Reklama HEG

Przegląd Sportowy: Tym razem UEFA była łagodna

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

05-09-2014 / 06:56

(akt. 21-12-2018 / 15:23)

Nad mistrzami Polski wisiała groźba zamknięcia stadionu, ale ostatecznie europejska federacja poprzestała na karze finansowej. Z przyszłych wypłat potrąci Legii 80 tys. euro. „Wiem, że mogło być gorzej... Doceniam to" - napisał na Twitterze właściciel 80 procent akcji, Dariusz Mioduski.

Istniała realna groźba, że UEFA odwiesi karę z poprzedniego sezonu. Wówczas, zamykając stadion przy ul. Łazienkowskiej na spotkanie z Apollonem Limassol w fazie grupowej Ligi Europy, dołożyła jeden mecz bez kibiców w zawieszeniu na pięć lat. Trzeba uczciwie przyznać, że europejska federacja piłkarska zachowała się wyjątkowo wyrozumiale. Trudno brać to za pewnik, ale zapewne wpływ na jej decyzję miały wydarzenia sprzed kilku tygodni, czyli walkower za spotkanie rewanżowe z Celtikiem Glasgow. Po fali krytyki, jaka przetoczyła się w światowych mediach, UEFA postanowiła dać legionistom jeszcze jedną, zapewne ostatnią szansę. Bo w takich kategoriach trzeba rozpatrywać jej wczorajszą decyzję. Owszem, 80 tys. euro, to relatywnie niska kara w stosunku do tego, co Legia by straciła, gdyby nie mogła wpuścić kibiców na pierwsze spotkanie Ligi Europy z belgijskim Lokeren - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Od kilku dni za jak najniższą karą lobbowały osoby z PZPN, Wspomniał o tym prezes PZPN na Twitterze, pisząc, że to dzięki „turbosła-bym" kara jest tak niska. Nawiązywał do słów Bogusława Leśnodorskiego, który w rozmowie z „Gazetą Wyborczą", w taki sposób określi wpływy Polski w UEFA. Boniek swój wpis szybko jednak skasował. Za kadencji Bogusława Leśnodorskiego UEFA wlepiła już Legii 1,7 mln zł. samych grzywien - podsumowuje najstarszy dziennik sportowy w kraju.

Komentarze (52)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~mallory
 • 0 / 0
I polecam informację na stronie oficjalnej Legii - świetny wynik w social mediach!
~mallory
 • 0 / 0
Wszyscy przeciwnicy "żylety" pokazali jak wiele znaczą w czasie bojkotu. Wasz "doping" to była MIAZGA, dodawała skrzydeł drużynie!! Atmosfera na stadionie była jak w krypcie więc zróbcie coś zanim zaczniecie pouczać innych. A prawda, kupujecie karnety i bilety...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Glen,
twój poniższy wpis oddaje istotę problemu. To są niereformowalni ludzie żyjący w matrixie. Punktowałem tutaj tych ludzi w podobny sposób wiele razy, dawno temu. Jest to mentalny beton, i to co pisałem siedem lat temu napisze i teraz: część z nich nie powinna mieć wstępu na stadion Legii czy powinna mieć w ogóle zakazy stadionowe.
Zastanawiam się, kim wy jesteście? Narzekacie na Żyletę, że są tam kretyni, niereformowalni i w ogóle zło wszelakie. Hipokryci krzyczący "Fuck UEFA" itp. Ale jakoś nie tylko Żyleta krzyczy. Nie tylko Żyleta bije brawo, gdy świnia UEFY wjeżdża na transparencie. Na 210 nie było wokół mnie ani jednej osoby, która by się wyłamała od podobnego zachowania. Ja sam byłem przestraszony tylko do momentu, kiedy dostałem informację, że za race będzie jedynie kara finansowa.

