
~FN
 • 0 / 0
Tym bardziej jestem ciekaw, ponieważ panom Mielcarskiemu i Laskowskiemu ostatnio na łeb padało i bardzo z tego powodu cierpieli.
~Ed.
 • 0 / 0
Ikis, prośba do ciebie , zanim coś napiszesz to pomyśl. Jak sobie wyobrażasz w przewie meczu ściągnięcie danego piłkarza, który schodzi z murawy do studia Sky box? Trochę czasu by to zabrało i w zasadzie byłoby to bez sensu, a poza tym pamiętaj stadion nie jest jeszcze w pełni oddany, tak że jego funkcje w marcu przyszłego roku trochę się zmienią jeszcze. I na koniec wywiady w 99% z piłkarzami są przeprowadzane na murawie lub w tunelu prowadzącym do szatni, w studiu przeprowadza się jeśli już, długo po meczu. Jak chcesz już krytykować to rób to z głową.
~FN
 • 0 / 0
Ed,
Ale Ikisowi, jak sądzę, chodziło o studio przed i pomeczowe oraz być może prowadzenie meczu i komentarz z owego Skyboksa, a nie o lotny wywiad z zawodnikiem schodzącym na przerwę. Ja tu widzą drobną różnicę. Paulina Czarnota Bojarska i wszędobylski Szymek krążą cały czas od jednej ławki trenerskiej do drugiej i oni mogą tą robotę robić nadal. Natomiast trener Zamilski nie musi siedzieć pod parasolem, a panowie Laskowski z Mielcarskim nie muszą moknąć na ostatnich rzędach w narożniku.
Chyba, że opłata za Skybox jest potwornie wysoka i C+ na to nie stać... ;-)
~ikis
 • 0 / 0
Dokładnie! chodzi o studio przed i po meczu... szymek jest młody i niech sobie gania wzdłuż boiska, bo taka jego rola... ale już analizy pomeczowe mogłby odbywać sie w cywilizowanych warunkach i bez prowizorki i monitorów na trawie.
Popuszczajac wodze fantazji: np. duet z innej stacji - Engel i heheheh Gmoch godzien jest chyba optymalnych warunków do przeprowadzenia swych sławetnych analiz :-)
Jesli nie temu miało studio wg założeń służyc to ja sie bardzo dziwię. Wybudowano piękny obiekt podobno bardzo nowoczesny i funkcjonalny, a tu nadal dziadostwo na wizji... nie wiem kto zawinil Canal + czy Legia ale to tak jak z grą Legii o jakiej podobno marzyłem: obietnice sobie a życie sobie... czyli dalej namiot jak na straganie z zieleniną...
~Ed.
 • 0 / 0
Ikis. poczekaj do przyszłego roku kiedy stadion zostanie oddany w całości i wtedy komentuj.
~bosu
 • 0 / 0
Mi sie wydaje ze ITI nie chce wpuscic do skyboxu C+ bo maja swoja wlasna telwizje Nsport ;/ Jak byl mecz z Hagą ktory transmitowala n to studio bylo w skyboxie ;/

ITI spier..... !!
~ikis
 • 0 / 0
a niby dlaczego i na co mam czekać? Skybox podobno gotowy, reklamują go przecież jako swietne miejsce na konferencje. A relizacja meczy ligowych nie uległa poprawie choć np taki C+ zapłacił w sumie Legii 9 mln w ubieglym sezonie. Jeśli to wina budowy i obiekt jeszcze nie jest w pełni funkcjonalny to chyba nsport tez by z niego nie mógl korzystać...
Mnie np bardzo interesuje wszystko co ze stadionem jest związane więc dociekam. Nasz stadion ma sie podobno tym studiem wyróżniac na tle innych, a stoi toto niewykorzystane.
~roud
 • 0 / 0
typowa paplanina człowieka marketingu... zwłaszcza jeśli chodzi o porównywanie ilości sprzedanych karnetów oraz że już 200 tyś odwiedziło stadion. A "truskawki" byłyby kompletnym niewypałem, gdyby nie porozumienie na lini klub-kibice.
Moim zdaniem choć z marketingiem na Legii jest już trochę lepiej, to nadal jest to poziom o wiele za niski jak na możliwości jakie daje marka Legia
~mundek
 • 0 / 0
dokładnie teraz dorabiana jest ideologia to kampanii reklamowej, a prawda jest taka że liczba widzów nie przekroczyłaby 3 tys gdyby nie porozumienie na linii klub - kibice
~JihadWithPiS
 • 0 / 0
Nie przeceniajcie roli porozumienia. 3/4 kibiców chodzących na legie w nosie ma wasze oprawy i inne błazenady. Trzeba było posłuchać opinii ludzi na temat waszego pierdzenia racami.
~mundek
 • 0 / 0
kolego skoro 3/4 kibiców ma gdzies porozumienie to czemu w zeszłym sezonie nie zapełniała sie nawet jedna trybuna? Żyjesz w swoim matriksie
~JihadWithPiS
 • 0 / 0
A teraz odpal racę.
~detoxizer
 • 0 / 0
Mundek, daj mu spokój. Niech szczeka, a NS niech robią dalej swoje.
~kempes
 • 0 / 0
jeśli ktoś nie widzi różnicy w jakości oglądania meczy na starym i nowym stadionie to chyba nigdy na Legii nie był.
~FN
 • 0 / 0
Oczywiście mogę się mylić, ale mi się wydaje, że porozumienie jest tu kluczowe. Stadion nie byłby może pusty, ale raczej mocno przerzedzony i cichy, gdyby nie porozumienie. I myślę, że wtedy pani Danusia nie mogłaby mówić, że stadion żyje.
Natomiast truskawki... Wymazałem to z pamięci i nie chcę już do tego wracać.
~manaf
 • 0 / 0
porozumienie klub - kibice to też część marketingu... :) jest takie pojęcie jak Public Relations - poczytajcie co to za "narzędzie" marketingowe
~FN
 • 0 / 0
Bardzo dobrze, Manaf. Właściwy trop. Ale zaczyna być grząsko, bo zaraz trafisz na minę pod tytułem: zarządowi klubu był potrzebny konflikt w poprzednich latach, żeby na otwarcie zrobić wielkie halo.