RC Lens - Legia Warszawa 2:1

Źródło:

26.07.2003 20:30

(akt. 03.01.2019 02:04)

Pobyt Legii na zgrupowaniu we Francji dobiega końca. Ostatnim rywalem legionistów był uczestnik Champions League RC Lens. Spotkanie rozpoczęło się o 18:30. W zespole Lens zabrakło w składzie powołanych do reprezentacji Utaki i Diopa. Lens znakomicie ropoczęło mecz i już w 14 minucie po akcji Moreiry i strzale Bakariego było 1:0. Cztery minuty później Francuzi wymienili klika podań, chytrze uderzył Sibierski i zrobiło się 2:0! Boruc był bez szans. Po 30 minutach legioniści otrząsnęli się z dwóch straconych bramek i zaczęli śmielej atakować. W 37 minucie rozmiary porażki zmniejszył Jacek Zieliński!!! 2:1. W drugiej połowie meczu tempo wyraźnie spadło i przez pierwszy kwarand na boisku nie działo się zbyt wiele. Później obie drużyny sporo biegały, ale nic z tego nie wynikało. Zarówno Lens jak i Legia stworzyły po jednej groźnej sytuacji podbramkowej. Jeszcze w 91 minucie piękną paradą po strzale Rodrigeza popisał się Boruc i sędzia zakończył spotkanie.