Radosław Kucharski na celowniku PAOK-u?

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Twitter

21-05-2020 / 10:15

(akt. 21-05-2020 / 11:27)

Transfery piłkarzy są czymś normalnym, ale zdarzają się też inne ruchy między klubami. Jak informuje profil "Grecka Piłka" zainteresowaniem PAOK-u może się cieszyć dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski.

QUIZ Co wiesz o Legii w europejskich pucharach?

Komentarze (50)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Jak by to była prawda, to chciałbym żeby Żewłakow wrócił
Niech będzie Kucharski i sprowadza wyróżniających się z ligi plus takich Luquinhasow od czasu do czasu a nie typki pokroju Kepcija za grube siano i więcej w tym teatru niż działania
Porucznik
 • 2 / 0
Redaktor jak nie ma racowiska to nie ma o czym pisać. Dno
Marszałek Polski
 • 5 / 3
Nic mnie tak nie irytuje jak wieści w stylu że ktoś z naszych jest "na celowniku" PAOK-u, Arisu, Kasimpasy czy Sivassporu. Irytujące jest to, że byle wiejska, euroazjatycka paczka geszefciarzy z kaską od szemranych typków w Grecji czy Turcji robi spustoszenie w umysłach i portfelach klubu, piłkarzy czy sztabu. Naprawdę nie stać nas na krótkie "spadajcie", zwłaszcza kiedy do zatrzymania jest fachowiec z dłuższą perspektywą? ja rozumiem że to ledwo pogłoska i może równie szybko się rozmyć w niebycie tak, jak się pojawiła. Jednak nie mogę się oprzec lekkiemu wkur.
Major
 • 0 / 0
Niestety forsa się liczy a sport na drugim planie.Na szczęście Kucharski już pracował w zagranicznych klubach i wie jak to wygląda.
Podpułkownik
 • 0 / 1
100% za
Pecunia non olet
akurat PAOK to nie byle jaka Firma
Marszałek Polski
 • 0 / 1
PAOK to taka sama firma jak 50 innych w Europie Wschodniej i środkowej, a Legii sportowo może skoczyć na puklerz i pomachać paletką do pingla.
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Nikt ci tyle nie zapłaci, ile greckie kluby ci obiecają. Od wielu lat nie zetknąłem się z opinią, żeby ktoś poszedł pracować do Grecji (trener, zawodnik) i żeby wyjechał stamtąd z całością obiecanych pieniędzy.
Major
 • 1 / 0
Oby tylko nie chcieli w miejsce Kucharskiego - Trzeciaka.To byłaby tragedia.
Dla Kucharskiego praca w Legii jest z grubsza tym, czym dla nas są nasze codzienne obowiązki, więc w razie gdyby zdecydował się odejść - trzeba to uszanować. Są jednak ludzie, dla których Legia jest czymś więcej niż tylko miejscem pracy i takim należy się ogromny szacunek - mówię np o Krzysztofie Dowhaniu, którego kusiły nie takie "asy" jak PAOK, a on wolał zostać w Legii. Kto wie, może tu będzie podobnie?
Generał dywizji
 • 1 / 1
Dorośli ludzie powinni przestać eksploatować te mity o "miłości do klubu". Zawsze jest czysta kalkulacja w której oczywiście ważnym ale tylko ELEMENTEM jest kwestia emocjonalna.
W podejmowaniu decyzji ważnych jest wiele innych spraw i to na jakim etapie życia ktoś się znajduje. Młodsi chętniej szukają wyzwań, są odważniejsi, chcą sobie ustawić życie. Starsi bardziej szukają stabilizacji.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Zastanowiłem się, co ja bym zrobił na miejscu Kucharskiego (zgodnie z moją wiedzą na temat sytuacji w klubie)
Ja bym został z możliwą, chociaż nie obowiązkową podwyżką.
Zostałbym, bo Legia jest klubem który jest na krzywej wznoszącej. Widać w niej strategię działania, która jest interesująca z punktu widzenia rozwoju dyr. sportowego i budowania jego CV. W Legii dyr. sportowy może się wykazać kreatywnością i fachowością, bo obszar jego zainteresowań to piłkarze nie wypromowani, czyli tacy których można kupić stosunkowo tani i sprzedać drożej, albo podniosą oni poziom zespołu. Ambicje sportowe i poziom finansów Legii jest taki, że można już ściągać piłkarzy, którzy potencjalnie mogą interesujący w najmocniejszych ligach a więc wypromować i własne nazwisko. Kucharski jest u siebie, czyli w klubie gdzie już sobie wyrobił markę i zaufanie a więc poziom jego decyzyjności i wpływ na działanie klubu ma większy. Jest w środowisku (prezes, sztab jedynki, rezerw, akademia, skauting) gdzie ma już poukładane relacje a więc mało go może nieprzyjemnie zaskoczyć. No i Legia płaci przyzwoite pieniądze i wątpię żeby w PAOK dostał takie, które zwalają z nóg. Poza tym, nie wie jak go przyjmie kolektyw klubu i jakie rzeczywiste kompetencje otrzyma. Znając greckie realia (z mediów) może szybko zostać sprowadzony do roli paprotki.
Tak więc bilans wychodzi na korzyść Legii.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Z jednym się nie zgodzę, PAOK spokojnie może przebić wszystko, co Legia zaproponuje. Przypominam, że Savvidis, właściciel, jest rosyjskim oligarchą, który już nam podprowadził Prijovicia machając forsą przed nosem. Uważam, że jeśli czymś mogą go skusić, to właśnie dolarami.