UŚWIADOMCIE SOBIE RAZ NA ZAWSZE - LEŚNY DAŁ ZGODĘ NA RACE I DLATEGO ONE BYŁY!
~Rafalinho
 • 0 / 0
Wlasciciele powinni podwyzszac ceny biletow na zylete za kazdy taki wybryk az do czasu gdy splaca im dlug. Ci ludzie sa tak bezmyslni ze nawet nie rozumieja ze sami sobie szkoda, im wiecej rozrabiaja tym wiecej pozniej beda placic.
~mordo_ty_moja
 • 0 / 0
Z ekonomicznego i marketingowego punktu widzenia, posunięcie wręcz bajeczne. Za niewiele ponad 300 tyś zł, prawie cała Europa, USA, Kanada i część Azji dowiedziała się, że uefa to bydle i, że nas przekręcili. Więc piszący tu jakiś gamoń, że to strzał w stopę, powinien się zastanowić. Ekonomia głupcze! Legia zyska na tym w dłuższym okresie, nie ma wątpliwości. A co do uefy, to nie mogło być innej kary jak tylko finansowa. Doskonale wiedzą, że nas skrzywdzili ale i to, że sami są zakładnikami własnych przepisów. Jeszcze przecież czekamy co na to arbitraż i tam też może być ciekawie.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Jesteś pewny, że Legia tu zyskała? Przecież to był czarny PR UEFA, a nie promocja Legii...
~mallory
 • 0 / 0
Trzeba być wyjątkowym półgłówkiem, żeby nie dostrzec, że oprawa była uzgodniona z klubem. Proste pytanie - jak została wniesiona? Przemycona w kawałkach?
~Dj
 • 0 / 0
Na pewno był jakiś kompromis, ale też na pewno nie obejmował rac... poza tym z ostatnich wypowiedzi Leśnego wynika że jednak maja przeznaczony budżet na kary, a co z a tym idzie godzą się na to.....porażka. Klasyczny strzał w stopę i płacz nad własna niedolą. Chyba nie o takim dogadaniu się z żyletą myślała większość "zwykłych" kibiców.
~barry
 • 0 / 0
Dj, ale jak można się dogadać z KŁAMCAMI? Mieli płacić kary.... nie zapłacili złotówki. O czym tu dalej dyskutować?
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Budżet na kary to raczej zarządzanie ryzykiem, a nie godzenie się na nie.
~rad
 • 0 / 0
@Loren
Dokładnie, trzeba być niezłym ignorantem żeby tego nie rozumieć. No ale jeśli jedyna kwota do zarządzania u niektórych to tygodniowe kieszonkowe to się nie dziwię.
~mordo_ty_moja
 • 0 / 0
[email protected]
Masz rację, trzeba być wyjątkowym półgłówkiem i zacząć od siebie. Skoro oprawa była uzgodniona, to po jaką cholerę miałaby być przemycana?
~Dj
 • 0 / 0
Barry - doliczyć na trybunę północną po 40 zeta do następnego biletu, wyjdzie cos około 330 tysi akurat na karę :)
Loren - jak zwał tak zwał, co to za różnica :)
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
To jest bardzo duża różnica. Zarządzanie ryzykiem opiera się na wielu elementach. Jednym z nich jest przygotowanie organizacji na wystąpienie czynnika ryzykownego. Ktoś wyliczył wartość oczekiwaną kar (bazując na jakiś założeniach, jakimś "prawdopodobieństwie" etc.), być może podbił tę kwotę w górę, aby klub się nie wywrócił w razie większych niż spodziewane kary i wpisał w budżet. To jest zupełnie co innego niż: "zgadzamy się na oprawy, które będą skutkować karami".
~barry
 • 0 / 0
DJ wtedy ich wielka miłość do klubu osłabnie na jeden mecz akurat ...
Oho już podnoszą się głosy.. 1,7 mln zł kar... Jak można było do tego dopuścić ?!
Tak samo podnosiliście głos podczas protestu vs ITI ? Kiedy to przez nich Legia została zadłużona na 100-200mln zł?

Jedno jest faktem... I tutaj i tutaj są straty.. niewymierne ale są. Niestety nie ma danych, ankiet ani niczego w tym rodzaju ale tak serio chciałbym się dowiedzieć na ile takie karane oprawy pomogły w poprawie frekwencji :) Ot taka czysta ciekawość.
Osobiście zaś uważam,że chociaż w tym roku ta pula nie powinna wzrosnąć nawet o 1 euro...
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Bez wątpienia kary podnoszą frekwencję. Dzięki nim, a przede wszystkim sensacyjnemu tonowi nadawanemu tym karom przez media Legia ma nieco (delikatnie mówiąc) zszargany wizerunek. I to na naszym, krajowym podwórku. Stołeczny klub, kilkaset tysięcy kart kibica, kilka milionów ludzi w aglomeracji miejskiej i województwie mazowieckim, piękny stadion, 2 tytuły MP i...... 12 tysięcy ludzi. To jest min efekt kar. Trzeba być kompletnie zadufanym w sobie bucem, żeby ciągle lansować teorię o tym, że odpustowe race, odpalane achtungi, dymy nad stadionem czy wreszcie nap....lanie się z kibolami Jagi podnosi frekwencję.

