Pyrdoł już jest piłkarzem Legii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: łksfans.pl

10-01-2020 / 06:44

(akt. 10-01-2020 / 04:36)

Piotr Pyrdoł już jest piłkarzem Legii. Skrzydłowy podpisał kontrakt obowiązujący od lata. Teraz wszystkie strony starają się, by 20-latek przeniósł się do nowego klubu jeszcze zimą.

Piotr Pyrdoł na początku roku przyjechał do Warszawy na badania. Skrzydłowy przeszedł testy i mógł w spokoju oczekiwać na rozwój sytuacji. Było pewne, że Legia pozyska gracza po wygaśnięciu jego kontraktu z Łódzki Klubem Sportowym, który obowiącuje do 30 czerwca. 

- 5 stycznia Legia poprosiła o spotkanie w sprawie transferu. Dzień później Pyrdoł podpisał kontrakt z warszawskim klubem obowiązujący od 1 lipca - stwierdził na czwartkowym spotkaniu z kibicami prezes Łódzkiego Klubu Sportowego, Tomasz Salski. Nakreślono także scenariusz dalszej przyszłości piłkarza w Łodzi. Ta zapowiada się na koniec przygody 20-latka z klubem. 

W czwartek Pyrdoł nie trenował z łódzkim zespołem. Salski zdradził, że wszystkie strony pracują nad tym, by skrzydłowy już zimą trafił na Łazienkowską. Nie wiadomo jak długo potrwają rozmowy i załatwianie formalności, ale jest szansa, że gracz będzie trenował z nową drużyną na zgrupowaniu w Turcji. 

