Rezerwy: Brazylijska wygrana Legii

01.09.2013 13:53

(akt. 09.12.2018 09:15)

Rezerwy Legii wygrały 2:0 z Omegą Kleszczów. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli dwaj Brazylijczycy - Peterson oraz Alan Fialho. Legioniści byli lepszą drużyną i słusznie wygrali. W zespole Dariusza Banasika wystąpiło trzech graczy z pierwszej drużyny - Mateusz Cichocki, Przemysław Mizgała oraz Michał Kopczyński. Poniżej relacja ze spotkania.

Legioniści przystępowali do meczu z Omegą Kleszczów z jedną myślą – wygrać! Podopieczni Dariusza Banasika od początku wzięli się za próbę realizacji planu. Już w 7. minucie, faulowany w polu karnym rywali był Robert Bartczak. Do „jedenastki” podszedł Michał Kopczyński, który pełnił w tym spotkaniu obowiązki kapitana. „Kopa” nie najlepiej uderzył i jego strzał obronił Filip Błażejewski. Aktywny starał się być Peterson, który raz po raz zagrażał bramce gości.

Legioniści przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować stwarzanymi sobie sytuacjami. W 29. minucie to Omega mogła objąć prowadzenie. Do dośrodkowania w polu karnym Legii doszedł Hubert Górski, który uderzył z woleja, ale trafił wprost w Oliwera Wienczatka. Dziesięć minut później, dobrą okazję mieli gospodarze – Peterson dobrze podał na 12 metr do Jakuba Araka, ale napastnik nie zdobył gola.

Warszawiacy drugą połowę rozpoczęli najlepiej jak mogli - wyszli na prowadzenie. W 48. minucie Peterson zszedł do środka, wymanewrował obrońców i trafił do siatki, uderzając z pola karnego. Od tego czasu, legioniści „usiedli” na rywalach i przez większość czasu przebywali na ich połowie. Bliski trafienia był wprowadzony po przerwie Przemysław Mizgała, który przeprowadził dwójkową akcję z Grzegorzem Tomasiewiczem. Pomocnikowi wracającemu po urazie zabrakło jednak precyzji.

W 71. minucie, drugą bramkę dla Legii zdobył Alan Fialho. Brazylijczyk wykończył głową dośrodkowanie Bartczaka z rzutu wolnego. Kilka chwil później, kolejną sytuację miał Mizgała, który znakomicie przedryblował czterech zawodników, ale całą akcję skończył uderzeniem wprost w bramkarza w sytuacji sam na sam. W kolejnych minutach, legioniści wręcz tłamsili rywala, a okazje mieli między innymi Tomasiewicz i Anczewski.

Legioniści wygrali drugi mecz w sezonie i awansowali w tabeli. W środę o godzinie 16:00 mecz w Sulejówku, rywalem będzie Mechanik Radomsko.