Przegrany sparing Legia Ladies z Diamentami

Logo Legia.Net

Marek Majewski

Źródło: Legia.Net

21-01-2023 / 23:26

(akt. 21-01-2023 / 23:34)

W sobotni wieczór seniorki Legia Ladies rozegrały swój drugi mecz sparingowy przed rundą wiosenną rozgrywek III ligi kobiet. Tydzień temu w międzylegijnym pojedynku przegrały z drużyną CLJ U-17 2:4 (2:0). Teraz przeciwniczkami były piłkarki Diamentów Warszawa.

 

Diamenty są nową drużyną kobiecą stworzoną z połączenia drużyn KS Wilanów i starszych roczników warszawskiej Diamonds Academy. Zespół seniorek był tworzony z myślą o grze w I lidze, bo Diamenty planowały przejąć upadającą drużynę Tarnovii. Ostatecznie jednak nie udało się przezwyciężyć problemów proceduralnych przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych i Diamenty zmuszone były do startu wyłącznie w IV lidze, w miejsce KS Wilanów. Wzmocniona kilkoma zawodniczkami z przeszłością gry w wyższych ligach drużyna radzi sobie bardzo dobrze. Po rundzie jesiennej wraz z dwoma innymi zespołami znajduje się na szczycie tabeli (wszystkie po 25 pkt) i ma bardzo duże szanse na awans do III ligi.

Sparing zakończył się wygraną Diamentów 3:1, ale nie należy się zbytnio przywiązywać do rezultatu i potraktować mecz jako jednostkę treningową. Obaj trenerzy mieli zresztą inny plan na to spotkanie. Trener gości przez cały czas stosował hokejowe zmiany i rotował składem. Trener Legia Ladies Jakub Słota podszedł do tego jak do normalnego meczu ze zmianami zgodnie z przepisami gry, za to w trakcie niektóre piłkarki zmieniały się pozycjami i testował różne ustawienia. 

Przez zdecydowaną większość spotkania to legionistki prowadziły grę, która toczyła się na połowie gości, za to Diamenty strzeliły trzy bramki po kontrach bezlitośnie wykorzystując błędy w obronie. Jedyną bramkę dla Legii zdobyła Aneta Wasiak tuż przed końcowym gwizdkiem.

W Legia Ladies mogliśmy zobaczyć cztery nowe piłkarki, które mają szansę dołączyć do drużyny. Wspomniana Wasiak, która grała na prawym skrzydle. Napastniczka Anna Podpora. Paulina Piątkowska – testowana na środku obrony i w pomocy oraz Maria Strzałkowska, która zagrała w końcówce jako prawoskrzydłowa.

W następny weekend zaplanowany jest kolejny mecz sparingowy z III ligową Wartą Poznań. 

LSS Legia Ladies – Diamenty Warszawa 1:3 (0:2)

Bramka dla Legii: Wasiak (88’)

Skład Legii: Koper – Komala (70’ Lebuda), Bodecka, Marciniak (60’ Piątkowska), Markiewicz, Hajkiewicz, Biesiada, Chmielewska (75’ Strzałkowska), Wasiak, Podpora (60’ Stegienko), Przybylska

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
  • 0 / 0
Panie spokojnie pierwsze koty za płoty..
Oby bez kontuzji.
Drogie Panie to tylko sparing i do tego testowane były nowe zawodniczki...Forma przyjdzie na ligę!
Sparing wynik nieważny
Generał
  • 1 / 0
Drogie panie tragedi nie na to tylko sparing najważniejsza forma na ligę ..