Redaktor Piotr KamienieckiRedaktor Maciej Ziółkowski

Piotr Kamieniecki, Maciej Ziółkowski

12.10.2019 16:07

(akt. 18.10.2019 13:05)

Legia Warszawa zremisowała 3:3 z Dinamem Mińsk, choć do przerwy przegrywała 0:3. Bramki dla Legii zdobyli Maciej Rosołek, Jose Kante, a także Paweł Wszołek. Mecz został rozegrany za zamkniętymi drzwiami.
Sparingi 2019/2020 - Letnie przygotowania
3 3

(0:3)

Dynamo MińskDynamo Mińsk
12-10-2019 14:00 Łazienkowska 3
Legia WarszawaDynamo Mińsk

Korzystając z przerwy na mecze reprezentacji, gracze Legii Warszawa sparingowo zmierzyli się z czwartym zespołem białoruskiej ekstraklasy, Dinamem Mińsk. Spotkanie było rozegrane na głównej płycie stadionu przy Łazienkowskiej, lecz nie wpuszczono na nie ani kibiców, ani przedstawicieli mediów.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Białorusinów. Zwłaszcza pierwszy kwadrans spotkania był dramatyczny w wykonaniu wicemistrzów Polski. Wtedy to Dinamo strzeliło wszystkie trzy gole. Stołeczna defensywa wykazywała się wielką biernością. Rywale z łatwością dostawali się w pole karne. Najdobitniej udowodniły to bramki Kehinde Fataia oraz Filippa Iwanowa, który wcześniej strzelił pierwszego gola w... pierwszej minucie. W tym czasie na boisku przebywali m.in. młody Nikodem Niski czy wracający po kontuzji William Remy, który stworzył duet środkowych obrońców z Mateuszem Wieteską. Niestet Francuz nie prezentował się zbyt dobrze po przerwie spowodowanej kontuzją. Błędy popełniał też Luis Rocha. Szansę na skrzydle dostał Kacper Kostorz. Po przerwie na flance zameldował się m.in. Salvador Agra. Do defensywy został zaś cofnięty Paweł Wszołek, który wystąpił na pozycji (prawa obrona), na której był ustawiany w niektórych meczach w QPR.

Jeśli pierwsza połowa należała do Dinama, tak w drugiej znacznie lepiej prezentowała się Legia, która rozpoczęła odrabianie strat od gola Macieja Rosołka wprowadzonego w przerwie. Asystę zanotował Wszołek. Gola kontaktowego w 65. minucie strzelił Jose Kante, który wykorzystał pomyłkę bramkarza Białorusinów. Do wyrównania, po stałym fragmencie gry i dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doprowadził z kolei Wszołek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

Pozytywem sparingu z Dinamem jest fakt, że Legia zdołała zdobyć trzy bramki. Tyle samo straconych goli nie może jednak cieszyć. Należy też odnotować pierwszego gola Wszołka w barwach "Wojskowych", choć było to trafienie nieoficjalne. Niedziela będzie wolna dla legionistów. Zespół wróci do zajęć najprawdopodobniej w poniedziałek.

Legia Warszawa - Dinamo Mińsk 3:3 (0:3)
          Gole dla Legii: Rosołek (50. min.), Kante (65. min.), Wszołek (75. min.)

Legia: Cierzniak - Niski (46' Agra), Wieteska, Remy (60' Konik), Rocha - Wszołek, Martins, Antolić, Kostorz (46' Rosołek) - Praszelik (46' Luquinhas) - Niezgoda (46' Kante)

Akt (20:44): Skrót meczu z Dinamem - TUTAJ.