Rozprawmy się też z ITI. Zadłużyło Legię, ale zadłużyło u siebie. Pakowali w Legię pieniądze, dzięki nim mamy stadion, generalnie klub z piłkarskiego syfu doprowadzony został na poziom profesjonalnego przedsiębiorstwa. Niestety po drodze musieli zmierzyć się z siłą najlepszych kibiców na świecie, którym nie wystarczało nie przychodzenie na stadion. To byłoby pół biedy. Jak pamiętamy oni lali innych kibiców Legii, którzy na mecz chcieli iść. Pamiętamy również, że donosili uporczywie w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy budowie stadionu, jak również walczyli o jak najwyższe stawki, które klub musi płacić ratuszowi za jego użytkowanie. Pamiętamy wreszcie Wilno i hasło "jest taka kara, nie będzie Legii w pucharach". Przy tym wszystkim powyrywane kible, popalone krzesełka czy kary finansowe to malutkie miki, nieprawdaż?
~barry
 • 0 / 0
Glen na wysokim poziomie wpis, wypunktowałeś go jak Kliczko Adamka. Sęk w tym, że on i tak tego nie zrozumie.
~wax
 • 0 / 0
Inwestowanie przez właściciela we własny klub z własnej kieszeni nazywasz jego zadłuzaniem?
Myslałem, ze czasy tych językowych manipulacji juz sie skończyły.
Glen

Nie wiem czy potrafisz przeczytać komentarz ze zrozumieniem ale na pewno potrafisz źle mnie zrozumieć. Napisałem jasno,że ciekawi mnie na ile oprawy podnoszą frekwencję,bo oczywiste jest,że są kibice,którym te oprawy się podobają i również dla nich przychodzą na Ł3.
Zszargany wizerunek mówisz... To dlatego Leśny wciąż pozyskuje coraz to nowszych sponsorów oraz z coraz większym nakładem finansowym? Gdyby ten wizerunek przez piro i kare od UEFA byłby zszargany to raczej nikt by tutaj inwestować nie chciał. Oczywiście sponsorów przyciąga nie dość iż dobra gra,która przekłada się na wyniki to i oczywiście frekwencja zarówno ta na stadionach jak i przed tv ale tak jak się domyślam, istnieje grupa kibiców,którą oprawy również przyciągają na stadion.
Rozumiem,że wg ciebie marna frekwencja na meczach ligowych to kwestia kar... Tak nie jest, mylisz się. Ciebie przyciągać na Ł3 może np dobra gra naszych chłopaków na boisku a innych dobry doping,oprawa i ukochana drużyna. Kwestia zrozumienia,której widocznie ci brak ale na szczęście nie brak jej właścicielom.

"Zadłużyło u siebie" hmm oni po prostu finansowali kolejne błędy w postaci np zupełnie niekompetentnych pracowników,których była setka (dopiero Leśny się z nimi rozprawił),co przekładało się na chociażby sprzedaż w sklepie klubowym (historia z trumną..), transfery (promocja truskawkowa.. etc etc których było mnóstwo a dziś już to zupełnie wygląda inaczej i przede wszystkim z pomysłem), relacje z kibicami (nie tylko z Żylety... w postaci np problemów na wyjazdach gdy poprzez pomysły dyr. d.s. bezpieczeństwa dochodziło do nie dość iż nietypowej kontroli jak np rekwirowanie leków, obijanie itp przez ochronę i policję np jak w Portugalii,po której były odszkodowania jak i sprawy te były opisane przez nie tylko samych kibiców jak i dziennikarzy itp...zakazy nakładanie jak leci również za byle co..sam dostałem zakaz z powodu 50groszy zaległości po 2 latach za karnet w stosunku do dominetu... czy też za wstawianie z miejsca w celu oddelegowania swojego dzieciaka na miejsce siedzące itp itd), wpuszczanie kibiców drużyny przyjezdnej (np Górnik) itp itd...
Reasumując problemy jakie sami sobie stwarzali doprowadziły do tego iż Legia w stosunku do ITI miała zobowiązania na kwotę 100-200mln zł. A to czy mieli dług w stosunku np do banku czy do swojego właściciela czy też spółki zarządzanej przez niego - nieważne, liczy się zobowiązanie,przez które np sprzedawano jak leci najlepszych piłkarzy a sprowadzano kolejny szrot.
Z resztą Leśny jak i reszta równie ładnie punktowali błędy ITI,które były OCZYWISTE...