Natomiast Legia jest dużo bardziej stabilna i argumenty o marce są przekonujące. Tam prezes wstanie z łóżka lewą nogą i wywali połowę pracowników klubu. Kucharski by wiedział, że to skok na kasę.

A gdyby smakowało mu bycie posłusznym trybikiem w machinie, to by został w Manchesterze United. Spokojna robota, klub który ma kasy w bród i nie rozlicza się z tego jak ją przepuszcza. A na deser czasem autograf od Fergusona albo snap od Pogby pokazującego nową fryzurę. Żyć nie umierać jak się nie ma większych ambicji.
Generał dywizji
 • 1 / 1
W MU Kucharski był tylko skautem, którym dużo nie płacą. Tylko wpis do CV z nazwą MU i zdobycie wiedzy o funkcjonowaniu skautingu w dużym klubie jest interesujące.
Ja bym przywiazal do biurka i postawil straz. Robi dobra prace w Legii. Jeszcze nie czas na emeryture w Grecji
Pułkownik
 • 0 / 0
Pewnie pójdzie.
Generał brygady
 • 0 / 0
Paok saloniki? Ja rozumiem żeby to jakaś mega firma się zgłosiła
Porucznik
 • 7 / 2
Zabawne bo jeszcze rok temu gdy Kucharski miał przebudować drużyne na nowy sezon 90% uważała go za nieudacznika. Ile to było głosów, że nie mamy żadnych szans na Mistrza, że Kucharski i Mioduski skąpiec nie potrafią nawet znaleźć trenera i zostajemy z amatorem Vukoviciem. Był tu latem nawet spory wysyp takich co twierdzili, że czeka nas jedynie walka o utrzymanie w sumie oni nadal tu są jak to chorągiewki.
Generał dywizji
 • 0 / 3
"gdy Kucharski miał przebudować drużyne na nowy sezon"
Według mojej wiedzy, w Legii to nie tak funkcjonuje. Kucharski jest jednym z istotnych ogniw kształtowania polityki klubu. Jest właściciel, który ma wyznaczony model strategiczny funkcjonowania klubu. Np. szkolenie i promowanie zawodników poprzez grę w czołówce ligi i starty w pucharach. Do tego potrzebuje akademii na poziomie, która zapewni dopływ młodych zawodników, transferów zewnętrznych, które zapewnią poziom i dadzą otoczenie młodym zawodnikom zapewniające im najlepszy rozwój, trenera który chce i potrafi rozwijać zawodników i zespół, oraz dyr. sportowego, który będzie potrafił zoptymalizować ruchy transferowe, tak żeby dawały maksymalną korzyść sportową i finansową.
Nic nie opiera się na jednej nodze, musi być odpowiednio zbilansowane, żeby działało sprawnie i dawało efekty.
Major
 • 1 / 0
Legia ma finansowe ograniczenia i Kucharski musiał się do nich dostosować.Pewnie jego praca byłaby inaczej oceniana gdyby miał do wydania te skromne kilkanaście mln.euro
A niech idzie w p.... !!!
Generał brygady
 • 1 / 0
A kto za niego?
jak ja lubie Google tłumacza Alibec chce dezerterować z Astry by pójść do wojska ))))
Czyli na Ukrainę chce, szkoda że nie do Legii ;-)
hah jednym z jego argumentów jest ze bardzo lubi kiedy duzy tum wykrzykuje jego imię i dlatego chce iść do wojska
Generał
 • 3 / 2
Trudny czas, sezon ogórkowy w pełni. Chce odejść niech odejdzie, jakiegoś wielkiego kroku do przodu w zakresie transferów jego osoba nie popełniła.
Czas obejrzeć „życie na gorąco” odc. 2 - Saloniki
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Odcinek nakręcony zasadniczo w Bułgarii... ッ
Tak było ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Całkiem sporo Salonik udało się zmieścić w tych „Salonikach”.