fot: Piotr Kucza/FotoPyk

Komentarze (37)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że pokaże się co najmniej jak Karbownik. Młody Polak w legii, tylko sie cieszyć ale czekam na transfer z jakością.
Lepiej by odszedl już zimą. Bo inaczej ms rundę w dwójce ŁKS. Szkoda zatrzymywać rozwój chłopaka.
Generał broni
 • 0 / 0
I na szczęście tak się stało :)
Major
 • 0 / 0
Witaj młody. Nie zawiedz nas
Starszy kapral
 • 0 / 0
Witamy w Legii Warszawa i życzymy powodzenia!
Generał broni
 • 0 / 0
"Nakreślono także scenariusz dalszej przyszłości piłkarza w Łodzi. Ta zapowiada się na koniec przygody 20-latka z klubem."
Ładne, a wręcz poetyckie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A co z przyszłością bliższą?
Generał broni
 • 0 / 0
Już minęła?
,,Pyrdoł już jest piłkarzem Legii,, -,,Dzień później Pyrdoł podpisał kontrakt z warszawskim klubem obowiązujący od 1 lipca,, Ale ten czas za&ierdala już lipiec.
Biorę kocyk i na słoneczko
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie zapomnij o czapeczce.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Już jest, ale jeszcze nie jest.
Podporucznik
 • 0 / 0
Jedno pytanie? Po co ten chłopak Legii już teraz?
Może lepiej żeby pograł jeszcze te pół roku, co prawda w najgorszej drużynie ligi ale jednak będzie grał. W Legii czeka go tylko ławka bo nie wierzę, że piłkarz najgorszej ekipy naszej gównoligi będzie nagle dla nas wzmocnieniem składu.
Hej, to nie był piłkarz pierwszej 11-tki w ŁKS-ie, za wiele te pół roku by nie pograł. Co innego gdyby to był np. Dani, czyli postać kluczowa. Pyrdoł miał w ŁKS-ie pozycję mniej więcej tak mocną, jak w Legii ma Stolarski. Ale potencjał chłopak ma, w ciągu ostatnich miesięcy zrobił spory progres, no i jeszcze rok będzie młodzieżowcem w ekstraklasie i o to zapewne chodzi tutaj. Majecki, albo Karbownik, albo jeden i drugi grają ostatnie miesiące w polskiej lidze.
Najlepsza opcja to taka, że kupujemy go teraz, on zostaje w ŁKS na pół roku i tam regularnie gra na poziomie ekstraklasy.
Major
 • 0 / 2
Tom wcale nie jest najlepsza opcja.Czego może się jeszcze w tak słabej drużynie nauczyć?To już lepiej niech u nas trenuje z jedynką a ogrywa sie w rezerwach.
Co Ty opowiadasz. Regularna gra na poziomie ekstraklasy, a gra w trzeciej lidze, to dwie różne historię. Treningi z jedynką? Żaden trening nie zastąpi meczu. Przykład Majeckiego. Niby czego miał się nauczyć w pierwszej lidze w Stali? Grał regularnie i dostaliśmy gotowego golkipera. Młody Żyro czemu teraz jest w Mielcu? Bo chce się chłopak ograć.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Najlepiej było by go wypożyczyć na te pół roku...
Nie rozumiem, podpisał kontrakt obowiązujący od 1. lipca, ale Legia chce by grał już zimą. Ktoś może wytłumaczyć?
Co tu tłumaczyć? Naciskamy na ŁKS, aby puścił go już teraz za czapkę gruszek, a oni sugerują że są na to gotowi, ale żądają w zamian furmanki pieniędzy. ;)
Możesz kontraktować gracza bez zgody klubu na pół roku naprzód przed końcem umowy. Jeśli chcą go już teraz - muszą płacić, stąd negocjacje z ŁKS.
dzięki!
Pułkownik
 • 2 / 0
Powodzenia.
Generał broni
 • 0 / 5
Niby jest, ale nie jest. I co tu negocjować to powinna być szybka piłka zapytać ile chcą w ramach sensownej ceny. Następnie obniżyć ich cenę o 20% i obiecać wpisanie 10% dla Łks-u od next transferu. Im szybciej on przyjdzie tym lepiej dla wszystkich stron.
~jxjvnx
 • 0 / 0
No mistrzostwo. 10 procent za możliwość siedzenia na ławce pół roku wcześniej. To jest dopiero wizjonerskie myślenie.
Starszy kapral
 • 4 / 0
Z całym szacunkiem ale dobrze że tego nie negocjujesz. Polskie kluby chcą astronomicznych kwot za swoich nieudaczników. Co dopiero za kogoś kto ma potencjał
Porucznik
 • 0 / 0
Nie no, w takiej sytuacji jak kontrakt jest podpisany od lipca i dla wszystkich wiadomo, że Legia "przeżyje" jak nie będzie go miała przez najbliższe pół roku, o astronomicznych kwotach nie może być mowy - to jest tylko wybór między "chcieć się dogadać" lub "chcieć zrobić komuś na złość".
Urwać 20% od wyceny wykupu juniora, któremu pozostało pół roku do końca kontraktu (wiadomo, że go nie przedłuży) w zamian za 10% od jego następnego transferu to ,delikatnie mówiąc, nie jest majstersztyk negocjacyjny...
Kapitan
 • 0 / 1
Piłkarzem to będzie jak ubierze koszulkę Legii i wyjdzie na murawę- oczywiście zakładam, że pokaże się z dobrej strony i będzie piłkarzem, a nie zwykłym kopaczem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co będzie, a nie jest, nie pisze się w rejestr. :-)
Pułkownik
 • 1 / 0
Brawo. Trzeba się postarać, by chłopak już dziś do nas przyszedł, bo mu w Łodzi żyć nie dadzą jak Bereszyńskiemu w Poznaniu.
Bartkovy
@bartkovy_01
Piotr Pyrdoł zostanie piłkarzem Legii jeszcze w tym okienku.
Piłkarzem już został. Pytanie czy będzie u nas czy u nich grał te pół roku
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Clickbaitowy nagłówek :)))
Skoro od lata, to BĘDZIE, bo jeszcze NIE JEST.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Oby się dogadali i mógł pojechać na obóz.
Czyli już jest ale jeszcze nie.Kto pisze te artykuły?