Reformy rozgrywek ekstraklasy
12.12.2012 09:06
Wpływ na to mają dwa czynniki. Po pierwsze Ekstraklasa SA złożyła PZPN zobowiązanie, że reforma nie wpłynie na rozgrywki w niższych klasach rozgrywkowych. Po drugie środki od sponsorów rozgrywek byłyby dzielone na większą liczbę zespołów, co na pewno nie wzbudziłoby entuzjazmu we władzach klubów.
Wariant 1
- faza zasadnicza - 30 kolejek
- podział na grupę mistrzowską i spadkową (po osiem zespołów)
- grupa mistrzowska - 7 kolejek (drużyny wyżej sklasyfikowane zagrają cztery razy u siebie i trzy razy na wyjeździe; niżej - odwrotnie)
- grupa spadkowa - 7 kolejek (drużyny wyżej sklasyfikowane zagrają cztery razy u siebie i trzy razy na wyjeździe; niżej - odwrotnie)
Wariant 2
- faza zasadnicza - 30 kolejek
- podział na grupę mistrzowską (sześć zespołów) i spadkową (dziesięć zespołów)
- grupa mistrzowska - 10 kolejek (każdy z każdym po dwa razy)
- grupa spadkowa - 9 kolejek (drużyny wyżej sklasyfikowane zagrają pięć razy u siebie i cztery razy na wyjeździe; niżej - odwrotnie)
Dodatkowo Ekstraklasa rozważa dzielenie punktów przez dwa po fazie zasadniczej, aby duże różnice punktowe nie wpłynęły na brak emocji w końcowej fazie rozgrywek.
- Już lepiej chyba zwiększyć ligę o dwa zespoły, ale takie, które mają gwarancje finansowe, jak np. teraz Cracovia czy Zawisza, albo znaleźć sponsora, wskrzesić Puchar Ligi i zwycięzcy zagwarantować start w Lidze Europy - skomentował dyrektor do spraw transferów Marek Jóźwiak.
Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.