Fakt, za stadionem optowali bo to było w ich interesie... Stadion prędzej czy później by powstał i to nawet nie z pieniędzy właściciela.. Nie rozumiem określenia "piłkarski syf" w sytuacji gdy w czasie 10 lat w których ITI było właścicielem zdobyliśmy tylko raz MP.... Przyznasz chyba,że Leśny z grubsza ma o wiele lepsze wyniki..
Użycie sformułowania pt "profesjonalne przedsiębiorstwo" w przypadku Legii za ITI zakrawa na śmieszność. Pracownicy niekompetentni, właściciel bez pojęcia a jedynie z kasą i parszywą historią, transfery przekomiczne, prezesi jak nie z FSO to z Multikina i wisienka na torcie pt 100-200zł długu.
A chuliganów nie przypominaj bo każdy wie jakie były historie i nijak się mają do dzisiejszej paniki o piro...
PS. Jesteście hipokrytami gdy w dzisiejszej sytuacji zarzucacie straty spowodowane karami przy jednoczesnym przymykaniu oka na straty jakie powodował ITI w Legii... Nie na darmo Zygo,Miklas, Bednarz czy Jóźwiak już nie pracują w klubach.... A towarzysz Walter zrezygnował i ograniczył się do badziewnego tvnu...
Glen i nastał ten cudowny dzień w którym zgadzam się z Tobą w 100%:)
~kij
 • 0 / 0
Walka o "honor" z UEFA kosztowała klub piłkarki Legia około 2 mln zł.

Ciekawy jestem, czy z równym zaangażowaniem toczyliby walkę za swoją kasę ?

Z tym, że czego można sie spodziewać po "maksich", dla których są ważniejsze rzeczy od kasy. Szczególnie cudzej..
Żal dupę ściska
~London
 • 0 / 0
Wszycy piszą niska kara itd
Kibice a raczej pewna grupa myśli o kolejnych oprawach i wybrykach a nikt tak Mocno z Kibiców nie podkreśli ze to już w sumie uzbierało się 1.7mln tych kar
~Alex uk
 • 0 / 0
Jaka szkoda ze Boniek nie był mega-mocny 4 tyg. temu,
Teraz jest mega mocny w gębie i uzurpuje sobie "sukces" niskiej kary......
Rudy rudy rudy rudy Lis
Juz Dziorowicz był lepszym prezesem PZPN bez kytu
~kij
 • 0 / 0
Koleżanko Alex

Nie masz w tej Brytanii nic do roboty, że napier...sz w klawiaturę przez 16 godzin dziennie. ?

To może wróć do naszego kraju i zacznij robić coś pożytecznego.
~dd reporter
 • 0 / 0
Nie musi nic robic bo mu socjal placi, ale niedlugo sie to skonczy ;P
~legg
 • 0 / 0
Co za dużo to nie zdrowo, uważaj bo wpadniesz w uzależnienie.
~Alex uk
 • 0 / 0
Tak zyje z socjalu i mam czas siedzieć przy kompie, a ty mongole musisz tyrać i kto jest sprite a kto pragnienie hahahahaha
A socjal mi sie nie skończy bo mam 8 kolorowych dzieci z 9 kolorowymi ojcami hahahaha
I po raz kolejny zapomina się o jednym najważniejszym fakcie... Przy okazji zawieszenia kara dotyczyła pkt 14 regulaminu UEFA mówiącym o rasizmie i dyskryminacji a race oraz problemy organizacyjne były wyłącznie dodatkiem. A jak wiadomo to pierwsze zostało już wyeliminowane.
~kij
 • 0 / 0
Cz...ch
Coś sie nie spisaliście z tą oprawą.
Tyle wysiłku, o oni nam dali tylko 80 tyś €
Na co to ma niby wystarczyć ? Nie kupimy za to piłkarza.
Musicie się bardziej postarać, żeby UEFA nam dała z 250 tyś €
Może granaty ?
~up
 • 0 / 0
jaja sobie robisz ? White legion dalej wisi na meczach ligowych . Swoją droga nie rozumiem tych idiotów co obok flagi powstańczej wieszają nazistowski symbol batalionu SS , zbrodniarzy którzy wymordowali to miasto. .
~-
 • 0 / 0
symbol ss czyli czaszka(nie widzialem na meczu może ślepy jestem), symbol nazistowski przekręcona swastyka o 45 stopni, hmmmm tego też nie widzialem(jeśli uważasz że każda swastyka to znak nazistowski to wytłumacz mi skąd niziści w 10 wieku i wcześniej?). po niemiecku też nikt nie mówił(naziści mówili po niemiecku, też powinni zakazac tego języka)
~k,50
 • 0 / 0
Jedyna odpowiedzialność zbiorowa jaką ja tu dostrzegam, to zamknięty stadion dla wszystkich, przez zachowanie jednej grupy.
Poczytajcie troszkę to będziecie wiedzieć co oznacza swastyka . W indiach była już w 3000-2500 r p.n.e i oznaczała szczęście i pomyślność więc skończcie pier....dolić
k.50 najwyraźniej nie masz aż tak bystrego oka by dostrzec komentarze,które mieszają z błotem wszystkich za tylko to,że wybierają się na Ł3 a konkretnie na Żyletę. Nie wszyscy tam odpalają race a mimo to wszystkich za takich się uważa.
@krystianL