Pan Kucharski sprawia wrażenie mądrego i twardo stąpającego po ziemi. Legia stwarza mu możliwości niesamowitego rozwoju zawodowego, zdobycia doświadczenia i wyrobienia sobie " nazwiska".Za kilka lat Legia prawdopodobnie będzie klubem o większych możliwościach od PAOK -u i tylko "gorąca głowa" przyztalaby na ofertę klubu z prezesem, który wpada na płytę boiska z pistoletem, tylko po to, by odwrócić decyzję sędziów.
Generał brygady
 • 1 / 2
Poak saloniki? Szanujmy się
Marszałek Polski
 • 0 / 2
— Tam to nie. Tam to nie radzę.
Tylko czy Kucharski ma w pokoju Najnowszy numer „przekroju” ?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Skoro jest świeżo z Warszawy...
Generał dywizji
 • 5 / 1
Miejmy nadzieję, że na plotkach się skończy, bo wygląda na to że kolejny facet który "nie nadaje się do Legii" budzi zainteresowanie bogatszych klubów. Myślę że Vuko też nie będzie długo czekał na propozycje i jako kolejny "nie nadający się" dostanie propozycję z zagranicy. Dobrze że chociaż prezesa nam nie podkupią.
oj Boras niczego nie można być pewnym moze prezes dostanie lukratywna propozycje z zagranicy ))) a co do Kucharskiego to wątpię ze gość który zrezygnował z bycia skautem w Man Utd dla Legii pójdzie teraz do Paok
Ta informacja pojawiła się dwa, trzy dni temu na koncie - twitter - usera "grecka piłka". Ten sam user doprecyzował, że głównym kandydatem jest inny ktoś tam. Tak na marginesie, to tylko potwierdzenie faktu o postępującej profesjonalizacji w Legii we wszystkich wymiarach. Kilka razy pisałem o tym, ale to nie jest " nośne".
[email protected] twitter.podał to bodsjże jako pierwszy i prze kila dni nic się nie działo.
bodajże
Generał dywizji
 • 2 / 0
"to tylko potwierdzenie faktu o postępującej profesjonalizacji w Legii we wszystkich wymiarach."
Profesjonalizacji i spójności w działaniu. Wygląda na to, że Legia została połączona w jeden organizm i ludzie z akademii, pierwszego zespołu, dyr. sportowy i prezes rozmawiają ze sobą i optymalizują działania.
Moje zdanie na ten temat jest takie, że zaczyna się wszystko od sposobu myślenia właściciela/prezesa. Jeżeli on rozumie dlaczego to ma tak funkcjonować i chce żeby klub wykorzystywał optymalnie swoje możliwości, to dobiera takich ludzi, którzy potrafią i chcą tak pracować. Ważne jest przywództwo, ale równie ważny jest zespół. Jedno bez drugiego funkcjonuje słabiej niż razem.
Generał
 • 0 / 0
PersifaL, dobrze ci idzie ale wolno. Pisz po jednym zdaniu i w setkach komentarzy, buława czeka, tylko co po tym?
Zbylu - głodnemu chleb na myśli.

Albo tak - proszę spędzić tyle sezonów na Ł3 x ilość meczy co ja, skromny kibic, a może koledze kibicowi wpadnie do głowy umieścić w awatarze coś związanego z Legią.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zbylu martwi się że jego pagony utracą ekskluzywność.
Stopnie są przyznawane stanowczo zbyt łatwo.I tak, oficer młodszy od 3 tyś . a starszy od 5 tyś.pkt. Generał jednogwiazdkowy powinien być dostępny od 10000 pkt. a marszałek od 20 - 25 tyś.
Generał dywizji
 • 0 / 0
ParsifaL
Ty na prawdę zwracasz uwagę na stopnie? Przecież wystarczy pieprzyć bzdury całą dobę, żeby zostać marszałkiem.
Szczerze mówiąc - piszac, to zmodyfikowałbym obecny system w oparciu o staż danego usera - procentowy udział komentarzy i bytności, lub wyrzucił obecny system w kosmos.
Major
 • 1 / 0
Liczy się ilość czy jakość.Co za różnica czy jesteś marszałkiem czy szeregowcem jeśli piszesz bzdury.Nie bierz tego do siebie tylko ogólnie.