Puchar Polski: Legia w finale z Lechem

20.04.2011 20:40

(akt. 14.12.2018 13:24)

Niezwykle dramatyczny przebieg miało spotkanie rewanżowe półfinału rozgrywek Pucharu Polski pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Lechem Poznań. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1 i gospodarzy urządzał bezbramkowy remis. Jednak wicelider I ligi myślał o zwycięstwie i już od 25. minucie prowadził po bramce Damiana Chmiela. Kiedy na 2:0 po zmianie stron podwyższył Piotr Malinowski wydawało się, że nic już "Kolejorza" nie uratuje. A jednak bramki Semira Stilicia w 73. minucie i Artjomsa Rudneva w 75. i 90. minucie zapewniły Lechowi awans do finału.

W środę mecz Legii z Lechią miał jednostronny przebieg. Legioniści wygrali 4:0 po samobójczych bramkach Pietrowskiego i Bąka oraz trafieniach Vrdoljaka i Kucharczyka. W finale 3 maja w Bydgoszczy Legia zagra więc z Lechem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 2:3
25' (1:0) Damian Chmiel
58' (2:0) Piotr Malinowski
73' (2:1) Semira Stlić
75' (2:2) Artjoms Rudnevs
90' (2:3) Artjoms Rudnevs

Pierwszy mecz

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1
58' (1:0) Bartosz Ślusarski
90' (1:1) Adam Cieśliński

Awans: Lech Poznań

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 4:0
24' (1:0) Marcin Pietrowski (sam.)
63' (2:0) Ivica Vrdoljak
77' (3:0) Krzysztof Bąk (sam.)
79' (4:0) Michał Kucharczyk

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1
88' (0:1) Michał Kucharczyk

Awans: Legia Warszawa