Quiz. Pomyłki transferowe, część 1.

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

07-01-2021 / 20:23

(akt. 07-01-2021 / 20:24)

Transfery, transfery, transfery, czyli ulubiony okres dla kibiców. Tych w Legii w ostatnich latach nie brakowało. Nie obyło się bez pomyłek. Nawet wielu. Zapraszamy na pierwszą część (bo w jednej się nie zmieściło) quizu poświęconemu tym piłkarzom, którzy mieli Legię wzmocnić, a z różnych powodów, tego nie zrobili. Sprawdźcie, ile pamiętacie.

QUIZ Transferowe pomyłki Legii. Cz. 1.

Komentarze (35)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
60% - spodziewałem się gorszego rezultatu ;)
Żeby tak 60% transferów było udanych... ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Sugerujesz, że strzelam lepiej niż Kucharski? ;-)
~hehe
 • 0 / 0
transfery legii a transfery rakowa....budżet legii a budzet rakowa :D a kto mistrzem raków ? poziom legii juz dawno w pucharach jest beznadziejny teraz dochodzi kiepska gra w lidze :-) no i trza se powiedzieć że legia jest królem wydawania pieniędzy na zawodników których nikt nie chce :D gilerme przez ten portal i wielu uwazany za super gracza a jedyna oferta jaką dostał to chiny :D
Podpułkownik
 • 1 / 0
Jeszcze dla jasności z Langilem. Gdyby ktoś go zechciał, mógłby grać w reprezentacji Francji i FIFA by nie mruknęła ani słowem. Nieporozumienie z pojęciem obywatelstwa może wynikać z nieprecyzyjnego określenia w języku angielskim "nationality", które używane jest za równo jako "narodowość" jak i "obywatelstwo". Chociaż istnieje w tym języku słowo "citizenship", nikt go nie używa poza najbardziej zatwardziałymi urzędnikami. FIFA zazwyczaj wykręca się użyciem określenia "eligibility", co oznacza uprawnienie do występowania w określonych barwach, i tu rzeczywiście można mówić o podwójnym czymś-tam (bo nie obywatelstwie), jako że FIFIE "obywatelstwo" Martyniki powiewa nacią od pietruszki.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Droga Redakcjo, mamy w quizie dwa byki. Podajecie błędną odpowiedź na pytanie o gole Eduardo, bo nie zawiera ono kwantyfikatora: "w meczu oficjalnym". A w sparingach bramka jakaś mu wpadła. Druga sprawa jest z obywatelstwem Langila. Nie istnieje obywatelstwo Martyniki, bo to jest departament zamorski Francji. Nie wydaje własnych, a francuskie paszporty, jego przedstawiciele zasiadają w paryskim parlamencie, a nawet jego terytorium jest częścią UE i można tam latać na dowód. Problem jest tylko w tym, że CONCACAF uznaje Martynikę za pełnoprawnego członka i przyznaje jej prawo wystawiania samodzielnej reprezentacji narodowej, ale obowiązuje ono jedynie w rozgrywkach kontynentalnych i regionalnych. Nie ma w tym jednak żadnych znamion państwowości i trudno też mówić o obywatelstwie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Słuszna uwaga.
Patrz:
https://www.martinique.gouv.fr/
A ile tych czesci ma byc Redakcjo? ;P
Aż wymienią wszystkich, czyli coś w okolicy ilości odcinków "Mody na sukces"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A ile było tych odcinków - z ciekawości?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Osobny odcinek ma być z obecnego okienka :D
Pułkownik
 • 2 / 0
Obecnie mamy pierwsze okienko, w którym żaden nie okazuje się niewypałem
;)
Pułkownik
 • 1 / 0
Kurcze, tu można doktorat napisać, jeżeli nie rozprawę habilitacyjną...
Mam nadzieję, że zamiast habilitacji ktoś dokona rehabilitacji i przestanie sprowadzać dziwnych zawodników. Swoją drogą byłaby to naprawdę ciekawa praca ;-)
Ciekawe jak taka habilitacja u Mioduskiego by przebiegala ;P
czasem dziwny zawodnik wypali, jak voo czy Gui a ostatnio Luqi, w sumie jesteśmy prawie na samym końcu łańcucha pokarmowego, więc chyba za bardzo wyboru nie ma, będą trafiać się odpady.
Wszystko zależy od kasy, więc wcale nie jesteśmy skazani na odpady. Wystarczy zaryzykować jak Leśny!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Stiborius,
ale czy koniecznie to Mioduski miałby być recenzentem?
Kapitan
 • 1 / 0
No to materiału na ten quiz jest tak wiele, że części quizu może być tyle co Klanu,albo innych M jak miłość :)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Trzeba przyznać że materiału do tego quizu mamy co okienko więcej
Potrzeba matką wynalazku...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tutaj raczej posucha transferowa
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ryzyko wkalkulowane.
Dla mnie jednak np. taki Chukwu wykracza poza kategorie transferowej pomyłki - sprowadzenie go na Łazienkowską to był sabotaż.
Ten quiz to jest sam w sobie wielki hit.

Taki quiz to powinien byc tutaj co okienko, czasami nawet dwa razy na jedno...
Ja bym wolał żeby częściej pojawiały się raczej o tych pozytywach transferowych!
Eldiablo,
do takich dopiero zbierają materiały ;-) Może potrwać...
Kilku by się znalazło, nie gadaj;)
Taki żarcik ;-) pewnie, że tak. Niko, Vadis, Prio, Gui, Rado, Ljuboja, Roger, Edson. .. Były piękne transfery, trzeba być sprawiedliwym. Ech... Rozmarzyłem się :-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ledarg,
tak :)
Taki Vadis - zanim w ogóle odpalił minęło trochę czasu. Potem niby sieknął pamiętnego gola Realowi, niby trafił z woleja przy Łazienkowskiej z Lechem, ale jak się rywale zawzięli (np. Góralski z Jagiellonii) to za bardzo nie istniał ;)
No i w Warszawie zostać nie chciał - kłamał, że kocha nasz klub i miasto.
Chybiony transfer, nie ma co gadać ;)

Pozdrawiam!
Z całym szacunkiem, ale znalazłbym kilka większych niewypałów... A gdzie taki Masłowski...? Może o Polakach w drugiej części. Czekam!
Spokojnie. Materiału będzie na co najmniej 5 części.
Niezły byłby taki quiz z trenerami ;-)
Poldi - nie na 5 czesci a kilkanascie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ledarg,
piszesz: "Może o Polakach w drugiej części. Czekam!"

Zauważ, że nawet w codziennych artkułach na Legia.Net, w rozmaitych ocenach piłkarzy, więcej znajdziesz krytyki wobec graczy zagranicznych ( a już najczęściej będących poza kadrą klubu) niż wobec Polaków. Taka polityka...

"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu… Mmmm… Tak, nie… nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy."

Redakcja, która nadmiernie krytykuje swoich odcina się automatycznie od wywiadów z nimi i może być ignorowana przez klub, a więc robi sobie wbrew. Legia.Net - najlepszy portal o Legii - nie jest jednocześnie przecież bezwzględnie niezależny. Jest tylko nieoficjalny.
Porucznik
 • 3 / 1
Największą pomyłką ostatnich lat jest prezes i jego wizje zatrudniania trenerów...do lata