Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

28.05.2020 12:01

(akt. 29.05.2020 14:06)

Legia Warszawa zagra w półfinale Pucharu Polski z Cracovią. Mecze tej fazy rozgrywek zostały zaplanowane na 8 lipca.

Legia rozpoczęła swoją przygodę z Pucharem Polski od wygranej 2:0 z Puszczą Niepołomice. Potem stołeczny klub pojechał do Łodzi, gdzie po emocjonującym spotkaniu ograł 3:2 miejscowy Widzew. W 1/8 finału na drodze stanął Górnik Łęczna. Wizyta na Lubelszczyźnie skończyła się po myśli "Wojskowych", którzy zwyciężyli 2:0. Zespół Aleksandara Vukovicia awansował do półfinału po pokonaniu 2:1 Miedzi Legnica. Był to pierwszy mecz w Polsce rozegrany po przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

Rywale "Wojskowych" to w trwającej edycji Pucharu Polski zespół dogrywek. Tylko w pierwszym meczu ekipa z Małopolski rozstrzygnęła losy spotkania w ciągu 90 minut. Tak było wtedy, gdy zespół Michała Probierza pokonał 4:2 Jagiellonię Białystok. Potem dodatkowy czas był potrzebny w Bytowie, gdzie Cracovia ostatecznie wygrała 3:2. Kolejnym etapem była rywalizacja z Rakowem Częstochowa. Wówczas nawet dogrywka nie pomogła, a przy remisie 0:0, o awansie decydowały rzuty karne. Awans do półfinału "Pasy" zapewniły sobie ogrywając 2:1 GKS Tychy. Gola na wagę zwycięstwa 2:1 strzelił wtedy Pelle van Amersfoort.

Rywalizacja Cracovii z Legią będzie także meczem czołowych drużyn w lidze. Warszawiacy prowadzą w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 51 punktów. Zespół Probierza ma na koncie dziewięć "oczek" mniej. W tym sezonie "Wojskowi" dwa razy pokonali Cracovię: w obu spotkaniach legioniści zwyciężali 2:1.

W drugiej parze półfinałowej, Lech Poznań będzie rywalizował z Lechią Gdańsk. Finał rozgrywek został zaplanowany na 24 lipca, ale nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się mecz. Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że ze względu na koronawirusa, spotkanie nie zostanie rozegrane tradycyjnie na PGE Narodowym w Warszawie.