Wybaczysz jeśli mi swastyka kojarzy się z wydarzeniami w Warszawie 70 lat temu a nie w Indiach, 6000 km stąd, pięć tysięcy lat temu. I na pewno w tym wypadku nie kojarzy się ze "szczęściem."
~Tytus Chmiel
 • 0 / 0
- UEFA!
- Co?
- Ty.......

Nie każdy wstawi co chce w miejsce kropek.
~kibic zwykły
 • 0 / 0
łaskawa kobieto?
~Tytus Chmiel
 • 0 / 0
Tego określenia jeszcze nie słyszałem. DOBRE.
~H8R
 • 0 / 0
Gimbaza z północnej `nieźle` się bawi na koszt klubu, to jest V kolumna, krety i dywersanci, którzy niszczą ten klub od dawna, żeby nie ich kretyńskie zabawy z zapałkami to klub finansowo i sportowo byłby zdecydowanie dalej niż jest obecnie, o PR nawet nie wspominam.
A dlaczego tak się dzieje? Wystarczy pójść na trybunę północną i sobie obejrzeć tych nastoletnich weteranów walki z komuną. Oczy wygłodniałe wiedzy, zero zasad czy zdrowego rozsądku, `przyszłość` tego narodu psia mać, tfu ...
Oj im by się przydało takie przeniesienie do czasów "komuny" dostali by po dupie to by i życia się nauczyli, a nie widzimy efekt bezstresowego wychowania.
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
emerytowany milicjant sie rozmarzyl :)
~H8R
 • 0 / 0
@
Ja wyobraź sobie, że bywam, wiem, że siedzą tam też ogarnięci goście, tyle, że gooowno mają do powiedzenia, odpalasz race?narażasz klub na straty finansowe?
A tego gamonia maksia to nawet nie komentuje, zwykły głąb jakich wielu.
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
piszac ze nie skomentujesz wlasnie to zrobiles....gamoniu :)
~MaLy
 • 0 / 0
do ja
Też jestem w średnim wieku i chodzę na żyletę, co nie zmienia faktu, że większość tych gimbusów ekscytujących się racami, nie rozumie, że przez te świecidełka jesteśmy do tyłu zarówno finansowo jak i wizerunkowo. Jak się zsumuje wszystkie kary z ostatnich lat to wyjdzie, że moglibyśmy za to kupić i opłacać kilku klasowych piłkarzy. I może wtedy LM zawitałaby wcześniej na Łazienkowską? Ale dla nich to nieważne. Ważne, że o nich mówią w mediach, nie potrafią inaczej zaistnieć w życiu. Smutne to i żenujące.
~kij
 • 0 / 0
Za taką oprawę dali nam tylko 80 tyś €
To jest dopiero skandal.
Chwalą nas wszyscy, od Turcji po Serbię a mafia nam dała tylko 80 tyś ?

Następną zrobimy taką, żeby nam dali przynajmniej z 250 tyś €
Nie po to robimy najwspanialsze oprawy na świcie żebyśmy się mogli zadowolić jałmużną "na waciki"

NS do boju !
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Wszyscy od Turcji po Serbię? Niekiepski zasięg... WOW!!!
~paradian
 • 0 / 0
Już jesteście dla mnie mistrzami głupoty, a jeśli jeszcze raz odpalicie race to będziecie już zabraknie określenia.
~L
 • 0 / 0
po co ta ironia ,lekarz i po porpstu Ci przejdzie .....
~kij
 • 0 / 0
Lekarz i to psychiatra, to by sie przydał tym pirotechnikom, którzy za Boga nie mogą zrozumieć że działają na szkodę klubu. Nie UEFA
~s87
 • 0 / 0
Fuck UEFA