Przemek już z wózkiem elektrycznym!

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

26-07-2020 / 10:00

(akt. 26-07-2020 / 10:01)

Na początku lipca rozpoczęliśmy akcję zbierania pieniędzy na elektryczny wózek dla Przemka Platy - kibica Legii, który nie miał już możliwości samodzielnego poruszania się. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli potrzebne środki zostały już uzbierane, a wózek zakupiony.

Przemek od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Pokonał nowotwór, skończył Zarządzanie i Marketing na Wojskowej Akademii Technicznej. Nie był w pełni sprawny ruchowo, a jednak odbywał staże w renomowanych firmach, pracował i zarabiał. To wszystko łączył z pasją jaką była, jest i zawsze będzie Legia.Niestety pod koniec 2016 roku jego stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu, z dnia na dzień przestał chodzić. Zapalenia rdzenia kręgowego doprowadziło do jego uszkodzenia.

Dzięki pomocy m.in. środowisk kibicowskich, Przemek zebrał pieniądze na ponad rok rehabilitacji. Stan zdrowia się poprawił, ale samodzielne wyjście z domu było praktycznie niemożliwe. Pomóc w codziennym funkcjonowaniu ma elektryczny wózek.

W lipcu ruszyła zbiórka pieniędzy na wózek. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli, kibiców - pełna kwota na zakup sprzętu została już uzbierana. Specjalne podziękowania należą się byłemu kierownikowi Legii, Bogusławowi Łobaczowi, który przekazał na licytację swoją najcenniejszą pamiątkę - medal od kibiców za mistrzostwo Polski w 1993 roku. Do akcji na Twitterze przyłączył się tajemniczy darczyńca nazywający się Dzieckiem Palikota i pomógł w uzbieraniu wszelkich środków do samego końca. Dzięki temu tempo zbiórki można uznać za rekordowe. A dzięki błyskawicznemu zamówieniu i takiemu samemu transportowi ze sklepu MAD-MED Przemek już korzysta z wózka!

Jest szczęśliwy, dzięki Wam będzie bardziej samodzielny, będzie mógł pojechać do sklepu czy udać się na romantyczny spacer ze swoją narzeczoną Ewą. Wózkiem będzie mógł też przyjechać na Łazienkowską na mecz Legii. Do zobaczenia na Ł3!

Komentarze (11)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 0 / 0
Trzymaj się Przemek.
~D
  • 0 / 0
Hej powiedzcie mi czy nadal można w Źródelku oddawac nakretki? mam troche tego i chce komuś pomóc
~syn Leppera
  • 0 / 0
brawa dla syna Palikota!!
~CzerwoniWoN
  • 0 / 0
LEGIA, UKOCHANA LEGIA !!!!
Pułkownik
  • 0 / 0
Cieszmy się z Przemkiem ze udało się zebrać środki na zakup wózka. I nie tylko...
Podporucznik
  • 0 / 0
Rozpiera mnie duma, ze potrafimy zdzialac cuda, ale strasznie mnie irytuje fakt, ze panstwo w takim przypadku nie wyciaga pomocnej dloni jak dla mnie to jest po prostu skandal. I rowniez brawa dla Pani Ewy ktora caly czas jest u jego boku.
Dokładnie... A socjal dla darmozjadów i pijaków często się znajdzie. Przykre!
Jest to jakieś szczęście w nieszczęściu. Brawa dla tych, którzy pomogli. Dużo szczęścia dla Przemka i Ewy!
~A.K.
  • 0 / 0
Brawo!
Pułkownik
  • 2 / 0
Do zobaczenia na Ł3
Starszy kapral
  • 2 / 0
Dobro zawsze wraca, pamiętajcie!