Rafael Escobar: Nie rozsypaliśmy się

Redaktor Piotr Kamieniecki

18.07.2019 23:07

(akt. 18.07.2019 23:15)

- Gratuluję Legii wygranej i awansu do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Wiedzieliśmy, że pierwszy kwadrans będzie dla nas ważny, ale rywale mocniej zaatakowali, a przy wyniku 0:2, zaczęliśmy grać inną piłkę. Wynik był już jednak taki, a nie inny - stwierdził Rafael Escobar, szkoleniowiec Europa FC.

W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. W rewanżu przy Łazienkowskiej, Legia pokonała Europa FC 3:0. - Przegrywając, staraliśmy się nie poddawać i chyba nam się to udało. W drugiej połowie, nawet grając w osłabieniu, nie rozsypaliśmy się. Warszawiacy byli bardzo wymagającymi przeciwnikami. Od pierwszej do ostatniej minuty staraliśmy się pokazać swój styl, w którym poprzez wysoki pressing, próbowaliśmy prowokować błędy gospodarzy. Legia była zdecydowanie lepsza pod względem piłkarskim oraz fizycznym - dodał Escobar.

- Na co dzień gramy na boisku ze sztuczną trawą, ale naturalna nawierzchnia w żadnym stopniu nie była dla nas problemem. Sama gra na takim stadionie, przed taką publicznością, była dla nas wielką nagrodą. Nie ma dla nas żadnej wymówki i cieszę się, że mogliśmy wystąpić w Warszawie. Rywale przewyższali nas umiejętnościami, ale i tak uważam, że dobrze wypadliśmy patrząc na to, jaka jest różnica klas pomiędzy Europa FC a Legią - zakończył szkoleniowiec ekipy z Gibraltaru.